Спеціальні потреби

НАСА намагається з`ясувати чи ми єдині у всесвіті

Американське національне управління аеронавтики і космосу - НАСА - планує експедицію з метою знайти відповідь на віддавнє запитання :«Чи є у космосі планети, сході на нашу?».

В ході експедиції «Кеплер» - названої так на честь німецького астронома 17-го сторіччя Йозефа Кеплера – на сонячну орбіту буде запущено телескоп для вивчення понад ста тисяч зірок сонячного типу.

Космічний апарат «Кеплер» планується запустити 5-го березня, з «Мису Канаверал» у Флориді, на борту ракети Дельта-Два .

Апарат «Кеплер» буде оснащений телескопом, спроектованим для встановлення періодичності сяйва зірок, спричинених планетами, що обертаються довкола них.

«Нам треба виміряти зміни в яскравості зірок – це схоже на виміри комахи, яка вночі повзе через автомобільні фари», - каже керівник місії «Кеплер»Джеймс Фенсон.

Ключовим завданням є виміряти довжину часу обертання планети довкола своєї зірки.

Планети з короткою орбітою будуть загарячими. Натомість довгі орбіти означають надзвичайний холод.

Дослідник проекту в НАСА Вильям Боруцкі пояснює: «Ми хочемо знайти планети, які не захолодні чи загарячі. Ми шукаємо планети, в яких температура уможливлювала б існування води на поверхні. Саме там може існувати життя».

В ході експедиції «Кеплер», що триватиме три з половиною року, вивачтимуться сто тисяч зірок. За словами дослідників, мине кілька років, поки знайдуться докази існування планет, подібних до Землі.

Інше за темою

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG