Актуально
Соцопитування свідчать про зріст рейтингу Яценюка
Відразу дві соціологічні компанії – ФОМ-Україна та центр «Софія» – заявили у понеділок, що рейтинг екс-спікера Арсенія Яценюка зріс до понад 10%. Такий різкий ріст соціологи назвали «феноменальним» і спрогнозували подальше зростання популярності молодого політика.
За даними центру «Софія», якби вибори у Верховну Раду відбулися найближчим часом, у парламент пройшли б п'ять політичних сил: Партія регіонів – 25,8%, Блок Юлії Тимошенко- 15,6%, Блок Арсенія Яценюка – 10,4%, Компартія – 5,5%, і Блок Литвина – 5,3%.
Якби найближчим часом в Україні пройшли президентські вибори, то більше всього голосів набрав би лідер Партії регіонів Віктор Янукович – 24,2%. Другою у президентському рейтингу йде лідер БЮТ Юлія Тимошенко, яку підтримало 15,3% опитаних. Слідом за нею з невеликим відривом йде екс-спікер парламенту Арсеній Яценюк, за якого проголосувало б 11,8% респондентів.
Якщо б в другий тур виборів вийшли Тимошенко і Янукович, то великі шанси перемогти мав би лідер Партії регіонів: за нього готові проголосувати – 35% опитаних, а за Тимошенко – 26%
Дещо кращі показники для чинного прем’єр-міністра оприлюднив ФОМ-Україна. Якби вибори президента відбулися в середині лютого, за лідера Партії регіонів Януковича проголосували б 20,4% опитаних, за Юлію Тимошенко проголосували б 17,5%, екс-спікера Верховної Ради Арсенія Яценюка – 10,1%, лідера Компартії Петра Симоненка – 4,7%, голови Верховної Ради Володимира Литвина – 3,7%, Президента Віктора Ющенка – 1,9%.
Позитивний баланс довіри в Україні мають тільки два політики – Яценюк (+14%) і Литвин (+7,9%). Натомість інший негативний рекорд, за даними ФОМ-Україна, встановив Президент Ющенко, дії якого, відповідно до цього опитування, не підтримують 90,7% українців.
Водночас попри кризове ставлення до головних політиків, більшість українців поки що готові стримуватися від участі в акціях протесту. За даними російських соціологів 43,6% українців не мають наміру брати участь у масових акціях протесту, 29,2% готові брати участь у мітингах і демонстраціях, 16,7% – у зборі підписів під вимогами, петиціями, 15,6% опитаних готові брати участь у страйках, 7,6% – у блокаді автодоріг, захопленні адміністративних будівель, 4,7% респондентів готові взяти участь у збройних зіткненнях, 11,2% – вагалися з відповіддю.
Всі новини дня
- Голос Америки
Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.
- Голос Америки
Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.
Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.
- Голос Америки
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.
"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.
"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.
Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».
«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.
Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.
Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.
"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.
Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.
За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.
Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.
За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.
Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».
Дивіться також:
Форум