Спеціальні потреби

Клінтон доповідала сенаторам про Іран


Набуття Іраном ядерної спроможності спричинить гонку озброєнь на Близькому Сході і за межами регіону. Таку думку висловила державний секретар США Гілларі Клінтон на слуханнях у Сенаті, присвячених іранській темі.

Крім цього, сказала вона, ймовірність того, що Іран стане ядерною державою, створила союзництво між Ізраїлем та багатьма арабськими країнами.

Проведене в середу Іраном ракетне випробування посилило це занепокоєння. Ракета, за повідомленнями, може досягнути території Ізраїлю, південно-східної Європи і американські бази на Близькому Сході.

Клінтон заявила, що адміністрація Обами сподівається переконати Тегеран, що в разі набуття ядерної спроможності він, фактично, стане менш захищеним:

«Набуття Іраном ядерної зброї і ракет, здатних її доставити на далекі відстані, викличе перегони озброєнь на Близькому Сході та й за межами регіону. Це не піде на користь безпеці Ірану, і саме на цьому ми наголошуватимемо».

Клінтон висловила надію, що збіг інтересів арабських країн та Ізраїлю проти ядерного Ірану не лише означатиме вироблення спільних дипломатичних заходів щодо Ірану, але й сприятиме вирішенню ізраїльсько-палестинського конфлікту.

На початку тижня ізраїльський прем’єр Беньямін Нетаньягу заявив президенту Обамі, що зупинка Ірану від набуття ядерного потенціалу є зараз пріоритетнішим завданням для США ніж посередництво в ізраїльсько-палестинському мирному процесі.

Повторюючи висловлену в розмові з Нетаньягу точку зору Барака Обами, Гіларі Клінтон наголосила, що не можна припиняти заходів по жодному з цих питань:

«Президент дав ясно зрозуміти, що він має рішучий намір не допустити Іран до отримання ядерної зброї. Водночас неможливо і припиняти зусилля в ізраїльсько-палестинському мирному процесі».

Наступного місяця в Ірані відбудуться президентські вибори. Інтенсивна дипломатія з американського боку очікується одразу після них.

Президент Обама заявляє, що він домагатиметься суворіших санкцій проти Ірану, якщо до кінця року дипломатичні зусилля не дадуть результатів.


Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG