Спеціальні потреби

Як одна людина допомагає бездомним гаїтянам 

Через місяць після того, як нищівний землетрус спустошив Гаїті, сотні тисяч людей там все ще живуть без даху над головою. Тим часом наближається сезон дощів. У Вашингтоні – один чоловік намагається зібрати гроші, аби допомогти гаїтянам у потребі.

Джесі Салівен вже майже місяць живе в наметі на перехресті у центральній частині Вашингтона, аби звернути увагу на долю гаїтян-жертв землетрусу, які навіть наметів не мають.

Салівен прибув до Вашингтона зі штату Іллінойс на співбесіду з благодійною організацією, що здійснює проекти розвитку в Афганістані. Одначе, після розмови з двоюрідним братом, який працював медиком у Гаїті, він змінив свою думку і звернувся до посольства цієї країни, пропонуючи свої послуги. Посольство погодилось і запропонувало йому жити і працювати в готелю в столиці Порт-о-Пренс. Салівен відмовився:

«Я це обдумав і сказав собі – як же я можу проживати в люксусовому готелі, коли мільйон людей на Гаїті, яким я намагаюся допомогти, не мають притулку і живуть на вулиці. Я подумав, що я повинен пожити на вулиці на знак солідарності з ними і також для того, аби зібрати трохи грошей на житлову допомогу їм».

Салівен каже, що мешканці Вашингтона дуже щедро відгукнулись на його заклик. Дружина посла Гаїті у Вашингтоні Лола Джосеф вдячна йому за його зусилля:

«Можливо він зайшов надто далеко, живучи на холоді, проте він привертає увагу до потреби житла для гаїтян».

Салівен надіється зібрати достатньо грошей, аби допомогти закупити 250 тисяч наметів, які – на погляд офіційних осіб в Гаїті – потрібні для жертв землетрусу:

«Якщо я зможу сидіти в цьому наметі в солідарності із потерпілими і домогтися житла або хоча намету для принаймні ще однієї сім’ї на місці стихійного лиха, то я не шкодуватиму. Я буду тут рік, якщо потрібно».

Джесі Салівен каже, що після тридцяти днів в наметі у Вашингтоні він планує поїхати до Гаїті з метою створити вебкаст в Інтернеті, щоби допомогти гаїтянам встановити зв’язок із своїми родичами в Сполучених Штатах.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG