Спеціальні потреби

США ведуть перед на Зимовій Олімпіаді у Ванкувері

Виступи американських спортсменів у ході перших днів на Зимових Олімпійських іграх у Ванкувері, Канада, принесли їм нові медалі та перше місце по кількості зібраних нагород.

Американська гірськолижниця Ліндзі Вон здобула золоту медаль, вигравши змагання із швидкісного спуску, які відбулись на трасі курорту Вістлер. Вона – перша американка, що виграла олімпійські змагання з цього виду гірськолижного спорту.

Незважаючи на недавню травму великої гомілкової кістки у правій нозі, Ліндзі здолала трасу в одну хвилину сорок чотири і дев’ятнадцять сотих секунди. На другому місці фінішувала інша американка Джулія Манкузо, поступившись Вон всього на 56 сотих секунди. Їй було вручено срібну медаль. Третє місце і бронзову медаль завоювала австрійська гірськолижниця Елізабет Ґерґл.

Американець Шані Дейвіс став першим скороходом, що виграв швидкісний біг на ковзанах на тисячу метрів на двох Олімпіадах поспіль. У середу він подолав цю дистанцію на ковзанці імені Ричмонда за одну хвилину вісім і дев’яносто чотири сотих секунди. Дейвіс випередив південно-корейського ковзаняра Мо Тай-бума на 18 сотих секунди. Мо Тай-бум, який у понеділок виграв перегони на п’ятсот метрів, цим разом одержав срібну медаль. Третім фінішував ще один американець Чад Гендрик.

Команда Сполучених Штатів веде перед серед країн-учасниць Зимової Олімпіади у Ванкувері, здобувши 14 медалей, з того 5 золотих, 3 срібні і 6 бронзових. На другому місці – збірна Німеччини, яка здобула 3 золоті, 4 срібні і 3 бронзові, разом 10. Франція займає третє місце – 7 медалей, з того 2 золоті.