Спеціальні потреби

В Афганістані готуються до другого туру виборів


В Афганістані представники виборчої комісії кажуть, що під час запланованого на сьоме листопада другого туру президентських виборів вони планують збільшити кількість виборчих пунктів, незважаючи на побоювання, що це може довести до масштабніших порушень ніж тих, які зафіксовано під час першого туру.

Іноземні спостерігачі рекомендували зменшення кількості виборчих дільниць із загального числа понад шести тисяч у першому турі після того, як контролери знайшли понад мільйон підроблених бюлетенів. Як вважається, багато із цих бюлетенів надійшли з віддалених дільниць, які або ніколи не відкрито, або на них не було спостерігачів, що стежили б за ходом голосування.

Незалежна виборча комісія в Афганістані заявила, що вона збільшить кількість виборчих пунктів до шести тисяч трьохсот двадцяти двох, і що вона має досить співробітників для запевнення надійності виборчого процесу.

Організація Об’єднаних Націй поки що не коментувала цього повідомлення. Раніше представники ООН заявили, що її працівники і далі допомагатимуть країні в підготовці до другого туру, незважаючи на вчорашню атаку бойовиків Талібану на гостинницю у Кабулі, в результаті чого загинуло п’ятеро службовців ООН.

Талібан заявив, що ця атака була лише першим кроком у плані підірвати вибори, на яких нинішній президент Гамід Карзай змагатиметься з колишнім міністром закордонних справ Абдуллою Абдуллою.

XS
SM
MD
LG