Спеціальні потреби

Померла Заслуженa артистка України Крушельницька


4-го березня у Нью-Йорку на 94-му році життя померла відома як в українській діаспорі, так і Україні актриса, співачка, режисер і віддана вчителька українсько-американської молоді, заслужена артистка України - Лідія Крушельницька.

Лідія Крушельницька (дівоче прізвище – Каратницька) народилася 1-го травня 1915 р. у Кутах на Гуцульщині. Полюбила сцену будучи ще ученицею у Станіславові (нині Івано-Франківську). Навчалася у Станіславській та Львівській консерваторіях. У 1938 р. дебютувала у Львівському оперному театрі.

У 1941 р. Друга світова війна змусила її, разом з чоловіком Леонтієм Крушельницьким і сином Любомиром, втекти до Відня, де вона продовжувала навчання по вокалу.

У 1949 р. сім’я Крушельницьких переїхала до Нью-Йорку, де співачка-актриса приєдналася до театру-студії Йосипа Гірняка і Олімпії Добровольської. Трупа ставила безліч вистав в районі Нью-Йорка та інших міст, у яких Лідія Крушельницька часто виступала в головних ролях.

Дитяча майстерня, керівництво якої вона перебрала у 1965 р. згодом перетворилася у популярну серед молоді Студію Мистецького Слова Лідії Крушельницької. Протягом понад 40 років сотні американських дітей та молоді українського походження мали можливість - під дбайливим наглядом своєї улюбленої учительки-режисерки – ознайомитись із найкращими зразками українського та міжнародного літературного мистецтва, ставити п’єси і заглядати у віконце «загадкового світу» фантазії. Останніми роками, такою можливістю втішалися також діти та онуки, друге покоління «Лідиних» акторів-аматорів.

У 1991 р. ансамбль здійснив успішне турне Україною, а у 2002 р. взяв участь у Міжнародному театральному фестивалі у Києві.

Лідія Крушельницька – лауреатка чимало нагород і премій, у тому числі золотої медалі св. Володимира Великого. У 2002 р. їй було присвоєно звання Заслуженої артистки України.

XS
SM
MD
LG