Спеціальні потреби

У Пекіні завершився саміт президентів США та КНР


У вівторок після кілька-годинних розмов у Пекіні президенти Сполучених Штатів Барак Обама та Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао підтвердили наміри співробітництва в ділянках глобальної економіки, нерозповсюджнення ядерної зброї та кліматичних змін.

Виступаючи перед журналістами після переговорів, президент Обама наголосив, що всі головні виклики 21-го сторіччя торкаються обох країн. Він додав, що ці виклики неможливо подолати самотужки. Кореспонденти не мали можливості ставити лідерам запитання.

На саміті не досягнуто жодних головних переломів, проте президент Ху сказав, що в ході зустрічі зроблено певний поступ. Він також підкреслив необхідність конкретних дій для досягнення, за його словами, спільних цілей.

Обидва керівники наголошували на спільному прагненні співпраці для подальшого сприяння заходам для відновлення глобальної економіки і запобігання економічним кризам у майбутньому.

Обидва лідери також заявили, що наступними тижнями сторони співпрацюватимуть для досягнення позитивного результату у справі боротьби з кліматичними змінами на нараді, яка відбудеться у грудні в Копенгагені.

Крім співробітництва, Барак Обама також порушив дразливе для Пекіна питання прав людини і закликав китайських лідерів відновити діалог з представниками духовного лідера Тібету Далай Лами, який перебуває на вигнанні.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG