Спеціальні потреби

Актуально

В Італії проходить саміт країн Великої вісімки

Лідери восьми найбільших індустріальних країн світу зібрались на саміт в Італії. В центрі уваги світових лідерів - глобальна економічна рецесія. Учасники зустрічі готують спільну заяву, в якій обіцяють розробити план на випадок, якщо вже задіяні способи порятунку економіки не спрацюють.

Протягом трьох днів лідери найпотужніших країн світу говоритимуть про глобальні проблеми, першочергова з яких - економіка. Виступаючи на саміті, президент США Барак Обама наголосив на необхідності трансатлантичної спів дії.

«Ми говорили як важливо аби Європа та США посилили вимоги до фінансових інституцій аби гарантувати, щоб криза, яка зараз відбувається, ніколи не повторилась».

Ніхто не знає, скільки триватиме криза і лідери Великої вісімки бачать різні шляхи її подолання. Сполучені Штати та Великобританія пропонують збільшити урядові витрати і цим оживити економіку. Німеччина та Франція бояться, що такий підхід призведе до збільшення боргів.

Як заявив міністр закордонних справ країни-господаря зустрічі Франко Фраттіні, - «на саміті розглядатиметься стратегія виходу і подолання кризи».

На зустрічі, окрім економіки, також розглянуть політичну кризу в Ірані та питання зміни клімату на планеті.

Цей саміт уряд Італії вирішив провести у гірській місцевості неподалік містечка Лаквіла, де у квітні стався потужний землетрус, жертвами якого стало близько трьохсот людей. Президент США добирався на місце вертольотом. Зустріч відбувається у бараках тренувальної бази італійських правоохоронців. На випадок потворного землетрусу розроблено спеціальний план евакуації світових лідерів.

Саміт в перший день нарад залишив президент Китаю Ху Цзіньтао у зв`язку з із кривавими протестами уйгурів у північно-західній провінції Сіньцзян.Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG