Спеціальні потреби

Актуально

В Україні знову дискусії щодо Закону «Про вибори Президента»

За п’ять місяців до президентських виборів, в Україні ще не знають за яким законом ці вибори проходитимуть. Правила гри, які депутати прийняли напередодні канікул, у середу заветував президент Ющенко. У його Секретаріаті різко розкритикували прийняті депутатами зміни до Закону «Про вибори Президента України», зазначивши, що там міститься низка недемократичних норм.

В цілому з такою оцінкою згодні і експерти, і політики. Як заявив народний депутат Анатолій Гриценко, в законі є положення, які відкидають країну назад:

«Наприклад, норма, яка забороняє громадським організаціям контролювати виборчий процес. Це абсолютно точно крок назад. Є інші норми, які ускладнюють виборчий процес і процедуру визнання, оскарження результатів тощо».

Водночас, він вважає позитивним скорочення часу виборів до 90 днів замість 120.

Більш радикальним був експерт Олександр Палій, який каже, що, ухваливши подібні зміни і маючи намір подолати вето президента, «деякі політичні сили оголошують про свій намір фальсифікувати президентські вибори і демонтувати демократію в державі».

Як сказав «Голосу Америки» експерт Центру політичних студій та аналітики Олександр Коваленко, одна з основних проблем – не можливо буде оскаржити правопорушення, які відбуватимуться на дільницях в останню годину виборів, що може призвести до масових фальсифікацій у цей час. Також він каже, що значно простішим став механізм, за яким можна вилучити спостерігачів з дільниці.

У п’ятницю депутати спробують подолати вето Ющенка і залишити зазначені зміни у силі. За словами спікера Володимира Литвина «є більше 300 голосів для подолання вето».

Водночас він назвав «доволі обґрунтованими» зауваження президента щодо закону про вибори глави держави і заявив: є два шляхи подолання проблеми із цим законом: подолати вето або спільно дійти до консолідованої позиції, прийняти деякі зауваження Віктора Ющенка до закону. Якщо відбудеться другий варіант, то президент встигне підписати закон, і тоді Центрвиборчком розпочне виборчий процес за новим законом.

Голова парламенту не виключив, що підпише закон про вибори президента, якщо Ющенко знову, після подолання вето, поверне його до Верховної Ради.

Натомість Ющенко має власні плани: «Якщо парламент не буде згодний з тими пропозиціями, які я вніс, безумовно я направлю відповідне подання до Конституційного Суду… Моя реакція буде чітка і однозначна: я буду апелювати до Конституційного Суду – єдиного на сьогодні органу, який міг би в даному питанні поставити крапку».

Ющенко зауважив, що не може погодитися із багатьма положеннями, які внесені у закон:

«Закон, який провели дві політичні сили – БЮТ і Партія регіонів – по суті робить українські вибори нечесними, нелегітимними».

Втім Литвин висловив упевненість у тому, що парламент подолає вето президента: «Я апріорі стверджую, що є більше 300 голосів для подолання вето». Спікер додав, що «їм (ПР і БЮТ) милиці у вигляді інших фракцій не потрібні».

Він не дав прямої відповіді, чи голосуватиме Блок Литвина за подолання вето. Голова ВР зазначив, що його функція у парламенті в цілому, і в голосуванні за подолання вето, полягає в тому, щоб «очолити в рамках закону цей процес».

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG