Спеціальні потреби

Актуально

Секретаріат шукає шляхи скасування газових угод

У президентському Секретаріаті не полишають надії скасувати газові угоди, підписані прем’єркою. Підставу для денонсації домовленостей, досягнутих у Москві, знайшов уповноважений глави держави з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський. Як він заявив на брифінгу в понеділок, контракт між російським «Газпромом» та «Нафтогазом України» може бути визнаний недійсним, якщо буде доведений факт тиску на керівника української компанії.

«Є всі підстави сумніватися в тому, що такий досвідчений фахівець і переконаний український державник, як Олег Дубина, міг з доброї волі, усвідомлено підписати згадані документи», – заявив Соколовський. Як він припустив, на очільника «Нафтогазу» в ніч підписання контрактів 19 січня здійснювався тиск. На думку представника президента, саме це спричинило до раптового погіршення здоров’я Дубини і його госпіталізації відразу ж після повернення до Києва.

Соколовський закликав провести перевірку обставин підписання «згубних для України контрактів» – з’ясувати, зокрема, чому їх текст явно складений нашвидкуруч і розходиться з директивами президента. Водночас, як він визнав, об’єктивну інформацію про те, що ж сталося в ніч 19 січня, може надати лише сам Дубина; отож доведеться дочекатися, поки очільник «Нафтогазу» одужає і вийде з лікарні.

У Києві кажуть, що юридична норма про денонсацію підписаних угод при встановленні факту тиску діє як в українському, так і в російському законодавстві. Натомість у Москві критику газових угод називають «безпідставною і безпардонною». Таке заявив в ефірі російського телеканалу «Вісті» заступник голови правління «Газпрому» Олександр Медведєв. Як він додав, критичні висловлювання з боку Президента України з приводу російсько-українських газових контрактів «викликають не тільки розчарування, але й велике занепокоєння».

Щоб вгамувати усіх невдоволених підписаними документами, «Газпром» оголосив також Україні новий ультиматум. Як заявив у понеділок той-таки Олександр Медведєв, через припинення поставок газу в Європу його компанія втратила близько двох мільярдів доларів. Ці збитки «Газпром» може відшкодувати з України, подавши на неї позов, – пригрозив заступник голови правління концерну.

А тим часом здоров’я Олега Дубини, який після «газових» переговорів у Москві потрапив на лікарняне ліжко, нормалізується. Голова «Нафтогазу України» був госпіталізований 22 січня у передінфарктному стані. Йому ввели зонд у спазмовану артерію, що дало змогу уникнути хірургічного втручання.

23 січня, в ефірі телеканалу «Україна» Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко повідомила, що очільник «Нафтогазу» переніс операцію на серці.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG