Спеціальні потреби

Актуально

Що думають українці про фінансову кризу?


На вулицях Києва і на нашій вебсторінці ми провели опитування, в якому поставили запитання: «Чи відчуваєте Ви на собі наслідки глобальної фінансової кризи?». Ось – результати опитування і декілька коментарів на цю тему:

- 81% опитаних сказали, що відчувають кризу;
- 14% респондентів заявило, що ні;
- 5% не визначилися.

Цей результат більш-менш співпав також з результатaми опитування на цю же тему, яке на вулицях Києва провели наші кореспонденти Оксана Лігостова і Руслан Дейниченко. Ось деякі із висловлених думок:

«Звичайно, відчули, а як ви думаєте! І найперша проблема – все подорожчало всюди», - Надія Бурківська.

«Стипендію не дають, це по-перше. Дорога, транспорт сильно дорого коштує. А мою маму знизили в посаді і зменшили зарплату», - Роман Чикало.

«Чоловік свою пенсію поклав на депозит. І то було 20 тисяч, ми мали собі купити хоч якісь меблі. Тепер ці гроші стали ніщо. Ми нічого за них не зможемо купити», - Наталя Купрієнко.

«Доларовий кредит за машину треба виплачувати, а долар росте, вже мінімум за 9 гривень купують. Це моя, напевно, буде найбільша проблема», - Андрій.

«Мало роботи стало. Люди рідко стали їздити на таксі, дуже рідко. Ми обслуговували багато різних фірм, а зараз вони відмовляються від наших послуг», - Анатолій Кузін.

«Я кухар японської кухні. Мене тільки що, в цей день звільнили з оцього ресторану. І вимагають, щоб я написав заяву за власним бажанням. Але я цього робити не буду», - Богдан Турчин

«Ця криза на мене не впливає. Я працюю для себе, ще й макулатуру збираю. Я добре живу, тому що працюю в свої 75 років», - Валентина Герман.

«На собі я зовсім не відчуваю. У мене все добре, налаштований позитивно. Навпаки, в сфері страхування, де я працюю, навіть краще стає», - Ярослав Кравченко.

«Я не відчув цієї кризи. Так сталося, у мене таке життя, що я цієї кризи не відчуваю», - Микола.

І ось декілька коментарів, які надійшли нам електронною поштою:

«Не називайте цю кризу глобальною тільки тому, що через неї постраждав цілий світ. Називайте цю кризу доларовою, саме доларовою, а ще краще – американською. Патологічна залежність більшості країн, що розвиваються, від американської економіки призвела до таких наслідків. Не хочеться розкривати причини, всі і так знають… P.S. Там, де ця криза виникла, там нехай її і розгрібають», - «Антипатій», Україна.

«Послухала новини Голосу Америки на тему боротьби США з економічною кризою, і не віриться, що так буває. Наш парламент турбується тільки про себе, ні про малий бізнес, ні про людей мови не йде. Було б плакати, але не допоможе», - Аліна, Київ.

«Все дуже сильно перебільшує телебачення, радіо і газети. Так ведеться ідеологічна пропаганда простого населення на користь політичних чиновників. А насправді ціни зростають так само, як і минулими роками – так само під новий рік і так само немає роботи, як і в минулі зими, і так само з настанням весняно-літнього сезону усе нормалізується і входить в норму. Це криза політиків, які гублять мільйони і мільярди в боротьбі за владу, а значить, і за гроші. Це незаперечний факт, при опитуванні на який погодиться будь-яка людина, що живе в Україні», - Віталік, Україна.

«Єдиним шляхом, на мій погляд, побудувати заможне життя в Україні, яке б відповідало європейським нормам, є вступ України до НАТО і ЄС. Вступивши до НАТО і ЄС, Україна бере на себе зобов`язання грати за европейськими правилами, законами і нормами. А це означає, що в державі не повинно бути корупції, зарплати і пенсії приближені до є-європейських, відповідні на все стандарти», - Михайло Косик, Полтава.

«Зараз я знаходжусь у пошуку роботи, так як являюсь випускником ВУЗу. Економічна криза значно звузила і значною мірою унеможливила моє працевлаштування. Більшість роботодавців не мають наміру брати в цей час молодих спеціалістів», - Олександр, Україна.

«Українці особливо гостро відчувають глобальну фінансову кризу, так як вона посилюється постійною політичною нестабільністю, а також значним падінням гривні по відношенню до долара», - Олег Тунський, Бровари.

«Низькі ціни на нафту - найкращий засібзапобігти військовому протистоянню в
світі. Зі зменшенням золотовалютнихзапасів Росії зникає реальна загрозанової світової війни», - Олексій Чайка, Харків.

«Економічна криза відчутно погіршила матеріальне становище моєї сім`ї. Зменшилась покупна спроможність заробітної плати батьків та пенсій дідуся й бабусі.Необхідність економити вносить напруження в родину. Мені прикро це бачити, але на жаль я не можу повпливати на цю ситуацію», - Олександр Шкромида, Хуст.

«Криза в Україні це щось жахливе неоминула вона і мою сім`ю.Так за останіймісяць мої витрати збільшились на 1000 гривень і це тільки на продуктихарчування! Що буде далі?...», - Володимир, Золочів.

«Криза для України - це стабiльне явище, яке почалося ще з часiв Горбачова. А зараз у нас колапс. Коли у влади шизанутий колгоспний бухгалтер, шо ще можна очiкувати?!», - Олег, Суми.

«Зараз майже кожен українець на собі відчуває економічну кризу. Зростає криза неплатежів, що призводить до закриття підприємств або значного скорочення виробничтва продукції (надання послуг). Це в свою чергу призводить до безробіття та зменшення споживання товарів і послуг населенням. І це все відбувається лавиноподібно і зупинити це досить важко, але можливо! На мою думку українській владі потрібно зробити наступне: 1. Збільшити державні замовлення на розбудову інфраструктури (це стане економічним стимулом для виробників) 2. Здійснювати відшкодування відсоткової ставки по кредитам, що видаються на придбання відчизняних товарів населенням. 3. Заборонити проведення скорочень працівників (краще нехай знизять заробітну плату або черговим методом у відпустки за власний рахунок). 4. Провести бюджетну реформу, яка надасть більш ефективніший розподіл бюджету. Здійснення вищезазначеного надасть можливість Україні не тільки зменшити наслідки кризи, але й швидше реанімувати економіку!», - Вадим, Біла Церква.

«Основну проблему становить кредит на автомобіль, оформлений у доларах США. Сьогодні при стрімкому обвалі курсу національної валюти гривні, повертати такий кредит стає практично неможливо, адже за ту ж саму кількість доларів необхідно віддати майже у два рази більше гривень. Оскільки зарплату чи інші види доходів люди переважно отримують саме у гривнях, без сприяння з боку банків ця проблема може стати основною у багатьох сім`ях України», - Вадим, Ужгород.


«…Щодо кризи, я думаю, громадяни України живуть в стані перманентної кризи в суспільстві. То ж поки в нас є село, а значить картопля і сало- ВИЖИВЕМО!», - Ігор Стоянов, Україна.

Всі новини дня

На Заході гостро критикують Кісінджера, який "запропонував Україні поміняти території на мир"  

Колишній держсекретар США Генрі А. Кіссінджер відвідує церемонію нагородження Американської академії в палаці Шарлоттенбург у Берліні, Німеччина, 21 січня 2020 року. REUTERS/Annegret Hilse

Колишній радник президента США з національної безпеки Генрі Кіссінджер під час Всесвітнього Економічного форуму у Давосі запропонував, що мирна угода між Україною й Росією мала б передбачати повернення до ситуації, яка була перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну, тобто до 24 лютого.

Він вважає, що Захід має дозволити Росії залишити за собою Крим, який Росія відібрала в України в 2014 році.

«Продовження війни за межами цієї точки буде вже не про свободу України… а про нову війну проти самої Росії”, - вважає Генрі Кіссінджер, який працював в Адміністраціях двох американських президентів Ричарда Ніксона та Джерельда Форда.

98-річний політик закликав країни Заходу припинити спроби завдати нищівної поразки російським військовим в Україні.

Американський сенатор-демократ Джо Менчин, виступаючи у Давосі, заявив, що позиція США - щоб Україна закінчила цю війну перемогою, а не угодою.

“Ми повністю віддані підтримці України усіма способами, які можливі, допоки є допомога інших країн НАТО і решти вільного світу. Ми всі в цьому - разом. І я особисто повністю відданий тому, щоб бачити Україну до кінця з перемогою, а не вирішувати ситуацію якоюсь угодою. Не думаю, що це наша позиція, і вона не повинна такою бути”, - зазначив сенатор Джо Менчин, виступаючи на одній із панелей Всесвітнього Економічного форуму.

Колишній конгресмен від Республіканської партії у штаті Міссурі Том Коулмен вважає пропозицію Кісінджера проявом слабкості.

“Доктрина Кісінджера - мир через слабкість”, - написав він у Твітері.

Відреагував за рекомендацію Кісінджера і глава уряду Нідерландів.

“Боюся, що по телебаченню зараз я маю офіційно заявити, що я не погоджуюсь із Генрі Кіссінджером”, - заявив Марк Рютте в ефірі американського каналу CNBC.

Членкиня Палати представників від штату Вайомінг від Демократичної партії Карлі Провенза, коментуючи пропозицію Кісінджера, очевидно, згадує участь США у Камбоджі: “Генрі Кіссінджер повинен отримувати лише рядки в пресі, коли його описують як військового злочинця, відповідального за геноцид”, - заявила конгресвумен у Вайомінгу.

Конгресмен-демократ Джеррі Коннолі доповнює: “Це від людини, яка дала нам Пол Пота, Піночета та фальшиву мирну угоду після продовження В'єтнамської війни на п’ять років”, - зазначив у Твітері Коннолі.

Пол Пот був прем'єр-міністром Камбоджі, який вважав себе учнем Сталіна. Під час його правління був організований геноцид у Камбоджі, який супроводжувався масовими репресіями, депортаціями та голодом.

На думку деяких істориків, військовий наступ США у Камбоджу 1973 року - за правління президента Ніксона - сприяв тому, що до влади у Камбоджі прийшли червоні кхмери та Пол Пот. Генрі Кіссінджер у той час відігравав ключову роль у закордонній політиці США як радник президента із національної безпеки.

Чимало критики на адресу Кісінджера звучить і в експертному середовищі.

Президент Ради із міжнародних відносин у США Ричард Хаас вважає, що пропозиція Кісінджера не вигідна ні Україні, ні Росії.

“У Давосі Генрі Кісінджер виступив за повернення до попереднього статус-кво. Ймовірно, до ситуації лютого 2022 року. Швидше всього, це буде відкинуто Україною, бо надто багато від чого треба відмовитись. І Путіним — бо це надто мало дає Росії. Все це свідчить про тривалу війну”, - зазначив американський експерт.

Експерт “Атлантичної Ради” Андрес Аслунд вважає “єдиним логічним завершенням війни - це коли Путін втратить владу в Росії”.

“Єдина проблема, яка була і є, це Путін. Він потребує війни, щоб виправдати свої репресії та посилити імперські настрої заради своєї популярності”, - пише у Твітері Аслунд.

Він додає: “Якщо він не втратить владу в Москві, Путін має бути розбитий і вигнаний з України. Українці це розуміють. А неосвічені або цинічні персонажі в Італії, Франції, Німеччині та Кіссінджер мають замовкнути й прокинутися”.

“Кіссінджер - один з найбільш високооплачуваних політичних консультантів у світі. Якщо він каже, що Україна має віддати Росії (тобто Путіну) територію, відразу виникає питання: скільки йому за це (і як) заплатив Путін. Йому 98 років, скоро буде 99, і все ще бореться за останній долар. Як сумно”, - емоційно коментує Аслунд позицію колишнього радника президента США з нацбезпеки.

Катерина Ющенко, колишня Перша леді України, згадує, як наприкінці 80-х Кісінджер не вірив у незалежність України.

“У січні 1988 року я відвідала лекцію Кіссінджера в фонді Heritage. Тоді він сказав, що СРСР не розпадеться, що ми швидше побачимо незалежну Каліфорнію, ніж незалежну Україну. І через 4 роки я бачила, як він у Києві намагався укласти угоду, щоб бути радником нашого першого Президента”, - ділиться спогадами пані Ющенко.

Менш активно висловлюють позицію прихильники Кісінджера. Один з них - Майкл Салла, колишній професор політичних наук у США, а нині - автор і публіцист.

На його думку, допомога Західних країн Києву, до якої закликали у Давосі політики та експерти, може призвести до війни США з Росією.

“Сенатор Джо Манчин на засіданні Всесвітнього економічного форуму сказав, що США і НАТО повинні допомогти Україні перемогти Росію на полі бою, а не шукати рішення шляхом переговорів. Провідні демократи стали розпалювачами війни, які ведуть США до відвертої війни з Росією. Це божевілля”, - пише у Твітері колишній професор Салла.


Як повідомляв Голос Америки, напередодні 98-річний Генрі Кіссінджер висловив думку, що внаслідок російської війни в Україні міжнародній спільноті необхідно буде шукати домовленості з Росією. Ці слова чимало коментаторів потрактували як заклик до українських територіальних поступок в обмін на мир з Росією.

Єнс Столтеберґ в Давосі: "Росія в Україні своїх цілей не досягла". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:08 0:00

Держдеп: «паспортизація» - лише слабо замаскований крок Росії нав’язати свою волю народу України

Речник Державного департаменту США Нед Прайс під час прес-конференції у Вашингтоні, США, 10 березня 2022 року. Мануель Балсе Ченета/Пул через REUTERS

Державний департамент США гостро засудив насильницькі дії Росії, спрямовані на «підкорення українців» на окупованих територіях України, що включають депортацію, «фільтрацію» та нав’язування російського громадянства.

Відповідаючи на запитання журналістів під час брифінгу у приміщенні Державного департаменту у середу, 25 травня, речник установи Нед Прайс заявив, що США відомо про жорстокі дії на територіях України, які окупувала Російська Федерація на сході України.

«Ми бачили, як російські сили насильно вивозили людей з окупованої території. Ми бачили, як російські війська перевозили українців до так званих фільтраційних таборів. Ми бачили спроби російських військ іншими способами підкорити український народ на цих територіях», – сказав речник Державного департаменту.

Він заявив, що США «рішуче відкидає цей лише слабо замаскований крок, який є частиною спроб Росії підпорядкувати народ України, силою нав’язати свою волю».

Прайс порівняв ці дії з попередніми спробами Росії «сфабрикувати фальшиві референдуми, які покликані надати вигляд легітимності російському правлінню над частинами територій України». Він нагадав, що на таких сфальсифікованих голосуваннях чиновники, які мають підтримку Росії, «набирають понад 90%, 99% голосів».

Російський президент Володимир Путін 25 травня підписав указ про спрощений порядок прийому до громадянства Росії для жителів Запорізької та Херсонської областей України, які частково перебувають під російською окупацією.

У Києві різко протестують проти дій, які санкціоновані президентом Росії Володимиром Путіним, і які українська влада називає «незаконною паспортизацією», та порушенням міжнародних конвенцій щодо ведення війни.

«Незаконна паспортизація на Херсонщині та Запоріжжі, так само як і в Криму та на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей, є грубим порушенням суверенітету та територіальної цілісності України, норм та принципів міжнародного гуманітарного права. Указ президента Росії є юридично нікчемним та не матиме правових наслідків», – йдеться у заяві Міністерства закордонних справ.

Офіційний Київ неодноразово наголошував, що примусова видача російських паспортів громадянам окупованих територій України здійснюється з метою «подальшої їхньої окупації та інтеграції в російське правове, політичне та економічне поле».

На середину лютого, перед повномасштабним вторгненням Росії на територію України, Росія, за своїми офіційними даними, видала близько 800 тисяч паспортів громадянам України, що проживали на окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

Також практику роздачі російського громадянства Росія застосовує на інших окупованих територіях – в Криму, в Придністров’ї, Абхазії та Південній Осетії.

В інтерв’ю CNN, Євген Ярошенко, аналітик правозахисної організації Crimea SOS, пояснив, що російська політика «паспортизації» також може служити з метою забезпечення військовозобов'язаними для вторгнення Росії в Україну, адже після вручення російського паспорта, Росія може призивати громадянина окупованих територій до своєї армії вже як власного громадянина.

У статті використана інформація Радіо свобода, CNN.

Дивіться також: На стінах підвалу закарбували імена померлих та розстріляних: життя с. Ягідне під окупацією. Відео

США - у жалобі за жертвами масової стрілянини у школі техаського міста Увальде. Відео

США - у жалобі за жертвами масової стрілянини у школі техаського міста Увальде. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:44 0:00

У вівторок, 24 травня, озброєний чоловік убив щонайменше 19 дітей і двох дорослих під час нападу на початкову школу в південно-західному американському штаті Техас, що стало однією з найбільш смертоносних масових стрілянин у школі в історії країни.

Україна - у центрі головних дискусій Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Відео

Україна - у центрі головних дискусій Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:18 0:00

Україна - у центрі головних дискусій Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Як у Європі сприймають запити на важче озброєння від українських військових?

У Carnegie Hall відбувся концерт на підтримку України. Відео

У Carnegie Hall відбувся концерт на підтримку України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

В легендарному Carnegie Hall відбувся концерт на підтримку України. Захід, який вів відомий американський актор Річард Гір, зібрав повну залу. Усі кошти від продажу квитків, а це більше $300 000, Carnegie Hall передає на допомогу Україні.

Більше

XS
SM
MD
LG