Спеціальні потреби

Американський футбол починає завойовувати Європу

Американський футбол, спорт, який до останнього часу, здається, був популярним лише на північно-американському континенті, поволі знаходить своїх шанувальників і в Європі. Минулого тижня один з регулярних матчів Національної футбольної ліги США було зіграно в самомоу серці традиційного європейського футболу – на лондонському стадіону Вемблі. Британські фани з цікавістю відгукнулися на пропозицію на власні очі побачити незвичний заморський спорт і забили 90-ти тисячний стадіон вщерть – показавши американцям, як вболівають у Європі.

Подивитись на цей матч, фани американського футболу з‘їхались у Лондон з усієї Європи. Третій рік поспіль Національна футбольна ліга США - НФЛ - проводить один з матчів свого регулярного чемпіонату на стадіоні Вемблі. І в третє поспіль ажіотаж навколо гри – неймовірний.

І команди не підвели своїх фанів, показавши на що здатні. Для самих гравців, приїзд у Лондон також став особливою подією. Дехто з них, до цього ніколи не був у Європі. Серед них – нападаючий команди «Нью-Інґланд Петріотс» Вес Велкер.

«Я насправді великий фанат європейськог футболу – соккера. Я грав у соккер у дитинстві. І коли фани робили на стадіоні хвилю, я справді відчув цю атмосферу. Ми нічого не чули на полі, коли по трибунах пішла хвиля. Це ні з чим не зрівнянний досвід».

Для квотер-бека, іншими словами капітана команди Петріотс Тома Бреді гра в Британії запам‘ятається надовго.

«Перед початком гри весь стадіон миготів і горів вогнями. Хвиля на трибунах не припинялася 10 хвилин. Таке рідко побачиш».

Зважаючи на такий інтерес з боку закордонної публіки до чемпіонату американського футболу, ліга думає над збільшенням кількості матчів, які щороку гратимуться у Європі. Під час тренування команд напередодні матчу, речник НФЛ Ніл Рейнольдс.

«Ні для кого не секрет, що президент ліги страшенно хоче поширити американський футбол у Європі. Можливо наступним кроком буде проведення щороку на Вемблі двох матчів регулярного чемпіонату. Якщо один матч відбувається успішно, можливо є сенс проводити два. А пізніше може з`явиться і європейська команда, яка гратиме у нашій лізі».

Втім європейські фани, здається, не надто захоплені від таких планів розвитку. Дехто з них вважає, що коли це буде лиш одна гра, подія залишиться особливою.

Тим часом, решту цього сезону Ліги американського футболу британські фани дивитимуться по телевізору.


Відео дня

XS
SM
MD
LG