Спеціальні потреби

Актуально

Російська мафія - 2001-06-27

ВСТУП: ЗА ОЦІНКАМИ ЕКСПЕРТІВ, ТЕМПИ ЗРОСТАННЯ РОСІЙСЬКОМОВНИХ ЗЛОЧИННИХ ГРУП НАЙВИЩІ У СВІТІ. ТАК ЗВАНА РОСІЙСЬКА МАФІЯ ОСТАННІМИ РОКАМИ ПОШИРИЛА СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ І НА ТЕРИТОРІЮ СПОЛУЧЕХ ШТАТІВ.

ТЕКСТ: РОСІЙСЬКА ПОЛІЦІЯ ВЕДЕ ОБЛАВУ – “БЕРУТЬ” ОРГАНІЗОВАНУ ЗЛОЧИННУ ГРУПУ. ЯК КАЖУТЬ ОФІЦІЙНІ ОСОБИ В МОСКВІ, НА ЦИХ КРИМІНАЛЬНИКАХ ЛЕЖИТЬ ВИНА ЗА БАГАТО ВИДІВ ЗЛОЧИНІВ, ВКЛЮЧАЮЧИ ТАКІ ЯК ТОРТУРИ З МЕТОЮ ВИМАГАННЯ ГРОШЕЙ ТА ЧИСЛЕННІ ЗАМОВНІ ВБИВСТВА.

Кііт Трейс - спецагент ФБР: «Тут вся справа в грошах – і в готовності залякувати і вбивати заради здійснення своїх злочинних намірів».

ЗА СЛОВАМИ СПЕЦАГЕНТА ФБР КІІТА ТРЕЙСА, СЕРЕД ЦИХ БАНДИТІВ Є ВИХІДЦІ ЧИ НЕ З УСІХ КОЛИШНІХ РАДЯНСЬКИХ РЕСПУБЛІК. ТЕПЕР ВОНИ,– ВКЛЮЧАЮЧИ Й ТАКИХ, ЩО ВТЕКЛИ З ТЮРЕМ ПІСЛЯ РОЗПАДУ СОЮЗУ В ДЕВ’ЯНОСТО ПЕРШОМУ – СТАЛИ ЙОГО ПРОБЛЕМОЮ, КАЖЕ ВІН. ЦІ ОРГАНІЗОВАНІ КРИМІНАЛЬНІ ГРУПИ ОРУДУЮТЬ НИНІ У ВОСЬМИ ГОЛОВНИХ МІСТАХ США, ВКЛЮЧНО З НАЙБІЛЬШИМ ІЗ НИХ – НЬЮ-ЙОРКОМ. НЬЮ-ЙОРКСЬКИЙ ПІДРОЗДІЛ ФБР, ОБОВ’ЯЗОК ЯКОГО – ВИСТЕЖИТИ Й ЗААРЕШТУВАТИ ЦИХ ГАНГСТЕРІВ, ОЧОЛЮЮТЬ СПЕЦАГЕНТИ ТРЕЙС І РЕЙМОНД КЕРР.

Кііт Трейс - спецагент ФБР: «Російська організована злочинність зросла так швидко, бо була міцно вкорінена ще до розпаду колишнього Радянського Союзу, а потім просто пересаджена в інші частини світу, включаючи США».

ДОЩАТА НАБЕРЕЖНА БРАЙТОН БІЧ – РАЙОНУ НЬЮ-ЙОРКУ, ЗАСЕЛЕНОГО РОСІЙСЬКОМОВНИМИ ІММІГРАНТАМИ. ВІН СТАВ ДОМІВКОЮ ДЛЯ ТАК ЗВАНОГО РОСІЙСЬКОГО КРИМІНАЛЬНОГО СИНДИКАТУ.

ІНТЕРШУМ – люди на вулиці:

ГОЛОВНА ВУЛИЦЯ НА БРАЙТОН БІЧ. ОСТАННІ ДЕСЯТЬ РОКІВ ЦЯ ОКОЛИЦЯ ПРОЦВІТАЄ – ПОЧАСТИ ЗАВДЯКИ РОСІЙСЬКИМ ГАНГСТЕРАМ ТА ЇХ КРИМІНАЛЬНИМ ЗАКЛАДАМ. ПРОФЕСОР СОЦІОЛОГІЇ ЛІДІЯ РОСНЕР – АВТОР КНИГИ ПРО РОСІЙСЬКОМОВНІ КРИМІНАЛЬНІ ГРУПИ, ЩО ПОРЯДКУЮТЬ НА БРАЙТОН БІЧ.

Лідія Роснер – соціолог: «Вони окупували ту частину Брукліна, яка вельми скидається на місто Одесу в Україні, звідки багато хто з них родом. Одеса розташована на морі, там стоять шести- і семиповерхові будинки. Люди приїздять, якщо знають іще когось, хто тут живе, от вони і їхали на Брайтон Біч».

НЕЗВАЖАЮЧИ НА ЗУСИЛЛЯ ПОЛІЦІЇ, ОРГАНІЗОВАНІ ЗЛОЧИННІ ГРУПИ УСПІШНО ВІДМИВАЮТЬ ЧЕРЕЗ АМЕРИКАНСЬКІ БАНКИ МІЛЬЙОНИ ДОЛАРІВ, НАЖИВАЮТЬСЯ НА ПРОСТИТУЦІЇ, НАРКОБІЗНЕСІ ТА РЕКЕТІ, ВИМАГАЮЧИ ГРОШІ ВІД ВЛАСНИКІВ ЗАКОННИХ ПІДПРИЄМСТВ. ЯК ТВЕРДИТЬ ФБР, РОСІЙСЬКОМОВНА МАФІЯ ТАК ДАЛЕКО ПРОСТЯГАЄ СВОЇ ШУПАЛЬЦЯ ЩЕ Й ТОМУ, ЩО ВЕРБУЄ ЕМІГРАНТІВ З КОЛИШНЬОГО СРСР, НЕ ЗВ’ЯЗАНИХ З КРИМІНАЛЬНИМ СВІТОМ – І СЕРЕД НИХ ЛІКАРІВ, ВЧЕНИХ, ПРАВНИКІВ. ДЖЕРРІ КАПЕЧІ – ЕКСПЕРТ З ОРГАНІЗОВАНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ В ЮРИДИЧНОМУ КОЛЕДЖІ ІМЕНІ ДЖОН ДЖЕЙ В НЬЮ-ЙОРКУ.

Джеррі Капечі - Юридичний коледж ім. Джон Джей: «Багато емігрантів-росіян, що сюди приїхали, були кримінальники, звичні до протиборства з системою. Тому вони на півкроку випереджали американську систему кримінального судочинства – досить ліберальну, коли йдеться про переслідування організованих злочинців і злочинців взагалі».

В ФБР КАЖУТЬ, ЩО ДОБИЛИСЬ ПРОГРЕСУ В ПРИПИНЕННІ ЗЛОЧИННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КІЛЬКОХ ГРУП, ЩО ОРУДУВАЛИ В НЬЮ-ЙОРКУ. ВКАЗУЮТЬ, ЗОКРЕМА, НА АРЕШТ У ДЕВ’ЯНОСТО П’ЯТОМУ В’ЯЧЕСЛАВА ІВАНКОВА – КОЛИШНЬОГО ЧЕМПІОНА З БОРОТЬБИ, ЩО ЗРОБИВ КАР’ЄРУ В КРИМІНАЛЬНОМУ СВІТІ. ІВАНКОВ ПРИБУВ ДО СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ У ДЕВ’ЯНОСТО ДРУГОМУ, СТАВШИ НЕВЗОВЗІ ТАК ЗВАНИМ «ХРЕЩЕНИМ БАТЬКОМ» - ГЛАВОЮ РОСІЙСЬКОЇ МАФІЇ У США. ЗАРАЗ ВІН ВІДБУВАЄ ТЮРЕМНИЙ СТРОК ЗА СПРОБУ ВИМАГАННЯ МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ В ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ФІРМИ НА УОЛЛ СТРІТ, ЩО НАЛЕЖИТЬ ДВОМ РОСІЯНАМ. КАЖУТЬ, ЩО ПІСЛЯ ОСУДЖЕННЯ ІВАНКОВА ТОЙ, ХТО БУВ ВІДОМИЙ ЯК ЙОГО НАСТУПНИК, ВИЇХАВ ІЗ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ.

Реймонд Керр - спецагент ФБР: «Дехто на ім’я Асман Катієв перебрав тоді на себе організацію, і ми пред’явили йому звинувачення. Зараз він переховується, втікає. Гадаємо, що міг повернутися в Росію, і працюємо з російськими властями, щоб встановити його місцезнаходження».

СПЕЦАГЕНТ РАЙМОНД КЕРР КАЖЕ, ЩО МЕТА ФБР – ЗААРЕШТУВАТИ ВАТАЖКІВ РОСІЙСЬКОМОВНОГО КРИМІНАЛІТЕТУ, ПЕРШ НІЖ ВОНИ ПУСТЯТЬ КОРІННЯ В АМЕРИКАНСЬКИХ ГРОМАДАХ. ОДНАЧЕ, ЦЕ НЕ ТАК ПРОСТО. З НИНІШНЬОЮ ГЛОБАЛЬНОЮ ЕКОНОМІКОЮ, ВІДКРИТИМИ КОРДОНАМИ І ПЕРЕДОВИМИ КОМП’ЮТЕРНИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ, БАНДИТИ МОЖУТЬ ЛЕГКО КЕРУВАТИ СВОЇМИ ОБОРУДКАМИ ЗВІДКИ ЗАВГОДНО.

Додаткова інформація про ФБР: http://www.fbi.gov/homepage.htm

Про міжнародну злочинність: http://www.fbi.gov/pressrm/congress/congress98/intrcrime.htm http://www.fbi.gov/contact/fo/nyfo/pressrels/1997/0402russ.htm http://www.undcp.org/

Про Брайтон Біч: http://www.ci.nyc.ny.us/html/dcp/html/bk13lu.html http://www.brightonbeach.com/ http://www.house.gov/weiner/neighborhoods/hoods_brightonbeach.htm

Всі новини дня

Астронавт NASA відвідав дітей в лікарні «Охматдит». Відео

Астронавт NASA відвідав дітей в лікарні «Охматдит». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Колишній астронавт NASA Скотт Келлі відвідав дитячу лікарню «Охматдит» в Києві. Келлі є послом фандрейзингової ініціативи United24.

Генсек НАТО: Путін намагається використовувати зиму як зброю

генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ

НАТО має посилити підтримку України, щоб не дати президенту РФ Володимиру Путіну жодних шансів поставити її на коліна протягом зими, заявив генсекретар Альянсу Єнс Столтенберґ в інтерв’ю виданню Welt.

За його словами, наразі Путін реагує на поразки з «більшою жорстокістю». З початком зими РФ почала бомбардувати енергетичну систему України, щоб «поставити країну на коліна».

«Путін намагається використовувати зиму як зброю. Але він не досягне цього успіху», – переконаний Столтенберґ.

Генсекретар НАТО зазначив, що чим більше буде військових успіхів України, тим сильнішою буде її позиція в майбутніх переговорах.

«Ми можемо посилити позицію України за столом переговорів, якщо надамо країні військову підтримку. Найкращий спосіб підтримати мир – підтримати Україну», – підкреслив він.

Генсек додав, що всі партнери мають підтримувати та збільшувати допомогу Україні. Це допомогло б українцям відстояти своє право на самозахист.

У цьому контексті він наголосив на ролі Німеччини, сильна підтримка якої має, за його визначенням, вирішальне значення, адже «поставки зброї з Німеччини рятують життя». Зокрема, німецькі системи ППО допоможуть захистити будинки, школи та лікарні від російських ракет.

Столтенберґ визнав, що допомога Україні має певну ціну в західних суспільствах, адже зростання рахунків за їжу та електроенергію означає важкі часи для багатьох домогосподарств у Європі.

«Але ми маємо пам’ятати, що народ України щодня платить своєю кров’ю», – зауважив він.

Столтенберґ наголосив, що якби Путін виграв війну, він та інші деспоти продовжували б використовувати насильство для досягнення своїх цілей.

«Це може означати більше війни та більше страждань. Це зробило б наш світ ще небезпечнішим. У наших власних інтересах, щоб Україна перемогла», – підсумував генеральний секретар Альянсу.

Разом з тим, в інтервю каналу CNN координатор Державного департаменту з питань санкцій Джим О'Браєн заявив, що через американські санкції Росія не може вести в Україні війну сучасного типу.

"Росія не може вести війну за сучасними стандартами. Ви бачите, їм не вистачає комунікації, високоточної зброї, швидкого пересування військ. Отже, це війна іншого типу", - сказав О'Браєн.

За словами посадовця, санкції Заходу та мужність українського народу змусили Росію відмовитись від її "імперського проекту" зі швидкого завоювання України та змінити заявлені цілі війни: "Це реальні зміни в поведінці Росії. Частково це пов’язано із санкціями, частково з експортним контролем – вони не можуть купувати види товарів, що необхідні для функціонування їхньої армії".

Росія завдала чергового масованого ракетного удару 23 листопада по Києву та інших українських населених пунктах. За даними влади, через атаку на Київ загинули троє людей, серед них – 17-річна дівчина. Постраждали ще 11 людей. За даними поліції, загалом в Україні загинули шість людей, ще 36 поранені.

Як повідомили в Генштабі СЗУ, російських ударів зазнали житлові будинки, ТЕЦ та підстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. Через удари зникло електро- і водопостачання.

В матеріалі використані джерела CNN

Через американські санкції Росія не може вести в Україні війну сучасного типу - посадовець Держдепу

Військовики ЗСУ використовують гаубицю M777 на лінії фронту на Донеччині, 23 листопада 2022. Radio Free Europe/Radio Liberty/Serhii Nuzhnenko via REUTERS

Американські санкції проти Росії мали "суттєвий вплив" у її війні в Україні, заявив координатор Державного департаменту с питань санкцій Джим О'Браєн в інтерв'ю CNN.

"Росія не може вести війну за сучасними стандартами. Ви бачите, їм не вистачає комунікації, високоточної зброї, швидкого пересування військ. Отже, це війна іншого типу", - сказав О'Браєн.

За словами посадовця, санкції Заходу та мужність українського народу змусили Росію відмовитись від її "імперського проекту" зі швидкого завоювання України та змінити заявлені цілі війни: "Це реальні зміни в поведінці Росії. Частково це пов’язано із санкціями, частково з експортним контролем – вони не можуть купувати види товарів, що необхідні для функціонування їхньої армії".

О'Браєн також підтвердив попередні заяви з Вашингтона, що Америка продовжуватиме допомогу Україні "до кінця цієї війни, поки Україна не переможе".

Нині О'Браєн разом із посолкою США в Україні Бріджит Брінк і міністром інфраструктури України Олександром Курбаковим відвідали Одесу, щоб побачити, як відправляється українське зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи.

Як Голос Америки повідомляв раніше, Брінк зазначила, що повернулась до Одеси, щоб "побачити, як швидко українські фермери, експортери та порти працюють, що доставити мільйони тон українського зерна країнам світу в рамках програми Чорноморської зернової ініціативи".

Поки Росія використовує продовольство як зброю, Україна зменшує продовольчу небезпеку – посолка США в Україні

Посолка США в Україні Бріджит Брінк

Посолка США в Україні Бріджит Брінк, координатор Державного департаменту с питань санкцій Джим О’Браєн та міністр інфраструктури України Олександр Курбаков відвідали Одесу, щоб побачити, як відправляється українське зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи.

«Поки Росія використовує продовольство як зброю, президент Зеленський та Україна вживають заходів, щоб зменшити продовольчу небезпеку, спричинену війною Росії. $20 млн підтримки США від USAID через Світову продовольчу програму вже допомагають доставляти зерно з України тим, хто його найбільше потребу», - написала у себе в Твіттер дипломатка.

Очільниця дипмісії зазначила, що повернулась до Одеси, щоб «побачити, як швидко українські фермери, експортери та порти працюють, що доставити мільйони тон українського зерна країнам світу в рамках програми Чорноморської зернової ініціативи».

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділило 20 мільйонів доларів на ініціативу "Зерно з України", оголошену президентом України Володимиром Зеленським на саміті G20.

USAID надає підтримку через Всесвітню продовольчу програму ООН для сприяння додатковим поставкам українського зерна через Чорноморську зернову угоду. USAID також "продовжує допомагати українським фермерам, які ризикують життям, щоб нагодувати світ, через Ініціативу стійкості сільського господарства в Україні", інвестувавши в неї 100 мільйонів доларів із прагненням залучити іще 150 мільйонів доларів від інших донорів, фондів та приватного сектору».

Разом ми захистимо Україну - Ріші Сунак розмістив відео на підтримку України 

Прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак

Прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак на своїх сторінках у Фейсбук та Твіттер розмістив відеоролик на підтримку України під назвою «Ми віримо в свободу».

«Разом ми ніколи не відступимо, разом ми будемо сильні, разом ми захистимо Україну», - пише у себе на сторінці у Фейсбук Ріші Сунак.

«Я вірю у свободу. Я вважаю, що ми повинні відстоювати основні права, які так важливі для всіх нас. За наш суверенітет, за наше самовизначення та за основи стабільного світового порядку, за відновлення якого ми всі боремось. Українському народу загрожують бомбардування вдень та відключення електроенергії вночі. Але ми знаємо, що наші друзі завжди будуть поруч, щоб допомогти нам пройти через це. Велика Британія – один із наших найстійкіших союзників. Вони дають зброю для нашої боротьби, обладнання, щоб ми могли зігрітися, і дружбу, щоб відновити наш дух. Ми знаємо, вони нас ніколи не підведуть, поки ми боремось за перемогу у цій війні. З вашою допомогою ми отримаємо нашу свободу. Разом ми ніколи не відступимо, разом ми будемо сильними. Разом ми захистимо Україну та свободи, які ми так цінуємо.», - йдеться у відео.

19 листопада Ріші Сунак здійснив неоголошений візит до Києва, де зустрівся з президентом Зеленським. В ході візиту він оголосив про нову оборонну допомогу від Великої Британії для України, яка включає зенітні установки, радари а також засоби боротьби з дронами. Також він заявив про розширення програми тренувань Збройних Сил України, "щоб залучити спеціалізовану експертизу британських медиків та інженерів" а також збільшення допомоги в зимовий період.

Більше

Відео - найголовніше

Астронавт NASA відвідав дітей в лікарні «Охматдит». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00
XS
SM
MD
LG