Спеціальні потреби

МВФ надав Україні другу частину позички

Рада директорів Міжнародного валютного фонду на своєму засіданні у п’ятницю погодила видачу Україні другого траншу кредиту на умовах «стенд-бай». Першу частину кредиту у чотири мільярди доларів Україна отримала ще минулого року. Другу частину МВФ затримав через те, що, за його оцінкою, Україна не виконувала умов кредитування. Але після довготривалої місії до України делегації з штаб-квартири МВФ у Вашингтоні, представники міжнародної фінансової інституції рекомендували Раді директорів фонду таки продовжити кредитування України. Голова місії МВФ в Україні Джейла Пазабажалу після засідання Ради директорів заявила, що ситуація в українській економіці стабілізується:

«Я рада повідомити, що Рада директорів погодила надання другого траншу кредиту у два мільярди вісімсот мільйонів доларів, який буде наданий Україні, за моїми даними, через два робочі дні. Рада директорів хотіла почути про розвиток ситуації в Україні, з якими проблемами зіштовхується Україна, якої стабільності вдалось досягти за останні місяці. Ми обговорили ті дії уряду, які дозволили нам завершити звіт. Багато було зроблено Національним банком для стабілізації банківської системи та обмінного курсу, як також урядом, щоб забезпечити баланс пенсійного фонду, як також інші кроки у напрямку фіскальної політики. Рада директорів підтримує Україну. Усі розуміють, що це країна, яка особливо сильно постраждала від цієї глобальної економічної кризи. І тому тут є велика підтримка і розуміння тих складних кроків, які необхідно зробити. Представники фонду вдячні, що уряд, Національний банк та президентська адміністрація працюють, щоб програма МВФ спрацювала. Існує велике сподівання, що програма буде запроваджуватись і ми зможемо рухатись далі».

Загальна сума позики Міжнародного валютного фонду Україні становить 16 мільярдів доларів і надається у вигляді чотирьох траншів протягом двох років. Щоквартально МВФ зобов’язаний перевіряти виконання умов кредитування перед тим, як надати наступний транш. Вже у червні місія МВФ знову приїде перевіряти виконання кредитної програми після надання другого траншу, для того, щоб визначитись з наступними діями. Третій транш кредиту має становити три мільярди доларів.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG