Спеціальні потреби

Ізраїль завдав відплатного удару по Лівану


Кілька ракет було випущено у четвер з території Лівану по північному Ізраїлю. Це підтвердив у південному Лівані заступник представника миротворчих сил ООН Андреа Тененті: «Ми можемо підтвердити, що принаймні три ракети сьогодні вранці були випущені по Ізраїлю з району приблизно за сім кілометрів на схід від міста Нагура, що на півдні Лівану».

Ракети впали в районі міста Нагарія на півночі Ізраїлю і пошкодила будинок для літніх осіб. Двоє людей, за даними медиків, зазнали легких поранень.

Ізраїль відповів на цю атаку артилерійським вогнем. Представники сил безпеки Лівану заявили про розслідування цього інциденту. Прем’єр-міністр країни Фуад Сініора засудив цю атаку як спробу підірвати стабільність у регіоні. Він також не схвалив відплатних дій Ізраїлю.

Наразі ніхто не взяв на себе відповідальності за удари по Ізраїлю. Є дані про те, що це справа рук палестинців в Лівані, а не прибічників воєнізованого шиїтського угруповання Гезболла, з яким Ізраїль вів запеклу війну в 2006-му році.

Поки що нема ознак того, що ракети, випущені з Лівану по Ізраїлю, означають для останнього відкриття другого фронту. Однак, саме ця загроза бентежить ізраїльських посадовців.

Міністр оборони Ізраїлю Егуд Барак, оголошуючи про початок наземної операції в секторі Гази, заявляв, що Ізраїль уважно стежитиме за своїм північним кордоном. «Ми сподіваємося, – сказав Барак, – що ситуація лишатиметься спокійною. Разом з тим ми готові до будь-якого несподіваного розвитку подій у цьому районі».

Тим часом бої тривають в секторі Гази. За останню ніч Ізраїль здійснив понад 60 бойових вильотів. Палестинські бойовики також продовжували обстрілювати ракетами південь Ізраїлю.

Ізраїль оголосив про нове припинення вогню на три години для розподілу харчів, палива і інших гуманітарних припасів у Газі, і для надання мешканцям сектора медичної допомоги. Це вже другий день поспіль, коли бої в секторі Гази припиняються на три години. Цього, втім, замало, заявляють працівники допомогових організацій.

Тим часом Ізраїль надсилає свого чільного посланника до Єгипту для переговорів про можливе припинення вогню. Очікується, що представники Гамасу і Палестинської Автономії також проведуть окремі зустрічі в Єгипті для обговорення умов припинення боїв в Газі.

XS
SM
MD
LG