Спеціальні потреби

Актуально

На Гаїті почала надходити міжнародна допомога

У пізніх годинах у середу у головному аеропорту гаїтянської столиці Порт-о-Пренс почали приземлюватися перші літаки з міжнародною допомогою. За повідомленнями очевидців прибули рятувальні команди та гуманітарні припаси зі США, Бразилії, Ісландії та інших країн. Втім травмовані гаїтяни ночували просто неба на вулицях столиці, побоюючись повторних поштовхів землі.

Наразі невідомо скільки саме людей загинуло, але існують побоювання, що це десятки тисяч. Чимало людей засипані під уламками обвалених будівель. Підтверджено загибель 16 працівників місії ООН на Гаїті. Доля щонайменше 150 далі невідома.
Землетрус, силою сім балів за шкалою Ріхтера, з епіцентром в 16-и кілометрах від столиці Порт-о-Пренс, стався у вівторок близько п’ятої години вечора.

Це – найпотужніший землетрус у регіоні за останні двісті років. Поштовхи, за словами очевидців, тривали всього тридцять п’ять секунд, але це перетворило майже усе місто на руїни. Погано збудовані будинки не встояли, поховавши під собою тих, хто не встиг врятуватися. За оцінками Червоного Хреста, землетрус зачепив близько трьох мільйонів гаїтянців, або кожного третього мешканця цієї країни. Зруйнований президентський палац, приміщення ООН, готелі, школи, лікарні. Повторні поштовхи тривали до наступного ранку.

Родичі тих, хто зараз перебуває на Гаїті, не можуть довідатися про долю своїх близьких - лінії зв‘язку перервані.

Чимало американців гаїтянського походження зібралися в церкві у місті Сан-Дієго, аби молитися разом та дивитися новини з Гаїті.

Менеджер радіостанції, яка мовить для гаїтянської громади в Нью-Йорку Ріко Дюпей, у відчаї:
«Ми не можемо додзвонитися до наших репортерів, наших партнерських радіостанцій. Інтернет не працює.

Не набагато більше інформації про ситуацію в Гаїті має і посол цієї країни в США Реймонд Джозеф, про що він розповів в інтерв’ю Голосу Америки:

«Те, що я знаю, так це те, що столиця Порт-о-Пренс зруйнована. Навіть президентський палац, побудований зі стійких матеріалів, в руїнах. Якщо палац не витримав, то уявить, що сталося з маленькими халупами, де живуть люди. Це – величезна катастрофа».

До країни вже почали прибувати бригади рятувальників зі США.

Посол Джозеф з’ясував, яку саме потрібно допомогу:

«Гаїті потрібні польові шпиталі. Можливо, розміщені на кораблях біля берегів Гаїті так само, як ООН нам допомагав у 2008-му році. Таке велике судно, до якого можна доставляти постраждалих з острова на вертольотах. Я вже про це говорив з Державним департаментом і сподіваюся, що це судно вже незабаром прибуде. Також Гаїті потребує рятувальників».

Президент Обама пообіцяв, що Сполучені Штати нададуть Гаїті масштабну допомогу:

«Я хочу висловити наше співчуття гаїтянському народу від американського народу з приводу жахливого землетрусу. Ми тільки зараз починаємо дізнаватися про розмір катастрофи. Але повідомлення та фотографії, які ми бачимо, - зруйновані лікарні, будинки, жінки та чоловіки, які несуть своїх постраждалих сусідів на руках,- ріжуть серце. Гаїті добре знає важкі часи та страждання. Але ця трагедія виглядає особливо жорстокою та перебуває поза людською уявою. Я наказав моїй адміністрації відповісти швидкими, координованими та ефективними зусиллями, аби врятувати життя. Мешканці Гаїті матимуть повну підтримку Сполучених Штатів у надзвичайних зусиллях врятувати тих, хто опинився під уламками будинків, та надати гуманітарну допомогу, їжу, воду та медикаменти».

Допомога, як зазначила державний секретар Гілларі Клінтон, надаватиметься спільними зусиллями Агентства США з міжнародного розвитку, Державним департаментом та Міністерством оборони спільно з гаїтянськими партнерами:

«Сполучені Штати пропонують Гаїті нашу повну допомогу, як також і іншим країнам в регіоні. Ми надамо як цивільну, так і військову допомогу, а також гуманітарну допомогу».

У Лос-Анджелесі рятувальні бригади, які спеціалізуються на подоланні наслідків землетрусу, готують своє обладнання. У Форт-Маєрсі у Флориді пілот-доброволець з організації «Надія для Гаїті» готується доставляти до країні медичний персонал.

Важко уявити іншу країну, гірше підготовлену до землетрусу такого масштабу, ніж Гаїті. Це – найбідніша країна в Західній півкулі. У дві тисячі восьмому році будинки та інфраструктура цієї країни були зруйновані у результаті ураганів та паводків. Побудовані з дешевих матеріалів нові будинки не мали жодного шансу проти природного лиха.

Всі новини дня

Експлейнер: Міжнародний кримінальний суд (МКС)

В Пентагоні хочуть інспектувати використання зброї Україною

Архівне фото: Військовий ЗСУ стріляє з "Джавеліна" під час навчань, Україна, 2022 рік. Ukrainian Joint Forces Operation Press Service/Handout via REUTERS 

Пентагон вивчає можливість надіслати до України інспекторів, щоб безпосередньо отримувати інформацію про застосування зброї наданої США Україні. Про це заявив Джед Роял, заступник голови Агенції Пентагону США з оборонної співпраці.

"З часом ми хотіли б мати можливість збільшити свою обізнаність і наростити присутність на місці", - вказав Роял під час спілкування з пресою з четвер. Така місія експертів, яка б перебувала на місці, могла б фізично оглянути зброю і перевірити серійні номери, заявив посадовець, повідомляють ЗМІ.

Наразі Пентагон має покладатись на інформацію української сторони, щодо застосування зброї наданої США Україні. Роял відзначив, що координація з українською стороною відбувається ефективно. "Комунікація з українцями - надзвичайно активна і запевнення, які ми отримуємо від українців про те, як вони оперують цими системами та захищають їх, я б сказав, є гарними і задовільними", - додав він.

Американські законодавці заявляли про необхідність більшої підзвітності щодо використання оборонної допомоги. В травні республіканці Джон Кеннеді та Ренд Пол пропонували створити посаду інспектора, який перевіряв би використання Україною оборонної допомоги. В червні сенаторка-демократка Елізабет Воррен закликала уряд до більшої підзвітності. В коментарі Politico, вона вказала на те, що американський народ очікує на "суворий нагляд" від Конгресу і "повну підзвітність Міністерства оборони", щодо мільярдів "економічної та військової допомоги українському народові задля перемоги у путінській брутальній війні".

Цього тижня Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).

35 країн вимагають виключити Росію та Білорусь з міжнародного спорту

Команда Білорусі на Олімпійських іграх 2022 року

Міністри спорту 35 країн закликали міжнародні спортивні федерації призупинити членство Росії та Білорусі, через російське вторгнення до України і роль, яку в ньому відіграє Білорусь. Відповідну заяву опублікувало польське Міністерство спорту.

Посадовці також закликали зняти із впливових міжнародних посад в спортивних організаціях осіб, пов'язаних з держустановами Росії та Білорусі та припинити угоди про показ подій федерацій на телебаченні цих країн.

«Ми вимагаємо призупинення членства російських і білоруських спортивних союзів у міжнародних федераціях, усунення представників цих країн із керівних органів міжнародних федерацій, а також призупинення трансляції міжнародних спортивних заходів у Росії», — сказав польський міністр спорту Каміль Бортничук під час прес-брифінгу в суботу.

До заклику приєднались 25 з 27 країн ЄС, США, Канада, Велика Британія, Норвегія, Південна Корея, Нова Зеландія, Ісландія, Ліхтенштейн та Японія.

В березні подібну спільну позицію озвучили 37 країн. З початку повномасштабної російської агресії проти України, російські спортсмени фактично виключені з міжнародного спорту, а Міжнародний олімпійський комітет назвав вторгнення порушенням олімпійського перемир'я, повідомляє видання InsideTheGames.

У відповідь на заклик МОК, переважна кількість міжнародних федерацій виключили російських та білоруських спортсменів із змагань. Вони можуть змагатись під нейтральним прапором в деяких видах спорту.

Регулятор закликає німців підготуватися до можливої нестачі газу

Архівне фото: труби "Північного потоку-1", Любмин, Німеччина, 8 березня 2022 року. REUTERS/Ганнібал Ганске/File Photo

БЕРЛІН (AP) — Побоюючись, що Росія може припинити постачання природного газу, голова регуляторного агентства Німеччини з питань енергетики в суботу закликав жителів економити енергію та готуватися до зими.

Президент Федерального мережевого агентства Клаус Мюллер закликав власників будинків і квартир перевірити та налаштувати свої газові котли та радіатори, щоб максимізувати їхню ефективність.

"Технічне обслуговування може зменшити споживання газу на 10-15%", - сказав він Funke Mediengruppe, німецькому виданню.

Мюллер сказав, що мешканцям і власникам нерухомості потрібно підготуватися за 12 тижнів до настання холодів. Він сказав, що сім’ї мають обговорити те, "чи потрібно в кожній кімнаті встановлювати звичайну температуру взимку, чи в деяких кімнатах може бути трохи холодніше".

Звернення надійшло після того, як на початку цього місяця Росія скоротила потік газу до Німеччини, Італії, Австрії, Чехії та Словаччини, в той час як країни Європейського Союзу намагаються поповнити сховища паливом, яке використовується для виробництва електроенергії та опалення будинків.

Російська державна енергетична компанія "Газпром" пояснила скорочення поставок газу технічною проблемою з "Північним потоком-1", трубопроводом, який проходить дном Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Компанія заявила, що обладнання, яке ремонтували в Канаді, залишається там через санкції Заходу, введені через війну Росії в Україні.

Німецькі лідери заперечили це пояснення та назвали скорочення політичним кроком у відповідь на санкції Європейського Союзу проти Росії після того, як вона вторглася в Україну.

Віце-канцлер Роберт Хабек, який також є міністром економіки та клімату Німеччини та відповідає за енергетику, попередив про можливе «блокування» трубопроводу з 11 липня, коли мають розпочатися регулярні роботи з технічного обслуговування. За його словами, минулого літа робота призводила до закриття “Північного потоку-1” приблизно на 10 днів.

Питання полягає в тому, чи перетвориться майбутній регулярний ремонт газопроводу "Північний потік-1" на "довше політичне технічне обслуговування", - сказав Мюллер.

Якщо потік газу з Росії буде "зменшений на більш тривалий період, нам доведеться серйозніше говорити про економію", сказав він.

За словами Мюллера, у разі припинення газопостачання приватні домогосподарства будуть захищені, як і лікарні чи будинки для літніх людей.

"Я можу пообіцяти, що ми зробимо все можливе, щоб приватні домогосподарства не залишилися без газу, - сказав він, додавши. - Ми навчилися з коронавірусної кризи, що ми не повинні давати обіцянок, якщо ми не зовсім впевнені, що ми може виконати їх".

Він сказав, що його агентство "не бачить сценарію, за яким газ взагалі більше не надходитиме до Німеччини".

Також у суботу німецька хімічна компанія Henkel заявила, що розглядає можливість заохочення своїх співробітників працювати вдома взимку як відповідь на можливий дефіцит поставок.

"Тоді ми могли б значно знизити температуру в офісах, тоді як наші співробітники могли б обігрівати свої домівки до нормального рівня", — заявив генеральний директор Henkel Карстен Кнобель щоденній газеті Rheinische Post.

Сенатор з охорони навколишнього середовища від уряду землі Гамбург також висловив занепокоєння та сказав, що не може виключити, що північному німецькому місту доведеться обмежити гарячу воду для приватних домогосподарств у разі дефіциту газу.

«У разі гострої нестачі газу гаряча вода доступна лише в певний час доби», — сказав Єнс Керстан тижневій газеті Welt am Sonntag.

Раніше цього місяця міністр економіки Хабек активував другу фазу триетапного плану надзвичайної ситуації в Німеччині щодо поставок природного газу, попередивши, що найбільша економіка Європи зіткнулася з «кризою» і цілі зберігання на зиму під загрозою.

TikTok прагне угоди з урядом США, де компанію назвали "вовком в овечій шкурі"

Зображення TikTok. (Photo Вакіл Косар / various sources / AFP)

TikTok працює над домовленістю із урядом США, щоб забезпечити захист даних американських користувачів від Китаю. Про це керівник соцмережевої компанії Шу Зі Чу повідомив у листі до дев'яти американських сенаторів від 30 червня.

У листі він вказав, що компанія усуне дані американских користуваів зі своїх серверів, а буде зберігати ці дані на хмарному сервісі Oracle у США. Збереження і доступ до таких даних здійснюватиметься "у відповідності до протоколів, схвалених урядом США", запевнив Чу.

В американському Конгресі звучала критика на адресу компанії за те, що вона може надавати доступ до даних користувачів Китаю.

Раніше цього тижня член Федеральної комісії зв'язку США Брендан Барр назвав TikTok "вовком в овечій шкурі" і закликав Google та Apple усунути додаток. Відповідний лист Барр оприлюднив у Twitter.

“TikTok - не те, чим видається на поверхні. Це не просто застосунок для поширення кумедних відео та мемів, - йдеться в листі Барра. - Це вовк в овечій шкурі. Зрештою, TikTok діє як складна система спостереження, яка збирає велику кількість особистої та чутливої інформації".

Згідно з новими звітами, такі дані доступні Пекіну, написав Барр.

Більше

XS
SM
MD
LG