Спеціальні потреби

Тимошенко: ситуація з грипом в Україні стабілізується


Впродовж минулої доби в більшості областей України, де оголошено карантин, спостерігалася стабілізація ситуації з захворювання на грип та ГРВІ. Про це прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко повідомила під час виступу в українському парламенті.

«За останню добу маємо стабілізацію ситуації, або незначне зменшення щодобових приростів захворювання у 8 областях України», - наголосила глава Уряду. В цих регіонах кількість захворювань не зросла. Лише у Волинській області спостерігається незначний приріст щодобових захворювань на грип та ГРВІ, каже прем'єр.

Верховна Рада сьогодні виділила додатково 1 мільярд гривень з бюджету на боротьбу із епідемією. Парламент вирішив спрямувати ці гроші не уряду, а безпосередньо Міністерству охорони здоров'я країни, оскільки опозиція побоювалася, щоб Кабмін не використав кошти на покриття не пов'язаних із епідемією видатків.

Тим часом в Україні все частіше говорять про політичний аспект епідемії.
Оглядачі зазначають, що з її початком Юлія Тимошенко фактично отримала додаткові можливості для ведення президентської кампанії. Адже телебачення і преса стали ще активніше цитувати заяви прем'єр-міністра на цю тему. До того ж тема грипу фактично витіснила з інформаційного поля незручний для БЮТ скандал із розбещенням неповнолітніх.

Політолог Олексій Гарань констатує, що епідемію, як і будь-які інші надзвичайні події в країні, в своїх цілях намагаються використати усі політичні сили. Опозиція – для критики дій влади, уряд – для демонстрації ефективності своєї роботи. «Якщо Тимошенко вдасться продемонструвати ефективність і уряд зможе швидко зупинити поширення епідемії, то зрозуміло, що прем'єр буде використовувати це як доказ, що саме вона є сильним лідером, який здатний боротися і з кризою, і з такими явищами як епідемія» - зазначає експерт.

Олексій Гарань не виключає, якщо ситуація загострюватиметься, президент Віктор Ющенко може скористатися правом оголосити в країні надзвичайний стан. Однак прогнозує: ця ідея, ймовірно, не знайде підтримки у парламенті. Провідні політичні гравці – Юлія Тимошенко і Віктор Янукович не зацікавлені у перенесенні дати виборів. Політолог називає відтермінування президентських виборів небажаним сценарієм для країни.

Тим часом опозиція пропонує розширити перелік областей, в яких оголошено карантин. Керівник Партії регіонів Віктор Янукович називає помилковим його запровадження лише у західних регіонах країни. «Те, що влада прийняла рішення про те, щоб оголосити епідеміологічний стан лише в дев’яти областях – неправильно. Захистити лише дев'ять регіонів і чекати, поки захворіють інші - центральні, західні, східні – не можна, бо люди постійно пересуваються», - заявив Янукович. Він також пропонує притягти до відповідальності посадовців Міністерства охорони здоров'я країни, які, на його думку, неналежно підготували країну до можливого поширення епідемії.

Відео дня

Трамп про Путіна та Крим. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00
XS
SM
MD
LG