Спеціальні потреби

У США стартувала програма психологічної підтримки солдатів


Майже кожен п’ятий солдат американських сил, дислокованих в Іраку чи Афганістані, має проблеми із психічним здоров’ям. Відтак військове командування розпочало програму, аби надати психологічну підтримку понад мільйону солдатів, які зараз несуть військову службу у лавах збройних сил США.

Починаючи з цієї осені кожен американський солдат буде зобов’язаний пройти курс «Від призову до пенсії». Мета цієї програми запобігти психічним розладам, посттравматичним стресам і самогубствам серед солдатів.

Полковник Дерил Вільямс зазначає: «Ми думаємо, що у нас ще не одна воєнна операція попереду. Тому ми хочемо, аби наші солдати були психічно підготовленими не менш, аніж фізично. Ми хочемо дати їм довготермінову стратегію. Коли солдати допомагають один одному, це дає їм відчуття взаємної підтримки. Як ви знаєте, солдати зараз несуть свою третю, четверту, чи п’яту службу. Тож ми хочемо навчити їх легше це переносити.

Військові називають цю програму «Повна готовність солдата». Командування визнає, що солдати переживають виснаження і стрес. Лише за цей рік 96 військовослужбовців закінчили життя самогубством. Військові психологи в Афганістані кажуть, що найважче переконати солдатів відкрито говорити про їх турботи.

Подібна програма діє у Колорадо, де солдатів вчать долати воєнний стрес. Сержант Чак Достел говорить про позитивні результати:

«Вони вчать нас як заспокоїтись, як реагувати на різні ситуації і як подбати про те, щоб інші солдати теж були спокійними».

Програма також розрахована на родичів військовослужбовців, які не менше переживають за своїх рідних.

XS
SM
MD
LG