Спеціальні потреби

Актуально

Реакції на новий план США щодо Афганістану
Адміністрація США намагається кардинально змінити свій підхід до вирішення проблем у цій країні. З цією метою команда Барака Обами оголосила новий план дій в Афганістані, який передбачає посилення афганського уряду, підготовку місцевих сил безпеки, збільшення військової присутності та перегляд американських програм в цій країні.

Хоча в самому Афганістані план Сполучених Штатів отримав політичну підтримку, чимало афганців мають застереження. Коли у 2001-му році американські війська усунули від влади режим Талібану, увага світу була прикута до Афганістану і афганці сподівались на швидкі зміни на краще. Однак з того часу процес відновлення країни значно сповільнився, а ситуація з безпекою після поліпшення знову погіршилась. За підрахунками місії ООН в Афганістані, минулого року жертвами антиурядових сил стали майже 1200 цивільних афганців. Це на 65% більше ніж у 2007-му році. Тож новий план адміністрації США, ключовою складовою якого є посилення безпеки, викликає надію на краще.

Член парламенту Афганістану Дауд Султанзоі каже, що Обама та його адміністрація викликали дуже високі очікування світу, особливо у світлі втрати попередньою адміністрацією довіри та симпатії у цій частині світу.

План американської адміністрації, підтримує і Президент Афганістану Гамід Карзай:

«Це більше ніж ми сподівалися, і ми підтримуємо цей план. Ми сподіваємося на його повне втілення у життя».

Однак, намір США посилити військову присутність в Афганістані, збільшить кількість іноземних військових на території країни до понад 70 тисяч. Чимало афганців занепокоєні, що через це ситуація ще більше погіршиться, перед тим як покращитися.

Мешканець Кабула Гедаятулан каже: «Останні сім років, що більше іноземних солдатів прибувало до країни, то більше гинуло афганців. Місцеві люди постають проти них. Тож вихід із ситуації – збільшити кількість афганських поліцейських та солдатів».

За даними ООН, минулого року, в результаті антитерористичних операцій проурядових сил, загинуло понад 800 цивільних афганців, а це викликає велике незадоволення у місцевого населення. Тож, ті афганці, які виступають за збільшення військової присутності, вимагають аби іноземці змінили тактику та переглянули свою роль в Афганістані. Член парламенту Афганістану Шукріа Барікзаі зазначає:

«Нам потрібна гуманітарна безпека. Це повинні бути гуманітарна допомога та фізична безпека, а у політиці – підтримка інституцій, а не особистостей».

В Афганістані також популярна ідея можливого примирення з угрупованням Талібан. Президент країни навіть висловив готовність сісти за стіл переговорів з лідером талібів. Однак більшість експертів сходяться на думці, що зараз, у разі переговорів, уряд країни виступатиме у ролі слабшого. Аналітик Фарук Башар каже, що Талібан показує, що має силу, енергію та можливості створити проблеми не лише для уряду Афганістану, а і для Пакистану і можливо навіть для світу загалом.

На думку експерта, у разі якщо план адміністрації США спрацює, афганський уряд зможе говорити з повстанцями з позиції сильнішого, що збільшить шанси на мирне вирішення конфлікту.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG