Спеціальні потреби

Актуально

Тепер і жінки навчаються військовій справі у Цитаделі
П'ятнадцять років тому наполеглива молода жінка відкрила двері клубу для найсильніших та найстійкіших хлопців в країні. Шенон Фолкнер відвоювала своє право відвідувати Цитадель – військовий коледж в місті Чарльстон, Південна Кароліна.

Два роки країна спостерігала за тим, як Шенон Фолкнер відвойовувала своє право вчитися у Цитаделі.

Фолкнер відіслала свої документи до Цитаделі та кількох інших ВУЗ-ів. На її подив, її прийняли до військового коледжу. Про стать на документах про вступ не запитали.

«Я їм підійшла. Вони сказали, що я - ідеальний кандидат».

Але незабаром у Цитаделі зрозуміли свою помилку та відмовили Фолькнер. Вона подала на них до суду за дискримінацію.

«Я не робила це з почуття протесту. Я вважала, що якщо я для них підходила, то чому вони мені тепер відмовляють: тільки через те, що я народилася не такою, як всі інші студенти»?

Коледж опротестовував рішення суду дозволити їй вчитися протягом двох років. Нарешті, у 1995 році, Верховний Суд США постановив, що Шенон має повне право бути кадетом Цитаделі. А політика коледжу приймати виключно студентів чоловічої статі є не конституційною, вирішили судді. Для Шенон навчання було особливо важким. Її охороняла служба безпеки, вона носила сигналізацію на випадок нападок, в її кімнаті у гуртожитку знаходилися камери спостереження. І все це через численні погрози та знущання. За два дні то початку занять на Фолькнер на темній вулиці напав незнайомець із погрозою вбити її батьків. Однак, найскладнішим випробуванням для неї була самотність.

«Не залежно від того, де я була, я завжди була на самоті».

У результаті - через тиждень надзвичайного фізичного та психологічного стресу, провівши більшість часу в лазареті через сильне зневоднення - Шенон Фолькнер залишила Цитадель.

«Мені важко її залишати, тому що я так важко працювала, аби туди потрапити»,- визнає дівчина.

А кадети не могли приховати своєї радості.

«Вони ж - офіцери. Мені незручно за коледж. Це не той навчальний заклад, частиною якого я хотіла бути», - зазначає Шенон Фолькнер.

Вона стала вчителькою… Шенон вступила до іншого коледжу за навчання в якому заплатив таємничий незнайомець. Хто він - вона дізналася набагато пізніше.

«Пет Конрой був моїм великим прихильником. І він відчував, що випускник Цитаделі має заплатити за мою освіту».

Конрой, випускник Цитаделі, налаштував проти себе військовий коледж, написавши книгу «Повелителі дисципліни», за якою пізніше було знято кінофільм. Він змалював цей коледж із жорстокою дисципліною, в якому панують расизм та ненависть до жінок.

«Я зробила те саме, що і він, - каже Шенон, - стала вчителем англійської мови. Мені подобається, коли дитина починає розуміти концепцію, яку ти намагаєшся їй пояснити… цей момент просвітління. Це неймовірно, скільки облич починає сяяти, коли вони нарешті схоплюють суть ідеї».

Шенон Фолькнер - випадкова феміністка. Все що вона хотіла - навчатися в коледжі за власним вибором, але у результаті стала рушійною силою кампанії за права жінок.

Протягом 15 років, після того як Фолькнер залишила Цитадель, 205 жінок стали випускницями цієї престижної військової академії.

«Коли я думаю про те скільки тепер жінок навчається у Цитаделі та скільки стали її випускниками - то сприймаю це як мою особисту нагороду. Перстень випускника для мене нічого не значить. Головне - кілька сотень цих перснів, які вже носять жінки-випускниці, чи які вони носитимуть у майбутньому… Так, це для всіх жінок… І той факт, що вони мають цей вибір - для мене найвища нагорода», - визнає Шанон Фолькнер.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG