Актуально
Леді Ґаґа завойовує американські сцени… і серця
Більшість нинішньої молоді все-таки цікавиться сучасною музикою. Серед популярних американських зірок – Леді Ґаґа. Протягом минулого року чотири пісні з її дебютного альбому «Слава» стали хітами чарту Billboard Pop Songs, а саме «Просто танцюй!», «Обличчя гравця у покер», «Любовна гра» та «Папарацці». У цьому вона побила рекорди групи Ейс оф Бейс та співачки Евріл Лавін. Леді Ґаґа також була номінована на дев`ять нагород каналу MTV та п’ять нагород American Musiс, включно з виконавцем року.
Раніше Стефані Джерманотта мала обмаль спільного з іміджем Леді Ґаґа. Вона говорить:
«Я мала таке довге каштанове волосся і захоплювалася Бобом Діланом і групою Джефферсон Ейрплейн, Грейсом Сліком. Я грала зовсім іншу музику».
Але тільки після того, як вона змінила свій стиль та стала Леді Ґаґою, її музична кар’єра набрала обертів. Після успіху її першого альбому «Слава» практично за одну ніч Стефані перетворилася з маловідомої поетеси-співачки на поп-зірку. Шану їй віддав навіть президент Барак Обама.
«Це велика честь для мене бути тут і відкрити сцену для Леді Ґаґа».
Ці слова президент Обама сказав під час вечері, влаштованої організацією на підтримку рівних прав для геїв та лесбіянок. Леді Ґаґа бере активну участь у цьому русі. Хоча її сходження на музичний Олімп виглядає блискавичним, вона довго вчилася музики та роками виступала в місцевих барах за скромні гроші. Вона розповідає:
«Я грала на піаніно з чотирирічного віку. І тоді вже почала музичні уроки. Я вивчала теорію музики, була членом джазового ансамблю, писала музику, а у віці чотирнадцяти років почала виступати у місцевих клубах. Моя мама ходила зі мною і записувала мене до списку виступаючих. Я можу довго про це говорити, але головне, що я ніколи не зупинялася і музика завжди була моєю долею».
У цьому році Леді Ґаґа була номінована на дев’ять нагород каналу MTV та отримала титул «Нова зірка» від журналу «Біллборд».
«Нагорода ‘Нова зірка’ – це дуже багато значить. Я отримала дуже багато визнання за пісні, які дійсно вийшли добре. Я думаю, що потрібно більше, ніж кілька вдалих пісень, аби зайняти позицію у світі музики. Все, що я хочу, це зробити чудове музичне шоу та показати моїм фанатам всю любов, яку я до них маю».
Кар’єра артистів залежить від їхніх прихильників, і Леді Ґаґа цінує своїх фанатів:
«В мене дуже унікальні фанати. Може, я звучатиму претензійно, але в мене найкращі фанати у світі. Вони вдягаються у стилі моєї музики, вони імітують мене, коли приходять на мої шоу. Не в плані, що вони прославляють мою персону, а прославляють саму ідеї слави. Те, що ти можеш бути тим, ким захочеш. Це не залежить від того, скільки в тебе грошей чи звідки ти походиш. Головне те, що ти маєш свої ідеї та здатність створювати нове. Наприклад, мій бант з волосся. Я розумію, що деякі люди вважають мою моду божевільною, еклектичною, але насправді в її основі полягає ідея вуличної дитини, яка намагається проявити себе. Можна купити накладне волосся за три долари, зав’язати бантиком та причепити на голову і раптом ти стаєш зовсім іншою. Власне це і є моя ідея. Може, вона є незначною, але мої фанати її розуміють».
Окрім створення пісень для власного альбому, Леді Ґаґа писала музику для інших виконавців, причому таких різних, як Пуссікет Доллс та Майкл Болтон.
«Мене запитали: ‘Що ти думаєш з приводу створення пісень для Майкла Болтона’? І я сказала: ‘О, я люблю Майкла Болтона. Це буде здорово! Це звучить як дуже цікава річ для мене. Я думаю, що він дуже приємний чоловік і він був для мeне натхненням, тому що в цей момент я тільки починала свою кар’єру’. Спочатку він навіть не знав, хто я».
А 27 листопада з канадського міста Монреаль починається її персональне турне. Вона не переживає за те, чи вдасться їй наповнити стадіони.
«Розумієш, я була всього-на-всього дівчиною з Нью-Йорка, яка хотіла, аби її батько нею пишався. Думаю, я досягла значно більше».
Всі новини дня
Британська розвідка підтверджує часткову заміну «вагнерівців» на армійських дестантників

Командування РФ перекидає до Бахмута сили повітряно-десантних військ («ВДВ») на заміну «вагнерівцям», що зробить російську оборону «в цілому менш гнучкою в реагуванні на оперативні виклики», кажуть у британській розвідці.
«ВДВ сильно деградувала в порівнянні зі своїм «елітним» статусом до вторгнення. Проте, російські командири, ймовірно, намагалися зберегти деякі з цих все ще відносно боєздатних підрозділів як вільний резерв», – йдеться в повідомленні.
За інформацією розвідки Британії, зараз російське командування перекидає на Бахмутський напрямок частини 76-ї і 106-ї дивізій і двох додаткових окремих бригад «ВДВ», які утримувати місто після відходу найманців «Групи Вагнера».
Раніше в коментарі «Українській правді» командувач Сухопутних військ Олександр Сирський назвав ситуацію на Бахмутському напрямку «тимчасовим затишшям». Однак він додав, що було б хибним враження, що російські війська нібито відмовилися від наступу в цьому районі.
Очільник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин 25 травня заявив про початок виведення «вагнерівців» із Бахмута. У Міноборони України підтвердили, що у передмісті ці підрозділи вже заміняють на службовців збройних сил РФ, але у самому місті «вагнерівці» все ще є.
За словами заступниці міністра оборони Ганни Маляр, українські військові продовжують контролювати околиці Бахмута на південно-західній частині і «фактично вхід в місто».
- Голос Америки
Зеленський: Україна готова до контрнаступу, але він дорого коштуватиме країні – інтерв'ю Wall Street Journal

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова розпочати довгоочікуваний контрнаступ, але додав, що він може виявитися тривалим і повернення всіх українських територій дорого коштуватиме країні.
В інтерв’ю газеті Wall Street Journal, яке було записано в Одесі, Зеленський сказав: «Ми твердо віримо, що нам це вдасться».
Він додав, що не знає, скільки часу може тривати контрнаступ, і сказав, що не може дати прогноз про те, як він відбуватиметься.
«Якщо чесно, це може піти різними шляхами, абсолютно різними. Але ми збираємося це зробити, і ми готові», – сказав він Wall Street Journal.
У годинній розмові з газетою Зеленський сказав, що має побоювання, що вибори в США наступного року можуть привести до влади менш сприятливу адміністрацію, і закликав НАТО запропонувати Києву чіткий шлях до членства України.
Зеленський визнав перевагу Росії в повітрі на передовій і сказав, що через відсутність захисту від російської авіації, в контрнаступі «загине велика кількість солдатів».
Говорячи про зброю, яку досі потребує його країна, він сказав, що Україні терміново потрібні додаткові системи протиракетної оборони Patriot виробництва США для захисту громадян від повітряних бомбардувань і для захисту військ на передовій.
Wall Street Journal зазначає, що заяви Зеленського відображають його бажання знайти баланс між натиском, щоб отримати те, що йому потрібно, щоб не втратити незалежність України і внутрішню політичну підтримку, і водночас не відштовхуючи союзників і не підривати їхню підтримку, яка обчислюється у десятках мільярдів доларів.
Як повідомляв Голос Америки, координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі заявив у п’ятницю в Білому домі, що Сполучені Штати, союзники і партнери зробили усе можливе, щоб допомогти Україні підготуватися до контрнаступу.
За його словами, йшлося не тільки про системи протиповітряної оборони, бронетехніку та артилерію, але і про боєприпаси і тренування військових.
Кірбі нагадав про нещодавно оголошений новий пакет безпекової допомоги від Міноборони США вартістю до 300 мільйонів доларів.
У 39-й пакет безпекової допомоги, з серпня 2021 року, входять системи ППО Avenger, додаткові боєприпаси для систем ППО Patriot та HIMARS, а також зенітні системи Stinger, засоби протитанкової боротьби та боєприпаси, включаючи десятки мільйонів боєприпасів до стрілецької зброї.
Минулого тижня Голос Америки повідомив про те, що за словами міністра оборони США Ллойда Остіна, країни групи «Рамштайн» пообіцяли Україні посилити її наземні системи протиповітряної оборони та заповнити інші прогалини у зброї та військових можливостях після запиту українського міністра оборони.
Прем'єр Польщі Моравецький виступив за "відносно швидкий" вступ України до НАТО

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецькі заявив про необхідність надати Україні гарантії безпеки НАТО та пришвидшити вступ України до альянсу.
“Польща виступає за відносно швидкий вступ України до НАТО. Але ми розуміємо, що не всі країни-члени НАТО погоджуються з цим. Ось чому ми хотіли б обговорити це, як запропонувати надійний, життєздатний і вартий довіри Шлях України до НАТО. Але перш ніж це станеться, Україні потрібно отримати певні гарантії безпеки, тому що Україна бореться не лише за власний суверенітет і територіальну цілісність, а й за стабільність усієї Європи та мир у всій Європі”, - заявив глава польського уряду під час свого візиту до Канади у п'ятницю, 2 червня.
Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Канади, на пресконференції зі своїм польським колегою, повідомив, що питання допомоги Україні було головним на порядку денному його зустрічі з прем'єр-міністром Польщі.
Трюдо підсумував допомогу канадських та польських сил у навчанні українських військових.
"Канада та Польща працюють разом в навчанні військових ЗСУ. Військові Збройних сил Канади зараз перебувають у Польщі, де навчають українців в рамках програми Operation Unifier, навчальної місії Канади, яка з 2015 року підготувала понад 36 000 українців. Польща є також там, де канадські військові навчали українців керувати танками Leopard 2. На початку цього року ми направили Збройні сили Канади для підтримки Програми підвищення кваліфікації медичних навичок для особового складу українських Збройних сил під керівництвом Польщі. І лише минулого тижня ми розгорнули більше тренерів канадських збройних сил у рамках нового раунду військової підтримки України”, - сказав Джастін Трюдо.
З усіх членів НАТО Польща має найбільший кордон з Україною. За даними опитувань Ipsos, 82% поляків вважають, що країни НАТО та Європейського Союзу повинні підтримувати Україну, допоки вона не переможе.
У квітні Голос Америки повідомляв про новий пакет військової допомоги Україні з боку Канади та канадські санкції щодо Росії та Білорусі.
США запобігли першому в історії дефолту. Як це вплине на допомогу Україні? Відео
США запобігли першому в історії дефолту. Домовленість, яка передбачає обмеження бюджетних видатків, не вплине на оборонні витрати США, зокрема на допомогу Україні. Сенат США планує розглянути додатковий законопроект з видатків, зокрема, щодо збільшення оборонної допомоги Україні.
Держсекретар Блінкен у Фінляндії виголосив промову про стратегічну поразку Росії і безпечне майбутнє України. Відео
Україна має не просто вижити, а й процвітати. А шлях до миру буде прокладений не лише через витривалу військову силу, але й силу її економіки і демократії. З такими заявами виступив сьогодні у Гельсінкі держсекретар США Ентоні Блінкен.
Форум