Спеціальні потреби

Актуально

Глибокий поклін - 2001-11-14

ВСТУП: ВІД КВІТНЯ ЦЬОГО РОКУ, КОЛИ АЛЬЯНС КОМУНІСТІВ І ОЛІГАРХІЧНИХ ПАРТІЙ В ПАРЛАМЕНТІ ДОМІГСЯ ВІДСТАВКИ ОЧОЛЕНОГО НИМ УРЯДУ, ВІКТОР ЮЩЕНКО – ПРОСТО ПРИВАТНА ОСОБА. ЦЬОГО ТИЖНЯ ВІН ВІДВІДАВ СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ ЯК ЛІДЕР НОВОГО ПОЛІТИЧНОГО БЛОКУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ ПІД НАЗВОЮ «НАША УКРАЇНА». НА ЗУСТРІЧАХ З АМЕРИКАНСЬКИМИ ПОЛІТИЧНИМИ ТА ГРОМАДСЬКИМИ ДІЯЧАМИ ВІКТОР ЮЩЕНКО ДОМАГАВСЯ ОДНОГО – ДОПОМОГИ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СПРАВЕДЛИВИХ І ПРОЗОРИХ ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ, ВНАСЛІДОК ЧОГО, ЯК ВІН ПЕРЕКОНАНИЙ, ДЕМОКРАТИЧНІ СИЛИ, ВПЕРШЕ ЗА ПЕРІОД НЕЗАЛЕЖНОСТИ, МОГЛИ Б ЗДОБУТИ БІЛЬШІСТЬ. ПЕРЕД ПОВЕРНЕННЯМ В УКРАЇНУ ОЧОЛЕНА НИМ ДЕЛЕГАЦІЯ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ДВОХ ГЛИБОКО СИМВОЛІЧИХ ЗАХОДАХ, ПРО ЩО ЗАРАЗ ПОІНФОРМУЄ ЮРІЙ САЄВИЧ.

ТЕКСТ: ЗНАЧНА ЧАСТИНА ЕКСПОНАТІВ У НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ ГОЛОКОСТУ, ЯКИЙ ВІДВІДАЛА ДЕЛЕГАЦІЯ «НАШОЇ УКРАЇНИ», ПОВ’ЯЗАНА З ТАБОРОМ СМЕРТІ ОСВЕНЦІМ У ПОЛЬЩІ, В ЯКОМУ НАЦИСТИ ЗНИЩИЛИ ПОНАД ЧОТИРИ МІЛЬЙОНИ ЛЮДЕЙ, ГОЛОВНО ЄВРЕЇВ. ДЛЯ ВІКТОРА ЮЩЕНКА ЕКСКУРСІЯ МУЗЕЄМ МАЛА ТАКОЖ ОСОБИСТИЙ ХАРАКТЕР – АДЖЕ Ж В’ЯЗНЕМ ЦЬОГО ГОРЕЗВІСНОГО КОНЦТАБОРУ ДЕЯКИЙ ЧАС БУВ ЙОГО ПОКІЙНИЙ НИНІ БАТЬКО - ФРОНТОВИК І ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНИЙ АНДРІЙ ЮЩЕНКО. ВІКТОР ЮЩЕНКО ЗГАДАВ, ЯК МИНУЛОГО РОКУ, ГОТУЮЧИСЬ НА КОНФЕРЕНЦІЮ В СТОКГОЛЬМІ, ПРИСВЯЧЕНІЙ ТЕМІ ГОЛОКОСТУ, ВІН ЗВЕРНУВ УВАГУ НА ОДНУ ПАРАЛЕЛЬ.

Віктор Ющенко: «Ми говорили про Голокост і пaрaлельно виринaлa історія, темa укрaїнського Голодомору, де ті сaмі жертви. Різниця, можливо, тільки в декількa мільйонів більше від укрaїнського Голодомору. І мене супроводжує із цього приводу тaке відчуття, що ми мaли єдине покоління, єдину трaгедію, яку нa мій погляд нaм вaрто зaлишити у музеї, у пaм’ятникaх, у нaшій пaм’яті до тих людей, які пережили той дрaмaтичний період.

ІЗ СЛОВОМ ВИСТУПИВ ТЕЖ ЧЛЕН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ ЄВГЕН ЧЕРВОНЕНКО, ЯКИЙ СЛУЖИВ МІНІСТРОМ В УРЯДІ ВІКТОРА ЮЩЕНКА.

Євген Червоненко: «Мені єврею, який нaродився в Укрaїні просто стрaшно нa це дивитися і ще стрaшніше говорити. Дійсно, Бог кaрaє тих, хто втрaчaє свою пaм’ять. Aле, ми мусимо жити і допомaгaти пaм’ятaти. Я переконaний в одному, що ні однa людинa, чи пaртія, чи силa, якa буде нa нaціонaльному протистоянні робити свою політику буде покaрaнa Богом. Я особливо вдячний тим людям будь-якої нaціонaльності, особливо укрaїнцям - бо я громaдянин Укрaїни - які під чaс війни, ризикуючи своїм життям і всім, що в них було спaсaли євреїв і почесно мaють нaзву прaвидники світу. Низькa їм шaнa і уклін».

УКРАЇНСЬКОГО ЕКС-ПРЕМ’ЄРА ПРИВІТАВ ДИРЕКТОР МУЗЕЮ ДЛЯ ЗОВНІШНІХ І МІЖНАРОДНИХ ЗВ’ЯЗКІВ АРТУР БЕРҐЕР.

Aртур Берґер – директор зовнішних і міжнaродних зв’язків: «Цей музей – урядова інституція Сполучених Штатів. Він покликаний допомогти людям – не тільки у США, а й в усьому світі – осягнути природу тих жорстокостей, що коїлись під час Голокосту, аби таке не повторилося більше ніколи. Цей музей за 8 років свого існування прийняв понад 17 мільйонів людей, які пройшли крізь його двері. І ще мільйони відвідують щороку вебсайт музею. Адже це так важливо: знати історію, щоб не бути приреченим повторити її».

ПРИБЛИЗНО ЗА ДВА КІЛОМЕТРИ ВІД МУЗЕЮ ГОЛОКОСТУ СТОЇТЬ ІНША СВЯЩЕННА СТРУКТУРА – ПАМ’ЯТНИК ПОЕТОВІ, ЯКИЙ В НАЙГІРШІ ЛИХОЛІТТЯ НАГАДУВАВ СВОЄМУ ЗНЕДОЛЕНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДОВІ, ЩО – НЕ ВМИРАЄ ДУША НАША, НЕ ВМИРАЄ ВОЛЯ.

Віктор Ющенко: «Для нас Тарас Григорович Шевченко -- ім’я, яке пов’язано із омріяною багатьма століттями українською незалежністю».

ВІКТОР ЮЩЕНКО ЗГАДАВ, ЯК ТО ВІН У 93-му РОЦІ, ВПЕРШЕ ВІДВІДУЮЧИ ПАМ’ЯТНИК ШЕВЧЕНКА У ВАШІНҐТОНІ, ПОБАЧИВ ГРУПКУ ТЕМНОШКІРИХ АМЕРИКАНЦІВ, ЩО СИДІЛИ НА ЛАВОЧЦІ НЕПОДАЛІК. ЙОМУ ЗДАВАЛОСЯ, ЩО ВОНИ НЕМОВБИ НЕСУТЬ ТУТ ЯКУСЬ ВАРТУ І ВІН ЗАПИТАВ ЇХ, ‘ЧИМ ВИ ТУТ ЗАЙМАЄТЕСЬ?’

Віктор Ющенко: «А вони кажуть, ми доглядаємо за цим пам’ятником . А хто він такий для вас? А вони сказали мені фразу, яку я вже ніколи не забуду. Вони кажуть, ми не знаємо як його звать але ми точно знаєм, що він був проти рабства. Я думаю для такого інтелігента, поета і художника, як Тарас Григорович, я думаю це самий найкращий комплімент та сама краща ознака сліду його роботи, яку він зробив перш зa все нa нaшій укрaїнській землі».

ВІКТОР ЮЩЕНКО ВІДТАК ВЗЯВ ЖМЕНЬКУ ЦІЄЇ ЗЕМЛІ – СВЯЩЕННОЇ ЗЕМЛІ З МОГИЛИ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ – І РОЗСИПАВ БІЛЯ ПАМ’ЯТНИКА, ЩО ЙОГО СПОРУДЖЕНО В СТОЛИЦІ АМЕРИКИ – ЯК НА НЬОМУ НАПИСАНО – КОШТОМ АМЕРИКАНЦІВ УКРАЇНСЬКОГО ПОХОДЖЕННЯ І ДРУЗІВ. ВІДТАК РАЗОМ З ОДНИМ З ЙОГО ЧІЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ В «НАШІЙ УКРАЇНІ» ПЕТРОМ ПОРОШЕНКОМ ВІКТОР ЮЩЕНКО ПОКЛАВ КВІТИ ДО ПІДНІЖЖЯ ПАМ’ЯТНИКА І РАЗОМ ІЗ ПРИСУТНІМИ ЧЛЕНАМИ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДИ СТОЛИЦІ США ТА ПРАЦІВНИКАМИ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ ПРОСПІВАВ ОДНУ З НАЙУЛЮБЛЕНІШИХ ПІСЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ НА СЛОВА ЙОГО ПРОРОКА.

ІНТЕРШУМ: «Реве тa стогне …»

Всі новини дня

Обстріл Запорізької АЕС не призвів до "безпосередньої загрози для ядерної безпеки" – МАГАТЕ

Генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі

Генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі заявив, що Україна повідомила Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), що обстріл майданчика Запорізької АЕС у суботу, 6 серпня, завдав станції певних ушкоджень, але радіація залишається в нормі.

«На основі інформації, наданої Україною, експерти МАГАТЕ оцінили безпосередню загрозу ядерній безпеці внаслідок суботнього інциденту як відстуню», – заявив у вівторок гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії .

За даними української сторони, обстріл вели російські війська поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС).

Однак доступні способи вимірювання радіації продовжують показувати нормальний рівень на станції, заявив голова органу ООН, що здійснює нагляд за атомною енергетикою у світі.

«Обстріл 6 серпня поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій АЕС завдав шкоди, але наявні вимірювання радіації показують нормальний рівень радіації на майданчику, заявили в Україні. Експерти МАГАТЕ оцінили відсутність безпосередньої загрози для ядерної безпеки», – мовиться у твіті організації.

Територію Запорізької АЕС обстріляли через день після того, як попередній обстріл пошкодив зовнішню систему електропостачання станції.

У повідомленні МАГАТЕ вказується, що за даними України, в результаті суботньої події було поранено українського охоронця на ЗАЕС.

Проте, за даними українських фахівців, яких цитує МАГАТЕ, видимих пошкоджень ні контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом, ні захисного периметра об'єкта, немає.

Разом з тим, голова МАГАТЕ наголошує, що обстріл у п’ятницю та суботу на ЗАЕС порушив практично всі компоненти ядерної безпеки.

У своєму твітер-повідомленні агенство пише: «Практично всі 7 незамінних принципів ядерної та фізичної безпеки порушені, сказав Рафаель Гроссі, повторивши серйозне занепокоєння: «Всі військові дії, що загрожують ядерній безпеці, повинні бути припинені». Знову наголосив на необхідності якнайшвидшого прибуття на станцію експертної місії МАГАТЕ».

Як мовиться в заяві організації, суботній вечірній інцидент показав, що конфлікт також поставив під загрозу ядерну безпеку та механізми готовності та реагування на надзвичайні ситуації.

Російська окупаційна влада заявила, що це були українські ракети, що вразили об’єкт, пошкодили адміністративні будівлі та місце поблизу складу використаного ядерного палива.

Український президент Володимир Зеленський назвав Росію «державою-терористом, яка обстрілює атомну станцію».

Після інциденту Україна повідомила МАГАТЕ, що персоналу станції обмежили доступ до внутрішнього кризового центру ЗАЕС, що потенційно може вплинути на реагування у випадку надзвичайної ситуації. Крім того, український регулятор заявив, що його комунікація з ЗАЕС була «дуже обмеженою та фрагментарною», заявив генеральний директор Гроссі.

Він знову наголосив на необхідності якнайшвидшого прибуття на станцію експертної місії МАГАТЕ, щоб допомогти стабілізувати ситуацію з ядерною безпекою.

У понеділок, 8 серпня, генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш підтримав заклик допустити на Запорізьку атомну станцію міжнародних інспекторів, щоб перевірити безпечність об'єкта. Він назвав обстріли ЗАЕС «самогубними» і висловив сподівання, що вони припиняться.

Президент «Енергоатома» Петро Котін заявив у понеділок, що його відомство вітає присутність міжнародних спостерігачів, але хоче бачити їх під егідою ООН, а не МАГАТЕ.

«Ми були від початку за те, щоб така місія була присутня на станції, але говорили не про МАГАТЕ, а про офіційну місію ООН. У тому числі, там могли бути експерти від МАГАТЕ», – наголосив керівник українського атомного регулятора в ефірі телемарафону, повідомляє агентство УНІАН.

Котін пояснив, що це потрібно для того, щоб передати контроль над територією Запорізької АЕС цим спостерігачам, так званим миротворцям, повідомляє УНІАН.

«Ми не можемо прийняти представників місії МАГАТЕ, адже ми не можемо виконати умови їхньої безпеки. Це небезпечно, а ми не можемо нести за це відповідальність», - сказав Котін.

На початку червня представники «Енергоатому» заявляли, що «візит на завод стане можливим лише тоді, коли Україна поверне контроль над об'єктом».

Тоді українські енергетики спростували заяву Гроссі, що він узгодив поїздку представників МАГАТЕ. «Енергоатом» наполягав, що ця заява є «новою спробою отримати доступ до Запорізької електростанції, щоб узаконити присутність окупантів та схвалити їхні дії».

Котін у понеділок також повідомив, що за його даними, Росія почала реалізовувати план щодо підключення ЗАЕС до російської енергосистеми та відключення її від української. За його словами, росіяни спробують відключити від Запорізької АЕС окуповані регіони півдня України, а потім провести електромережу з Криму.

У травні російський віце-прем'єр Марат Хуснуллін заявив, що Запорізька АЕС працюватиме на Росію, але «готова постачати електроенергію і Україні», якщо та за неї платитиме. Про це російський чиновник сказав, перебуваючи в окупованому російськими військами Мелітополі.

Найбільшу атомну електростанцію в Європі було захоплено російськими військами на початку березня, незабаром після того, як російська армія вторглася в Україну.

Дивіться також на цю тему:

МАГАТЕ: «Ситуація на Запорізькій АЕС дуже нестабільна». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. Раніше законопроект був затверджений у Сенаті та Палаті Представників. Подробиці про це, а також про обшук будинку колишнього президента США Трампа – від Юлії Ярмоленко.

Джо Байден - про прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції: двері альянсу залишаються відчиненими для країн Європи. Відео

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. "Путін хотів, щоб Фінляндія була поза НАТО, але він отримує НАТОзацію Фінляндії разом із Швецією."

Перспективи обмеження видачі туристичних віз росіянам Європою – подробиці. Відео

Естонія та Фінляндія на тлі війни Росії проти України закликали припинити давати туристичні візи всім росіянам. Деталі про це, а також про реакцію Європи на заборону Росією доступу американських інспекторів до своїх арсеналів ядерних озброєнь – від Богдана Цюпина.

У Білому домі прокоментували вибухи на аеродромі в Криму 

Дим внаслідок вибухів в окупованому Криму 9 серпня 2022 року 

США підтримують зусилля України із захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, - так прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у вівторок, 9 серпня.

На питання журналіста про “серію вибухів на російській авіаційній базі в Криму”, і чи США вважають Крим правомірною ціллю для ЗСУ, яким Пентагон надав зброю, речниця Білого дому відповіла:

“Як ви знаєте, ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету і своєї територіальної цілісності, як ми багато разів говорили. Боротьба триває на сході та південному заході країни, і ще далека від закінчення. Ми попереджали, що це може бути довга і затяжна війна. Ми продовжуватимемо забезпечувати, щоб Україна могла протистояти неспровокованій агресії Росії, і це - в центрі нашої уваги”, - сказала Карін Жан-П'єр.

Пізніше на уточнення питання, вона додала: “Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в їхній боротьбі за свою свободу, в їхній боротьбі за свій суверенітет проти брутального нападу з боку Росії”.

У вівторок на військовому аеродромі у Новофедорівці в окупованому Криму, що неподалік міста Саки, пролунало кілька вибухів. Прес-служба Міноборони України заявила, що “не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях”.

Дивіться також: Лідерка білоруської опозиції Тихановська - про можливі сценарії закінчення війни та ситуацію в Білорусі

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG