Спеціальні потреби

Мінторгівлі США: світова економіка повільно одужує

Економіки країн світу почали одужувати. Швидше за всіх з кризи виходить Китай. Добрі показники у Великобританії та США. Такі дані оприлюднило Міністерство торгівлі США. Втім говорити про повне одужання поки що зарано, кажуть експерти.

Згідно з квартальним звітом Мінторгівлі США, липень показав рекордно високі об’єми виробництва. Уперше за півтора року збільшилось виробництво у Великобританії. За останніми показниками, виробничий індекс США зріс з 45% у червні до майже 49% у липні. Якщо індекс перетне позначку 50% – це означатиме економічне зростання.

Попри дані Міністерства торгівлі США, що свідчать про значне покращення економічної ситуації, чимало американців утім не певні, що найгірше позаду.

Колишній голова Федеральної резервної системи, тобто Центрального банку США, Алан Ґрінспен однак твердить, що «хоч поки що не повністю, але ми близькі» до цього.

Натомість економічний радник Білого дому Кристіна Ромер вважає, що попереду ще досить довга дорога і що підніматися знову на ноги звичайно не буде швидким процесом.

Такі похмурі прогнози можуть декого здивувати. Адже, за новим квартальним звітом, виробництво активізувалося, падіння економічного зростання значно уповільнилася, а минулого місяця було продано більше нерухомості, ніж за останні вісім років. Що ж чи не найбільше непокоїть економістів - це ринок праці.

Економіст Пол Круґман визнає, що він дуже б здивувався, якщо у США було покращення показників із безробіття до 2011 року. А для тих, хто нині живе з виплат по безробіттю – це погані новини. Адже вже до кінця цього року півтора мільйона непрацюючих втратять свої пільги.

Представниця Національної програми захисту безробітних Кристін Оуенс каже, що перше, що має зробити Конгрес, повернувшись з відпустки, – це продовжити термін виплат по безробіттю, який витікає до кінця року, тим для кого це є основне джерело існування.

Постає питання, з яких фондів надійдуть кошти на ці виплати. Бюджетна діра досягла такого розміру, що ключові посадовці в адміністрації не виключають можливості збільшення податків, навіть для середнього класу.

Міністр фінансів Тимоті Ґайтнер вважає, що країна повинна розуміти, що робиться все, що необхідно.

Директор Національної економічної ради Леррі Саммерс остерігає, що у такій економічній ситуації, з часом, багато чого може статися; ніколи не можна говорити в абсолютних термінах, - додає він. «Президент, - підкреслює Саммерс, - завжди наголошував, що не буде втілювати у життя свої проекти: чи то реформу системи медичної опіки, чи то енергетичної галузі за рахунок середнього класу. Цього він не допустить».

Під час президентської кампанії Обама обіцяв, що не підніме податків для 95% американців. Виглядає, що дотриматися свого слова йому буде важко.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG