Спеціальні потреби

Актуально

Між президентом і урядом України - чергова суперечка

Декілька голів державних адміністрацій стали заручниками чергової суперечки між президентом та прем'єр-міністром. Сторони сперечаються про законність призначення Віктором Ющенком губернаторів Київщини і Кіровоградщини, а також 14 голів райдержадміністрацій. Кабмін оскаржив укази президента в суді і виграв. Дію указів глави держави призупинили. Сьогодні ж секретаріат подав апеляцію на ці вердикти і вимагає визнати легітимним перебування на посадах усіх призначених посадовців.

Уряд не бажає визнавати призначених чиновників через те, що глава держави не узгодив з ним кандадатів. В секретаріаті відповідають – прізвища претендентів подавали на розгляд Кабміну, але відповіді так і не дочекалися. Деякі подання залишалися без розгляду більше року, зауважує керівник секретаріату Віра Ульянченко. Мовляв, боялися, що в регіонах, де керівні посади довго залишалися вакантними, буде зірвана підготовка до зимових холодів. Тому президент і вирішив зробити призначення самостійно. Сторони впевнені у правильності своєї позиції і схоже, не мають намірів поступатися. Не поспішають залишати свої кабінети і самі губернатори. Вони вирішили зачекати закінчення судової суперечки між прем'єром і президентом на робочих місцях. Кажуть – укази про їхнє призначення не скасовані, тому підстав не виконувати обов'язки немає.

Сьогодні конфлікт прокоментував і міністр юстиції Микола Оніщук. Він вважає, що розставити усі крапки над «і» в цій справі здатний лише Конституційний суд або Верховна Рада. Адже законом не врегулювано процедуру погодження претендентів на губернаторські посади із урядом. «Або парламент має прийняти закон щодо процедури відповідних призначень, або Конституційний суд має розтлумачити положення Конституції, які встановлюють зобов’язання та необхідність відповідного взаємопогодження кандидатур», - зазначив Оніщук.

Оглядачі кажуть – судова тяганина ставить під сумнів законність рішень, які нині ухвалюють новопризначені чиновники. Вони пов'язують боротьбу за контроль над регіональними керівниками із черговими президентськими виборами. Глави адміністрацій традиційно мають значний ресурс, щоб вплинути як на перебіг кампанії, так і на результат виборів.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG