Спеціальні потреби

Актуально

Байден: США підтримують бажання Грузії вступити в НАТО

Віце-президент США Джозеф Байден висловив підтримку Грузії в її бажаннях приєднатися до НАТО. Одначе, він відкинув будь-який військовий варіант для повернення Абхазії та Південної Осетії до складу країни. Росія визнала незалежність цих двох республік і виступає проти надання Грузії будь-якої військової допомоги.

Виступаючи в парламенті Грузії, Джозеф Байден згадав важкий шлях країни до свободи, починаючи із проголошення незалежності у 1918 році, і відтак десятиліття радянської окупації, яка закінчилася відновленням незалежності у 1991 році.

Американський віце-президент зазначив, що суверенні демократичні країни мають право обирати своїх партнерів та союзників:

«Ми знаємо, що Грузія прагне вступу в НАТО. Ми повністю підтримуємо це прагнення і ми далі співпрацюватимемо з вами, шановні законодавці, аби допомогти вам задовольнити стандарти членства в НАТО».

Байден сказав, що від серпня минулого року, США надали Грузії мільярд доларів, щоб допомогти біженцям, які під час торішньої війни з Росією були змушені покинути свої домівки, як також для відбудови інфраструктури та розвитку грузинського суспільства.

Віце-президент заявив, що США тісно співпрацюють із Грузією для модернізації її збройних сил, зосереджуючись на вишколі, плануванні та організації. Проте він відкинув будь-який військовий варіант реінтеграції Абхазії та Південної Осетії - республік, які відокремились від Грузії, і незалежність яких визнала Росія:

«Ми не визнаємо Абхазію та Південну Осетію незалежними державами. Ми закликаємо світову спільноту не визнавати їхню незалежність. Ми закликаємо Росію виконати свої міжнародні зобов’язання, які виразно викладені в угоді з 12 квітня про припинення вогню, включно із виведенням всіх сил до передвоєнних позицій і, остаточно, взагалі із грузинської території».

Заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін висловив занепокоєння діями грузинського керівництва, які, як він вважає, мають на меті ремілітаризацію країни. В інтерв’ю агентству Ітар-Тасс Карасін нагадав указ, підписаний у січні президентом Дмитром Медведєвим про заборону експорту військової технології до Грузії. Росія також погрожує накласти економічні санкції на ті, країни, які порушують цей указ.

Вказуючи на багатомісячні протести сил опозиції проти президента Саакашвілі, Байден сказав парламентаріям, що грузинська «революція троянд» у 2003 році вважатиметься успішною тільки тоді, коли уряд буде прозорим і відповідальним. Він також про це говорив під час окремої зустрічі із лідерами грузинської опозиції. Опозиціонер Леван Ґачечіладзе каже, що Байден розуміє їхні занепокоєння:

«Для мене було важливо, щоб обговорити питання розвитку демократичних інституцій в Грузії, оскільки країна не має вільних медіа і незалежних судів. Американський віце-президент сказав членам опозиції, що Америка підтримуватиме кроки в напрямку демократії в Грузії, а не одну якусь особу».

У своїх виступах в Тбілісі та Києві Джозеф Байден повторив те, що президент Обама сказав два тижні тому в Москві – США відкидають ідею будь-якої російської сфери впливу в колишніх радянських республіках.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG