Спеціальні потреби

Ющенко попросив Радбез ООН захистити Україну


Віктор Ющенко наполягає на посиленні гарантій безпеки для України. Цей меседж став основним у промові президента України на загальних дебатах 64-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Під час виступу з трибуни Об`єднаних Націй у Нью-Йорку увечері 23 вересня український лідер серед іншого заявив:

«Україна наполегливо розраховує на підтримку постійними членами Ради Безпеки наших пропозицій для посилення гарантій безпеки неядерним державам, зокрема тим, які добровільно відмовилися від ядерної зброї або її розробки».


виступ Віктора Ющенка - частина перша


Як нагадав Ющенко, 15 років тому Україна добровільно позбулася третього в світі ядерного потенціалу і приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї як неядерна держава. Ющенко також привітав кроки США і Російської Федерації щодо укладення нової угоди на заміну Договору між СРСР і США про скорочення та обмеження наступальних озброєнь від 31 липня 1991 року, термін дії якого вибігає нинішнього року.


виступ Віктора Ющенка - частина друга


Український лідер, крім того, підтвердив намір України стати членом Ради Безпеки ООН у 2016-17 роках.

Під час свого виступу Віктор Ющенко прямо не назвав країни, від якої може походити загроза для України. Проте інвективи, висловлені в промові, містили достатньо прозорий натяк. Президент заявив про несприйняття Україною відновлення політики імперських амбіцій, диктату права сили, енергетичного шантажу. Як він наголосив, «Ми категорично засуджуємо і не сприймаємо порушення основоположних міжнародних принципів, зокрема територіальної цілісності і непорушності кордонів суверенних держав».

Виступаючи з трибуни ООН, президент України також окремо порушив дві теми – боротьби з піратством та світової фінансової кризи. Віктор Ющенко назвав недостатніми нинішні заходи світової спільноти у боротьбі з морськими піратами та закликав Генеральну Асамблею виступити координаційним центром, що протидіяв би розбою на морях. Що ж до фінансової кризи, то український лідер запропонував повернутися до ідеї, яка раніше виголошувалася Україною, про заснування Ради економічної безпеки ООН. «Масштабність цієї пропозиції не повинна стати причиною відкласти чи відхилити її розгляд», -- заявив Ющенко.

У Нью-Йорку президент України так і не зустрівся з президентом США. Двосторонні переговори глав держав не передбачені форматом сесії ГА ООН. Що ж до короткої зустрічі, яка планувалася під час прийняття у Барака Обами, то на це прийняття Віктор Ющенко не потрапив. Саме в той час, коли відбувались гостини, український президент виступав з промовою в ООН. Виступ Ющенка затримався на дві години – через перших доповідачів, які не дотрималися регламенту. Так, лівійський лідер Муамар Каддафі промовляв півтори години замість запланованих 15 хвилин.

Увечері цього ж дня президент України Віктор Ющенко завершив візит до Сполучених Штатів Америки і відбув в Україну.

Репортаж - Оксани Лігостової.

Відео - найголовніше

Церква в пам'ять жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00
XS
SM
MD
LG