Спеціальні потреби

Актуально

Що думають українці про фінансову кризу?


На вулицях Києва і на нашій вебсторінці ми провели опитування, в якому поставили запитання: «Чи відчуваєте Ви на собі наслідки глобальної фінансової кризи?». Ось – результати опитування і декілька коментарів на цю тему:

- 81% опитаних сказали, що відчувають кризу;
- 14% респондентів заявило, що ні;
- 5% не визначилися.

Цей результат більш-менш співпав також з результатaми опитування на цю же тему, яке на вулицях Києва провели наші кореспонденти Оксана Лігостова і Руслан Дейниченко. Ось деякі із висловлених думок:

«Звичайно, відчули, а як ви думаєте! І найперша проблема – все подорожчало всюди», - Надія Бурківська.

«Стипендію не дають, це по-перше. Дорога, транспорт сильно дорого коштує. А мою маму знизили в посаді і зменшили зарплату», - Роман Чикало.

«Чоловік свою пенсію поклав на депозит. І то було 20 тисяч, ми мали собі купити хоч якісь меблі. Тепер ці гроші стали ніщо. Ми нічого за них не зможемо купити», - Наталя Купрієнко.

«Доларовий кредит за машину треба виплачувати, а долар росте, вже мінімум за 9 гривень купують. Це моя, напевно, буде найбільша проблема», - Андрій.

«Мало роботи стало. Люди рідко стали їздити на таксі, дуже рідко. Ми обслуговували багато різних фірм, а зараз вони відмовляються від наших послуг», - Анатолій Кузін.

«Я кухар японської кухні. Мене тільки що, в цей день звільнили з оцього ресторану. І вимагають, щоб я написав заяву за власним бажанням. Але я цього робити не буду», - Богдан Турчин

«Ця криза на мене не впливає. Я працюю для себе, ще й макулатуру збираю. Я добре живу, тому що працюю в свої 75 років», - Валентина Герман.

«На собі я зовсім не відчуваю. У мене все добре, налаштований позитивно. Навпаки, в сфері страхування, де я працюю, навіть краще стає», - Ярослав Кравченко.

«Я не відчув цієї кризи. Так сталося, у мене таке життя, що я цієї кризи не відчуваю», - Микола.

І ось декілька коментарів, які надійшли нам електронною поштою:

«Не називайте цю кризу глобальною тільки тому, що через неї постраждав цілий світ. Називайте цю кризу доларовою, саме доларовою, а ще краще – американською. Патологічна залежність більшості країн, що розвиваються, від американської економіки призвела до таких наслідків. Не хочеться розкривати причини, всі і так знають… P.S. Там, де ця криза виникла, там нехай її і розгрібають», - «Антипатій», Україна.

«Послухала новини Голосу Америки на тему боротьби США з економічною кризою, і не віриться, що так буває. Наш парламент турбується тільки про себе, ні про малий бізнес, ні про людей мови не йде. Було б плакати, але не допоможе», - Аліна, Київ.

«Все дуже сильно перебільшує телебачення, радіо і газети. Так ведеться ідеологічна пропаганда простого населення на користь політичних чиновників. А насправді ціни зростають так само, як і минулими роками – так само під новий рік і так само немає роботи, як і в минулі зими, і так само з настанням весняно-літнього сезону усе нормалізується і входить в норму. Це криза політиків, які гублять мільйони і мільярди в боротьбі за владу, а значить, і за гроші. Це незаперечний факт, при опитуванні на який погодиться будь-яка людина, що живе в Україні», - Віталік, Україна.

«Єдиним шляхом, на мій погляд, побудувати заможне життя в Україні, яке б відповідало європейським нормам, є вступ України до НАТО і ЄС. Вступивши до НАТО і ЄС, Україна бере на себе зобов`язання грати за европейськими правилами, законами і нормами. А це означає, що в державі не повинно бути корупції, зарплати і пенсії приближені до є-європейських, відповідні на все стандарти», - Михайло Косик, Полтава.

«Зараз я знаходжусь у пошуку роботи, так як являюсь випускником ВУЗу. Економічна криза значно звузила і значною мірою унеможливила моє працевлаштування. Більшість роботодавців не мають наміру брати в цей час молодих спеціалістів», - Олександр, Україна.

«Українці особливо гостро відчувають глобальну фінансову кризу, так як вона посилюється постійною політичною нестабільністю, а також значним падінням гривні по відношенню до долара», - Олег Тунський, Бровари.

«Низькі ціни на нафту - найкращий засібзапобігти військовому протистоянню в
світі. Зі зменшенням золотовалютнихзапасів Росії зникає реальна загрозанової світової війни», - Олексій Чайка, Харків.

«Економічна криза відчутно погіршила матеріальне становище моєї сім`ї. Зменшилась покупна спроможність заробітної плати батьків та пенсій дідуся й бабусі.Необхідність економити вносить напруження в родину. Мені прикро це бачити, але на жаль я не можу повпливати на цю ситуацію», - Олександр Шкромида, Хуст.

«Криза в Україні це щось жахливе неоминула вона і мою сім`ю.Так за останіймісяць мої витрати збільшились на 1000 гривень і це тільки на продуктихарчування! Що буде далі?...», - Володимир, Золочів.

«Криза для України - це стабiльне явище, яке почалося ще з часiв Горбачова. А зараз у нас колапс. Коли у влади шизанутий колгоспний бухгалтер, шо ще можна очiкувати?!», - Олег, Суми.

«Зараз майже кожен українець на собі відчуває економічну кризу. Зростає криза неплатежів, що призводить до закриття підприємств або значного скорочення виробничтва продукції (надання послуг). Це в свою чергу призводить до безробіття та зменшення споживання товарів і послуг населенням. І це все відбувається лавиноподібно і зупинити це досить важко, але можливо! На мою думку українській владі потрібно зробити наступне: 1. Збільшити державні замовлення на розбудову інфраструктури (це стане економічним стимулом для виробників) 2. Здійснювати відшкодування відсоткової ставки по кредитам, що видаються на придбання відчизняних товарів населенням. 3. Заборонити проведення скорочень працівників (краще нехай знизять заробітну плату або черговим методом у відпустки за власний рахунок). 4. Провести бюджетну реформу, яка надасть більш ефективніший розподіл бюджету. Здійснення вищезазначеного надасть можливість Україні не тільки зменшити наслідки кризи, але й швидше реанімувати економіку!», - Вадим, Біла Церква.

«Основну проблему становить кредит на автомобіль, оформлений у доларах США. Сьогодні при стрімкому обвалі курсу національної валюти гривні, повертати такий кредит стає практично неможливо, адже за ту ж саму кількість доларів необхідно віддати майже у два рази більше гривень. Оскільки зарплату чи інші види доходів люди переважно отримують саме у гривнях, без сприяння з боку банків ця проблема може стати основною у багатьох сім`ях України», - Вадим, Ужгород.


«…Щодо кризи, я думаю, громадяни України живуть в стані перманентної кризи в суспільстві. То ж поки в нас є село, а значить картопля і сало- ВИЖИВЕМО!», - Ігор Стоянов, Україна.

Всі новини дня

Глава Мінцифри розповів про комунікацію з Ілоном Маском та "нижчі ціни" на Starlink  

Ілон Маск - "один з найбільших приватних донорів нашої майбутньої перемоги" - сказав міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров (AP Photo/Armando Franca)

Віцепрем’єр-міністр України та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров назвав американського мільярдера Ілона Маска "одним із найбільших приватних донорів майбутньої перемоги України". Про це він сказав в інтерв'ю Радіо Свобода, яке опублікували 3 лютого.

«Я думаю, що його [Ілона Маска] особистий вклад, його компанії – це більше, ніж 100 мільйонів доларів. І це інвестиції. Він є одним з найбільших приватних донорів нашої майбутньої перемоги. Тому на сьогодні у нас продовжується комунікація. Нещодавно я йому відправляв фото останньої партії Starlink, як їх використовують люди, як живляться оператори, енергетична інфраструктура", – сказав очільник Мінцифри України.

Михайло Федоров повідомив, що підтримує зв'язок з Ілоном Маском і розповідає йому про Україну.

"Я намагаюсь донести нашу позицію, трохи більше розповідати про Україну, поки що є зворотний зв'язок і є допомога. І я дуже обережно ставлюся до наших відносин, намагаюся показувати, що ми максимально ефективні партнери", - розповів міністр журналістці Радіо Свобода Софії Середі. За словами Федорова, він надсилає Ілону Маску фотографії та меми зі "старлінками".

На уточнення про те, чи вплинули якимось чином заяви Маска про неможливість безплатно надати Україні термінали Starlink, Федоров зазначив, що після цього «Україна отримала вже багато партій за ціною, яка трохи нижча, ніж взагалі вони коштують... Вони продовжують нас активно підтримувати».

Федоров наголосив на важливості терміналів Starlink на цій війні: "Моя суб'єктивна думка, що HIMARS у важливості такі ж самі, як Starlink. І можливо "старлінки" навіть трохи важливіші. Тому що це зв'язок для наших військових, це зв'язок для наших цивільних, це елемент критичної інфраструктури нашої армії, нашої країни".

За словами міністра, наразі в Україні є понад 30 тисяч "старлінків", "зараз ми привеземо ще одну партію із 10 тисяч", додав глава Мінцифри.

Starlink Ілона Маска – це супутникова інтернет-мережа компанії SpaceX, до якої входить понад 2000 супутників, що обертаються навколо Землі та зв’язуються з тисячами наземних терміналів.

У лютому з початком повномасштабного російського вторгнення в Україну Ілон Маск безплатно надав Україні термінали Starlink для потреб українських військових.

13 жовтня американський канал CNN із посиланням на лист, який отримав у своє розпорядження, повідомив, що компанія Ілона Маска SpaceX ще у вересні звернулася до Міноборони США із проханням взяти на себе фінансування використання Starlink для українського уряду та армії. Йдеться про понад 120 мільйонів доларів до кінця року і близько 400 мільйонів на наступний рік.

У жовтні цього ж року очільник SpaceX Ілон Маск заявив, що надання Starlink Україні коштувало його компанії 80 мільйонів доларів і може перевищити 100 мільйонів до кінця року. Він також писав у Твіттер, що задля досягнення миру Україна має залишатися нейтральною, а Крим треба віддати Росії.

Заява Маска викликала осуд українського суспільства та реакцію президента Володимира Зеленського. Пізніше Маск заявив, що продовжує підтримувати Україну, але виступає проти «масштабної ескалації» у війні Росії проти України.

Байден: США "подбають" про китайську повітряну кулю

Президент Джо Байден відповідає на запитання журналіста у суботу, 4 лютого 2023 року, на авіабазі Національної гвардії Хенкок Філд у містечку Сіракузи, штат Нью-Йорк. (AP Photo/Patrick Semansky)

Президент Джо Байден заявив у суботу, що Сполучені Штати «збираються подбати» про китайську повітряну кулю, яка, пролітаючи над територією Сполучених Штатів, імовірно, мала шпигунську місію.

Як повідомляє агентство Reuters, по дорозі до Нью-Йорка, Байден відповів на запитання журналіста про те, чи є плани збити повітряну кулю, що летить над континентальною частиною США.

«Ми подбаємо про це», – сказав президент США.

Куля спостереження, яка летіла на великій висоті над територією США, що Вашингтон вважає "явним порушенням" суверенітету США.

У п’ятницю держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що у зв’язку з інцидентом він відклав свій візит до Китаю, який мав розпочатися протягом цих вихідних.

У телефонній розмові із колишнім міністром закордонних справ Китаю Ван Ї, якого нещодавно підвищили до посади високопоставленого чиновника із закордонних справ в комуністичній партії Китаю, Ентоні Блінкен назвав ситуацію з повітряною кулею "безвідповідальним вчинком і явним порушенням суверенітету США та міжнародного права, яке підірвало мету поїздки".

За даними Держдепу США, під час розмови держсекретар пояснив, що "зважаючи на цю проблему було б недоцільно відвідувати Пекін у цей час".

Як повідомив телеканал ABC News з посиланням на китайське інформаційне агентство "Сіньхуа", Ван Ї заявив, що Китай є відповідальною країною і завжди суворо дотримується міжнародного права, і обидві сторони повинні спілкуватися та уникати помилкових суджень.

У п'ятницю Китай визнав, що повітряна куля є китайською. У заяві Міністерства закордонних справ Китаю сказано, що це цивільний дирижабль, який використовувався для метеорологічних досліджень, що відхилився від свого маршруту через негоду.

Китай у своїй заяві також наголосив, що вони «не мали наміру порушити та ніколи не порушували територію чи повітряний простір будь-якої суверенної країни», і висловили жаль з приводу інциденту. У заяві зовнішньополітичного відомства КНР запевнили, що співпрацюватимуть зі США для розв'язання проблеми.

При цьому в заяві Пекін звинуватив «деяких політиків у США» у тому, що вони «скористалися» цією проблемою для дискредитації Китаю.

Представник Держдепартаменту сказав, що США залишаються при своїй думці, що куля використовувалася для спостереження.

Як повідомляє агентство Reuters, інцидент є ударом для тих, хто вважав, що візит держсекретаря Блінкена, про який в листопаді домовилися Байден і президент Китаю Сі Цзіньпін, міг би стати «запізнілою можливістю стабілізувати відносини, що стають все більш нестабільними». Останній візит держсекретаря США до Китаю відбувався у 2017 році.

У Вашингтоні помолилися за перемогу України у війні на Українському молитовному сніданку. Відео

У Вашинтоні за перемогу України у війні разом помолилися військові, діти, артисти, а також американські та українські політики. Український молитовний сніданок, який відбувся після національного молитовного сніданку у США, відкрила капеланка Конгресу.

Візит Байдена до Польщі обговорили представники канцелярії президента Польщі та Держдепу США

Чоловік із прапором США проходить повз американську бронемашину Stryker в м.Білосток, Польща. 24 березня 2015 року (AP Photo/Alik Keplicz)

Президент США Джо Байден може відвідати Польщу найближчим часом - про це повідомив голова Бюро міжнародної політики у канцелярії президента Польщі Марцин Пшидач після зустрічі у Вашингтоні з заступницею Держсекретаря США Венді Шерман та радником Білого дому з Нацбезпеки Джейком Салліваном.

“Як відомо від самого президента Байдена, президент Байден має намір приїхати до Польщі. Сьогоднішня розмова стосувалася саме цих планів на найближче майбутнє. Звичайно, подробиці такого візиту будуть повідомлені, коли буде визначена конкретна дата, але сьогоднішня розмова стала великим кроком вперед у питанні активізації зустрічей на найвищому політичному рівні між нашими президентами", – заявив Пшидач під час брифінгу з журналістами у Вашингтоні. Відео його брифінгу опублікувало Бюро міжнародної політики у канцелярії президента Польщі.

На запитання, чи є втома в американців від війни в Україні, Пшидач відповів, що «ні в Держдепартаменті, ні в Раді національної безпеки Білого дому не бачив такої втоми, навпаки». Він додав, що побачив "ідеї, активність і чуйність до наших [польських – ред.] ідей. Ми єдині й будемо працювати для збереження євроатлантичної єдності".

Водночас польські ЗМІ повідомляють, що президент Польщі Анджей Дуда у відповідь на питання про візит Байдена сказав, що “американська адміністрація, Білий дім несуть відповідальність за підтвердження такого візиту. … Президент [Байден] сказав, що він приїде в нашу частину Європи, тому ми очікуємо, що він обов’язково приїде, але детальну програму цього візиту оголосить американська сторона”.

У п’ятницю, 3 лютого, заступниця держсекретаря США Венді Шерман провела зустріч з радниками з питань національної безпеки Польщі – Марцином Пшидачем та Яцеком Сєвєрою.

“Продуктивна зустріч із радниками з питань національної безпеки Польщі Марцином Пшидачем та Яцеком Сєвєрою, щоб обговорити наше глибоке партнерство, лідерство Польщі у прийнятті українських біженців, нашу позицію проти агресії Росії та стратегічний діалог США та Польщі”, - написала у Твіттері Венді Шерман, заступниця Державного секретаря США.

Прес-служба Державного департаменту США повідомила, що сторони, серед іншого, “обговорили життєво важливу допомогу Україні та необхідність притягнення Росії до відповідальності за її жорстоку війну”.

Марцин Пшидач додав, що під час розмов з американськими посадовцями обговорювали також потенційні сценарії, як відповісти на потенційний наступ російських військ в Україні.

"Друга тема [обговорень] - це ситуація в самій Україні, можливі сценарії, які Володимир Путін найближчим часом може спробувати реалізувати, його очікуваний наступ. Яким чином відповісти на цей наступ, як мала б відповісти Україна, і як ми - сусідні країни-партнери - можемо їй допомогти", - розповів журналістам голова Бюро міжнародної політики у канцелярії президента Польщі та радник із нацбезпеки Марцин Пшидач.

Як повідомляв Голос Америки, окрему зустріч у Вашингтоні Марцин Пшидач, очільник Бюро міжнародної політики у канцелярії президента Польщі, та Яцек Сєвєра, голова Бюро національної безпеки Польщі, провели із Джейком Салліваном, радником Білого дому із національної безпеки США.

Про можливий візит президента Байдена у Польщу повідомляло раніше американське видання NBC News. Як писав Голос Америки, за даними цього ЗМІ, Білий дім розглядає кілька місць ймовірного візиту Байдена в Європу, включаючи Польщу. Таким чином в адміністрації вивчають способи, як Байден може відзначити річницю початку повномасштабної російської війни в Україні.

30 січня президент США підтвердив, що має намір відвідати Польщу, але ще не знає, коли саме.

"Танкісти ЗСУ швидко освоюють керування могутнім Challenger 2" - Міноборони Великої Британії  

Танки "Челленджер 2" та "Леопард 2" під час тренувань у Польщі. Фото: Міністерство оборони Великої Британії  

Міноборони Великої Британії повідомило, що українські танкісти дуже швидко засвоюють керування важкими танками “Челленджер 2”.

«Танкісти Збройних Сил України швидко освоюють керування могутнім Challenger 2 цього тижня. Велика Британія надає Україні танки Challenger 2, щоб допомогти їй захистити свою Батьківщину та повернути свою територію”, - написало у Твіттері Міністерство оборони Великої Британії й оприлюднило фотографії із тренувань українських екіпажів.

На сайті Кабінету міністрів Великої Британії повідомляють, що в суботу, 4 лютого, британський прем’єр Ріші Сунак провів телефонну розмову із президентом України Володимиром Зеленським.

“Прем’єр-міністр сказав, що минулого тижня зустрічався з українськими військовими, що тренуються у Великій Британії, його надихнула їхня мужність та історії про їхніх близьких вдома”, - мовиться у повідомленні британського уряду.

"Його увага зосереджена на тому, щоб забезпечити якнайшвидше надходження оборонної військової техніки Великої Британії на лінію фронту", - йдеться у повідомленні Офісу глави британського уряду.

Президент України Володимир Зеленський під час розмови подякував прем’єр-міністру Сунаку за танки та за навчання українських військових.

«У розмові з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком подякував за старт тренувань українських екіпажів на «Челленджерах». Також говорили про подальше розширення спроможностей української армії, різнобічну підтримку України на коротку та довгу перспективу», - написав президент Зеленський у Телеграмі.

Як повідомляв Голос Америки, Україна сподівається, що українські військові зможуть застосувати західні танки на полі бою уже навесні. "Я не думаю, що ми будемо чекати до літа. У нас немає часу чекати", - заявив у коментарі Голосу Америки аташе з питань оборони посольства України у США Борис Кременецький.

Воллес: Британські танки доставлять в Україну до літа. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:26 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG