Спеціальні потреби

Актуально

Що думають українці про фінансову кризу?


На вулицях Києва і на нашій вебсторінці ми провели опитування, в якому поставили запитання: «Чи відчуваєте Ви на собі наслідки глобальної фінансової кризи?». Ось – результати опитування і декілька коментарів на цю тему:

- 81% опитаних сказали, що відчувають кризу;
- 14% респондентів заявило, що ні;
- 5% не визначилися.

Цей результат більш-менш співпав також з результатaми опитування на цю же тему, яке на вулицях Києва провели наші кореспонденти Оксана Лігостова і Руслан Дейниченко. Ось деякі із висловлених думок:

«Звичайно, відчули, а як ви думаєте! І найперша проблема – все подорожчало всюди», - Надія Бурківська.

«Стипендію не дають, це по-перше. Дорога, транспорт сильно дорого коштує. А мою маму знизили в посаді і зменшили зарплату», - Роман Чикало.

«Чоловік свою пенсію поклав на депозит. І то було 20 тисяч, ми мали собі купити хоч якісь меблі. Тепер ці гроші стали ніщо. Ми нічого за них не зможемо купити», - Наталя Купрієнко.

«Доларовий кредит за машину треба виплачувати, а долар росте, вже мінімум за 9 гривень купують. Це моя, напевно, буде найбільша проблема», - Андрій.

«Мало роботи стало. Люди рідко стали їздити на таксі, дуже рідко. Ми обслуговували багато різних фірм, а зараз вони відмовляються від наших послуг», - Анатолій Кузін.

«Я кухар японської кухні. Мене тільки що, в цей день звільнили з оцього ресторану. І вимагають, щоб я написав заяву за власним бажанням. Але я цього робити не буду», - Богдан Турчин

«Ця криза на мене не впливає. Я працюю для себе, ще й макулатуру збираю. Я добре живу, тому що працюю в свої 75 років», - Валентина Герман.

«На собі я зовсім не відчуваю. У мене все добре, налаштований позитивно. Навпаки, в сфері страхування, де я працюю, навіть краще стає», - Ярослав Кравченко.

«Я не відчув цієї кризи. Так сталося, у мене таке життя, що я цієї кризи не відчуваю», - Микола.

І ось декілька коментарів, які надійшли нам електронною поштою:

«Не називайте цю кризу глобальною тільки тому, що через неї постраждав цілий світ. Називайте цю кризу доларовою, саме доларовою, а ще краще – американською. Патологічна залежність більшості країн, що розвиваються, від американської економіки призвела до таких наслідків. Не хочеться розкривати причини, всі і так знають… P.S. Там, де ця криза виникла, там нехай її і розгрібають», - «Антипатій», Україна.

«Послухала новини Голосу Америки на тему боротьби США з економічною кризою, і не віриться, що так буває. Наш парламент турбується тільки про себе, ні про малий бізнес, ні про людей мови не йде. Було б плакати, але не допоможе», - Аліна, Київ.

«Все дуже сильно перебільшує телебачення, радіо і газети. Так ведеться ідеологічна пропаганда простого населення на користь політичних чиновників. А насправді ціни зростають так само, як і минулими роками – так само під новий рік і так само немає роботи, як і в минулі зими, і так само з настанням весняно-літнього сезону усе нормалізується і входить в норму. Це криза політиків, які гублять мільйони і мільярди в боротьбі за владу, а значить, і за гроші. Це незаперечний факт, при опитуванні на який погодиться будь-яка людина, що живе в Україні», - Віталік, Україна.

«Єдиним шляхом, на мій погляд, побудувати заможне життя в Україні, яке б відповідало європейським нормам, є вступ України до НАТО і ЄС. Вступивши до НАТО і ЄС, Україна бере на себе зобов`язання грати за европейськими правилами, законами і нормами. А це означає, що в державі не повинно бути корупції, зарплати і пенсії приближені до є-європейських, відповідні на все стандарти», - Михайло Косик, Полтава.

«Зараз я знаходжусь у пошуку роботи, так як являюсь випускником ВУЗу. Економічна криза значно звузила і значною мірою унеможливила моє працевлаштування. Більшість роботодавців не мають наміру брати в цей час молодих спеціалістів», - Олександр, Україна.

«Українці особливо гостро відчувають глобальну фінансову кризу, так як вона посилюється постійною політичною нестабільністю, а також значним падінням гривні по відношенню до долара», - Олег Тунський, Бровари.

«Низькі ціни на нафту - найкращий засібзапобігти військовому протистоянню в
світі. Зі зменшенням золотовалютнихзапасів Росії зникає реальна загрозанової світової війни», - Олексій Чайка, Харків.

«Економічна криза відчутно погіршила матеріальне становище моєї сім`ї. Зменшилась покупна спроможність заробітної плати батьків та пенсій дідуся й бабусі.Необхідність економити вносить напруження в родину. Мені прикро це бачити, але на жаль я не можу повпливати на цю ситуацію», - Олександр Шкромида, Хуст.

«Криза в Україні це щось жахливе неоминула вона і мою сім`ю.Так за останіймісяць мої витрати збільшились на 1000 гривень і це тільки на продуктихарчування! Що буде далі?...», - Володимир, Золочів.

«Криза для України - це стабiльне явище, яке почалося ще з часiв Горбачова. А зараз у нас колапс. Коли у влади шизанутий колгоспний бухгалтер, шо ще можна очiкувати?!», - Олег, Суми.

«Зараз майже кожен українець на собі відчуває економічну кризу. Зростає криза неплатежів, що призводить до закриття підприємств або значного скорочення виробничтва продукції (надання послуг). Це в свою чергу призводить до безробіття та зменшення споживання товарів і послуг населенням. І це все відбувається лавиноподібно і зупинити це досить важко, але можливо! На мою думку українській владі потрібно зробити наступне: 1. Збільшити державні замовлення на розбудову інфраструктури (це стане економічним стимулом для виробників) 2. Здійснювати відшкодування відсоткової ставки по кредитам, що видаються на придбання відчизняних товарів населенням. 3. Заборонити проведення скорочень працівників (краще нехай знизять заробітну плату або черговим методом у відпустки за власний рахунок). 4. Провести бюджетну реформу, яка надасть більш ефективніший розподіл бюджету. Здійснення вищезазначеного надасть можливість Україні не тільки зменшити наслідки кризи, але й швидше реанімувати економіку!», - Вадим, Біла Церква.

«Основну проблему становить кредит на автомобіль, оформлений у доларах США. Сьогодні при стрімкому обвалі курсу національної валюти гривні, повертати такий кредит стає практично неможливо, адже за ту ж саму кількість доларів необхідно віддати майже у два рази більше гривень. Оскільки зарплату чи інші види доходів люди переважно отримують саме у гривнях, без сприяння з боку банків ця проблема може стати основною у багатьох сім`ях України», - Вадим, Ужгород.


«…Щодо кризи, я думаю, громадяни України живуть в стані перманентної кризи в суспільстві. То ж поки в нас є село, а значить картопля і сало- ВИЖИВЕМО!», - Ігор Стоянов, Україна.

Всі новини дня

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Україна домагається чіткого плану щодо вступу в НАТО. Союзники узгоджують позиції

Президент України Володимир Зеленський виступає під час саміту Європейського політичного співтовариства в Молдові, у четвер, 1 червня 2023 року. Мета саміту - продемонструвати єдиний фронт проти війни Росії в Україні. (AP Photo/Vadim Ghirda)

Північноатлантичний альянс має ухвалити рішення щодо членства України цього року, заявив президент України Володимир Зеленський на саміті європейських лідерів у Молдові у четвер.

Ця заява пролунала на тлі зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, що відбувається в Осло, і на якій країни-партнери України, що допомагають їй відбити російську агресію, мають узгодити свої позиції щодо потенційного вступу України.

«Для України важливо отримати чіткий сигнал про перспективи членства в альянсі, що стане ще одним мотивуючим фактором для Збройних Сил України та всього українського народу», – заявив президент Зеленський після зустрічі з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі заявив, що місце України є в НАТО. Він написав про це на своїй сторінці у Twitter.

Після понад року російської агресії проти України уряд у Києві розглядає членство як найвищу гарантію своєї безпеки. Позицію України підтримують Східноєвропейські країни, які мали досвід російської чи радянської окупації.

Міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс нагадав, що Київ пережив два вторгнення, очікуючи на відповідь від НАТО протягом 14 років, після того, як на Бухарестському саміті НАТО у 2008-му році Україні пообіцяли членство в альянсі, але не прописали процедури, за якою Україна могла б набути це членство.

«Настав час сісти за стіл переговорів і знайти конкретну відповідь на питання, як Україна інтегруватиметься в НАТО і коли вона стане членом альянсу», – сказав глава МЗС Литви.

Міністр закордонних справ Естонії Марґус Цахкна підтримав цей заклик, додавши, що необхідно надати Києву надійні гарантії безпеки після війни, щоб не залишати сірих зон, якими може скористатися Росія.

Неочікувано для багатьох у своїй промові на конференції GLOBSEC, що проходила цього тижня у Братиславі, президент Франції Еммануель Макрон приєднав свій голос до голосів лідерів Східної Європи і наголосив, що Україна має отримати гарантії безпеки ще до вступу до НАТО.

Французький президент заявив, що союзники повинні включити Україну у «надійну архітектуру безпеки, яка також потрібна і нам».

«Я виступаю за надання суттєвих та потужних гарантій безпеки Україні з двох причин: Україна сьогодні захищає Європу. Вона дає Європі гарантії безпеки. Друга причина полягає в тому, що в Україні зараз так багато військової техніки, що розширення гарантій безпеки відповідає нашим інтересам», - сказав президент Франції.

Інші члени альянсу, зокрема Німеччина та Люксембург, наголосили на ризиках, пов'язаних з можливістю швидкого вступу України до НАТО.

Угорщина взагалі вважає, що це питання не може стояти на порядку денному саміту.

Експерти говорять, що рішення у Вільнюсі буде залежати передусім від Сполучених Штатів, які надають найбільшу військову підтримку.

Але у Вашингтоні мають побоювання, що вступ України до альянсу ще до завершення війни може спровокувати участь у конфлікті країн НАТО через застосування 5-ї статті Статуту НАТО про те, що напад на одну з країн НАТО означає напад на весь альянс.

На зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО в Осло генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберґ наголосив, що «двері НАТО залишаються відкритими», і всі члени НАТО погоджуються, що Україна стане членом альянсу, «коли настане відповідний час».

Він додав, що головне зараз – забезпечити перемогу України, «тому що лише з незалежною, суверенною Україною в Європі взагалі можна вирішувати питання членства», та інші питання, які постануть вже після того, як війна закінчиться.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що «однією з головних причин успіху, якого Україна досягла у відсічі російській агресії», була єдність НАТО у підтримці України.

«Ми з першого дня говорили, що ми будемо робити і щодо підтримки України, і щодо тиску на Росію, і щодо зміцнення власного альянсу. Ми зробили те, що сказали, і будемо далі це робити», – сказав Ентоні Блінкен під час спільної пресконференції з Єнсом Столтенберґом в Осло.

Більше

XS
SM
MD
LG