Спеціальні потреби

Науковці: маленькі мурахи мають свою мову

Упродовж багатьох років науковці досліджують як комунікують між собою шимпанзе, дельфіни і птахи. Нещодавно дослідники Туринського університету виявили, що спілкуватись між собою можуть навіть маленькі мурахи.

За даними науковців, популяції мурах мають чітку структуру та ієрархічну побудову, де кожна ланка має своє функціональне призначення. Однак те, що ці комахи можуть спілкуватися між собою було для вчених неочікуваним відкриттям.

Використовуючи iPhone і пару навушників, вчені виявили, що мурахи залишалися байдужими до рок-музики, але ставали в оборонну позицію, коли з навушників звучали сигнали тривоги, які подає мурашина-матка. Як розповідає дослідник Туринського університету Франческа Барберо, вони зупинилися із відкритими щелепами і видавали звуки на зразок: «Я захищаю свою королеву».

Звичайно ж мурахи не говорять так, як у різних мультиках, але вони справді мають свою мову.

Це приголомшливе відкриття науковці зробили випадково, вивчаючи великого блакитного метелика. Вони спостерігали як личинки метелика імітували звук матки мурах. Збиті з пантелику мурахи доглядали за личинками метелика, доки ті не вибралися із коконів. Так Блакитний метелик, який перехитрив мурах, опанувавши їхню мову, допоміг науковцям зробити неочікуване відкриття.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG