Спеціальні потреби

Актуально

Мінторгівлі США: світова економіка повільно одужує
Економіки країн світу почали одужувати. Швидше за всіх з кризи виходить Китай. Добрі показники у Великобританії та США. Такі дані оприлюднило Міністерство торгівлі США. Втім говорити про повне одужання поки що зарано, кажуть експерти.

Згідно з квартальним звітом Мінторгівлі США, липень показав рекордно високі об’єми виробництва. Уперше за півтора року збільшилось виробництво у Великобританії. За останніми показниками, виробничий індекс США зріс з 45% у червні до майже 49% у липні. Якщо індекс перетне позначку 50% – це означатиме економічне зростання.

Попри дані Міністерства торгівлі США, що свідчать про значне покращення економічної ситуації, чимало американців утім не певні, що найгірше позаду.

Колишній голова Федеральної резервної системи, тобто Центрального банку США, Алан Ґрінспен однак твердить, що «хоч поки що не повністю, але ми близькі» до цього.

Натомість економічний радник Білого дому Кристіна Ромер вважає, що попереду ще досить довга дорога і що підніматися знову на ноги звичайно не буде швидким процесом.

Такі похмурі прогнози можуть декого здивувати. Адже, за новим квартальним звітом, виробництво активізувалося, падіння економічного зростання значно уповільнилася, а минулого місяця було продано більше нерухомості, ніж за останні вісім років. Що ж чи не найбільше непокоїть економістів - це ринок праці.

Економіст Пол Круґман визнає, що він дуже б здивувався, якщо у США було покращення показників із безробіття до 2011 року. А для тих, хто нині живе з виплат по безробіттю – це погані новини. Адже вже до кінця цього року півтора мільйона непрацюючих втратять свої пільги.

Представниця Національної програми захисту безробітних Кристін Оуенс каже, що перше, що має зробити Конгрес, повернувшись з відпустки, – це продовжити термін виплат по безробіттю, який витікає до кінця року, тим для кого це є основне джерело існування.

Постає питання, з яких фондів надійдуть кошти на ці виплати. Бюджетна діра досягла такого розміру, що ключові посадовці в адміністрації не виключають можливості збільшення податків, навіть для середнього класу.

Міністр фінансів Тимоті Ґайтнер вважає, що країна повинна розуміти, що робиться все, що необхідно.

Директор Національної економічної ради Леррі Саммерс остерігає, що у такій економічній ситуації, з часом, багато чого може статися; ніколи не можна говорити в абсолютних термінах, - додає він. «Президент, - підкреслює Саммерс, - завжди наголошував, що не буде втілювати у життя свої проекти: чи то реформу системи медичної опіки, чи то енергетичної галузі за рахунок середнього класу. Цього він не допустить».

Під час президентської кампанії Обама обіцяв, що не підніме податків для 95% американців. Виглядає, що дотриматися свого слова йому буде важко.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG