Спеціальні потреби

Актуально

У США послуги повитух набирають популярності
Останнім часом вагітні американки дедалі частіше обирають собі в допомогу не стільки гінекологів, скільки повитух. За період від 1991 по 2008 роки кількість пологів за участю повитух подвоїлась. Ця тенденція викликана, крім інших чинників, нестачами акушерок і відносною дешевизною послуг повитух для тих, у кого немає медичного страхування.

Три місяці тому в Тіани Марреро народився син за допомогою спеціалісток, об’єднаних в нову програму «Дипломовані медсестри-повитухи».Тіана розповідає:

«Якою б не була проблема, зокрема в тих, хто вперше народжує або готується народити першу дитину, повитуха заспокоює, точно як матір, яка допомагає, коли панікуєш».

Тіана далі відвідує клініку для консультацій. В клініці, в рамках програми, започаткованої відділом охорони здоров’я повіту Орандж, у штаті Флорида, працює п’ять повитух.

Дев’ятнадцяти-річна Анеста Стівенс та її наречений очікують свою першу дитину. За словами Анести, повитуха розвіює її страхи:

«Я постійно боюся, що у мене народиться дитина, а відтак немовля виживе, а я ні».

Місцеві представники органів охорони здоров’я зазначають, що багато учасниць програми повитух не мають медичного страхування і не здатні оплатити лікарські послуги. А послуги повитухи, зазвичай, коштують дешевше ніж лікарів.

До того ж недостатня кількість акушерок часто не дає можливості навіть жінкам, які можуть платити, звернутись за їх послугами. Тому, вважає повитуха Каприс Райт, важливо, щоби жінки мали вибір:

«Я не хотіла б, щоби лікарі думали, що ми збираємось перебирати їх професію, тому що це не так. Ми покликані допомагати їм, ми їх продовження, яке дає пацієнтам додатковий вибір».

Представники органів охорони здоров’я флоридського повіту Оранж говорять, що досі лише 10 відсотків жінок, охоплених програмою, народили за допомогою розтину кесарева, і дуже незначна кількість немовлят мала недостатню вагу, що свідчить, що програма спрацьовує.

Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG