Спеціальні потреби

Предмети розкоші стають жертвами економічної кризи

Поточна економічна криза зачепила також і заможні верстви населення. Компанії, що спеціалізуються у вилученні майна за невиплату заборгованостей, дістають дедалі більше замовлень – як от конфіскувати яхту чи приватний літак - у боржників. Компанія, про яку ми розповімо далі, збільшила обсяги своєї діяльності за цей рік в чотири рази.

Ренді Крафт демонструє своє вміння завести моторний човен без ключа. Для цього потрібна витримка, але він має також і багату практику. Лише за попередній тиждень Крафт провів операції з вилучення заставного майна в шести штатах.

Працівник агентства «Міжнародні конфіскації» Ренді Крафт:

«Коли йдеться про судно, я зазвичай чекаю, поки нікого не буде, а відтак приступаю. Дев’ять разів з десяти ми заводимо двигун, виводимо судно, і ніхто про це не знає».

Крафт працює в агентстві «Міжнародні конфіскації» - одній з найбільших установ, що займається вилученням предметів розкоші. Вони вилучують майно, коли власники не здатні повертати борги.

Виконання цих обов’язків може бути небезпечною справою. Як говорить Крафт, йому погрожували лопатою, збивали машиною і гналися за ним по річці на човні.

«Стан економіки поганий. Все котиться вниз, і тому люди розлючені. Вони прагнуть помсти».

Продаж моторних човнів послідовно зростав від середини дев’яностих до дві тисячі шостого року. А тепер багато власників переживають скруту.

«Міжнародні конфіскації» забрали у боржників вже біля тридцяти суден.

Власник компанії Кен Кейдж вказує на різкий зріст замовлень на вилучення арештованого майна – головно від банків.

Власник компанії «Міжнародні конфіскації» Кен Кейдж:

«В цей же час торік наш обсяг замовлень зріс вдвічі в порівнянні з попереднім роком. А тепер це втричі або й в чотири рази більше, ніж торік».

Причина – вважає він – у рецесії. «Це торкається людей, які ще три-чотири роки тому були дуже успішними».

Вилучаються не тільки судна. Компанія Кейджа конфіскувала вже тридцять приватних літаків:

«Зросла не тільки кількість замовлень на вилучення – конфіскуються дедалі дорожчі предмети».

В минулому вилучались лише моторні човни і маленькі літаки. А за останні три місяці конфісковано шість багатомільйонних літаків і яхт. Вилучаються також гелікоптери, скакові коні і екзотичні автомашини.

За оцінкою Кейджа, багато випадків конфіскацій пов’язано з кризою в торгівлі нерухомістю. Він прогнозує, що така ситуація лишатиметься доти, доки стан економіки не виправиться.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG