Спеціальні потреби

Актуально

У Чилі стався потужної сили землетрус

У Чилі стався величезної сили землетрус, у результаті якого загинуло щонайменше 147 особи і було зруйновано чимало будинків. У всьому районі Тихого океану оголошено попередження про можливість цунамі.

Чинний президент Чилі Мішель Бечелет оголосила «стан катастрофи» в країні. Водночас вона повідомила, що по всьому районі стихійного лиха розгорнуто бригади спеціального реагування. Обраний на посаду президента Себастьян Піньєра сказав, що землетрус спричинив смерть щонайменше 147 осіб і завдав серйозної шкоди інфраструктурі країни. За словами пані Бечелет, лише в південному районі Мауле підтверджено смерть 85 людей.

Геологічна служба Сполучених Штатів повідомила, що землетрус, сила якого сягала 8.8 балів за шкалою Ріхтера, стався в суботу вранці в районі приблизно за 100 кілометрів від міста Консепсьон, що є другою за величиною міською метрополією в Чилі. Після головного поштовху сталося кілька додаткових. Сила одного із них сягала 6.9 балів за шкалою Ріхтера.

У телевізійних повідомленнях видно знищені та важко пошкоджені будинки, а також уламки обвалених будинків на вулицях. Неподалік столиці країни – Сантьяго землетрус пошкодив щонайменше один міст. Закрито столичний аеропорт, який також був пошкоджений.

Для всього району Тихого океану, включно з Росією, оголошено попередження про можливість цунамі. Презилдент Бечелет доручила евакуацію острова Пасхи, чилійської території, де сподіваються цунамі.

З найближчого району землетрусу надходить небагато інформації. У столиці країни, яка розташована за 320 кілометрів на північ від епіцентру землетрусу, були відчутні поштовхи землі і припинилося енергопостачання. Землетрус був відчутний також в інших районах Південної Америки.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG