Спеціальні потреби

У судах США використовують тривимірну анімацію

Юридичні експерти кажуть, що членам лави присяжних краще зрозуміти складні докази, якщо вони представлені спрощено у графічній формі. Втім скептики побоюються, що цими технологіями можуть також зловживати.

В суді округу Орендж, що на Флориді, поєднуються традиція і технологія. Це – один з небагатьох судів у США оснащених устаткуванням для показу тривимірної анімації під час розгляду справи.

Компанія Роберта Ската «Джуріс Корпорейшен» виробляє таке устаткування. Він каже, що графічні образи - зображення, наприклад, водія під час автомобільної аварії - допомагають членам лави присяжних зрозуміти складні докази.

«Усе зводиться до спроможності зрозуміти ситуацію і зробити раціональний висновок щодо того, що сталось», - каже Скат.

Роберт Скат каже, що технологія тривимірної анімації вже використовувалась приблизно в ста судових справах:

«Такі зображення стають дедалі прийнятнішими для суддів, і вони все частіше дозволяють на їх використання в судових слуханнях».

Однак деякі юристи вказують на потенціал зловживання цією технологією. Дерек Брет висловлює побоювання, що безпринципні адвокати можуть використовувати анімацію, щоб неправильно змалювати подію:

«З великою силою приходить велика відповідальність, і якщо є адвокати, які відмовляються від цієї відповідальності - то це велика проблема», - зазначає Брет.

За словами Брета, телесеріали - де змальовується використання технології правоохоронними відомствами і судовою медициною - спонукують деякі лави присяжних вимагати застосування високотехнологічного устаткування в судовому залі.

Згідно з недавнім дослідженням, люди довше пам’ятають докази, якщо вони подані візуально, а не лише словесно.

Втім Дерек Брет також зазначає, що підсудні, які не спроможні заплатити адвокату, що використовує анімацію у своїх презентаціях, знаходяться в несприятливих умовах:

«Люди, які не мають змоги найняти адвоката – а кількість таких зростає у цей час економічної непевності – не могтимуть використовувати таких технологій».

Роберт Скат вважає, що комп’ютерна анімація, як правило, допомагає виграти судові справи у порівнянні з традиційними судовими підходами. Використання мультиплікації за допомогою устаткування, виготовленого його фірмою, коштує від п’яти тисяч до сорока тисяч доларів. Скат передбачає, що до понад 20 американських компаній, які тепер спеціалізуються в судовій тривимірній мультиплікації, незабаром приєднаються нові конкуренти.
XS
SM
MD
LG