Спеціальні потреби

Актуально

Глибокий поклін - 2001-11-14

ВСТУП: ВІД КВІТНЯ ЦЬОГО РОКУ, КОЛИ АЛЬЯНС КОМУНІСТІВ І ОЛІГАРХІЧНИХ ПАРТІЙ В ПАРЛАМЕНТІ ДОМІГСЯ ВІДСТАВКИ ОЧОЛЕНОГО НИМ УРЯДУ, ВІКТОР ЮЩЕНКО – ПРОСТО ПРИВАТНА ОСОБА. ЦЬОГО ТИЖНЯ ВІН ВІДВІДАВ СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ ЯК ЛІДЕР НОВОГО ПОЛІТИЧНОГО БЛОКУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ ПІД НАЗВОЮ «НАША УКРАЇНА». НА ЗУСТРІЧАХ З АМЕРИКАНСЬКИМИ ПОЛІТИЧНИМИ ТА ГРОМАДСЬКИМИ ДІЯЧАМИ ВІКТОР ЮЩЕНКО ДОМАГАВСЯ ОДНОГО – ДОПОМОГИ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СПРАВЕДЛИВИХ І ПРОЗОРИХ ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ, ВНАСЛІДОК ЧОГО, ЯК ВІН ПЕРЕКОНАНИЙ, ДЕМОКРАТИЧНІ СИЛИ, ВПЕРШЕ ЗА ПЕРІОД НЕЗАЛЕЖНОСТИ, МОГЛИ Б ЗДОБУТИ БІЛЬШІСТЬ. ПЕРЕД ПОВЕРНЕННЯМ В УКРАЇНУ ОЧОЛЕНА НИМ ДЕЛЕГАЦІЯ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ДВОХ ГЛИБОКО СИМВОЛІЧИХ ЗАХОДАХ, ПРО ЩО ЗАРАЗ ПОІНФОРМУЄ ЮРІЙ САЄВИЧ.

ТЕКСТ: ЗНАЧНА ЧАСТИНА ЕКСПОНАТІВ У НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ ГОЛОКОСТУ, ЯКИЙ ВІДВІДАЛА ДЕЛЕГАЦІЯ «НАШОЇ УКРАЇНИ», ПОВ’ЯЗАНА З ТАБОРОМ СМЕРТІ ОСВЕНЦІМ У ПОЛЬЩІ, В ЯКОМУ НАЦИСТИ ЗНИЩИЛИ ПОНАД ЧОТИРИ МІЛЬЙОНИ ЛЮДЕЙ, ГОЛОВНО ЄВРЕЇВ. ДЛЯ ВІКТОРА ЮЩЕНКА ЕКСКУРСІЯ МУЗЕЄМ МАЛА ТАКОЖ ОСОБИСТИЙ ХАРАКТЕР – АДЖЕ Ж В’ЯЗНЕМ ЦЬОГО ГОРЕЗВІСНОГО КОНЦТАБОРУ ДЕЯКИЙ ЧАС БУВ ЙОГО ПОКІЙНИЙ НИНІ БАТЬКО - ФРОНТОВИК І ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНИЙ АНДРІЙ ЮЩЕНКО. ВІКТОР ЮЩЕНКО ЗГАДАВ, ЯК МИНУЛОГО РОКУ, ГОТУЮЧИСЬ НА КОНФЕРЕНЦІЮ В СТОКГОЛЬМІ, ПРИСВЯЧЕНІЙ ТЕМІ ГОЛОКОСТУ, ВІН ЗВЕРНУВ УВАГУ НА ОДНУ ПАРАЛЕЛЬ.

Віктор Ющенко: «Ми говорили про Голокост і пaрaлельно виринaлa історія, темa укрaїнського Голодомору, де ті сaмі жертви. Різниця, можливо, тільки в декількa мільйонів більше від укрaїнського Голодомору. І мене супроводжує із цього приводу тaке відчуття, що ми мaли єдине покоління, єдину трaгедію, яку нa мій погляд нaм вaрто зaлишити у музеї, у пaм’ятникaх, у нaшій пaм’яті до тих людей, які пережили той дрaмaтичний період.

ІЗ СЛОВОМ ВИСТУПИВ ТЕЖ ЧЛЕН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ ЄВГЕН ЧЕРВОНЕНКО, ЯКИЙ СЛУЖИВ МІНІСТРОМ В УРЯДІ ВІКТОРА ЮЩЕНКА.

Євген Червоненко: «Мені єврею, який нaродився в Укрaїні просто стрaшно нa це дивитися і ще стрaшніше говорити. Дійсно, Бог кaрaє тих, хто втрaчaє свою пaм’ять. Aле, ми мусимо жити і допомaгaти пaм’ятaти. Я переконaний в одному, що ні однa людинa, чи пaртія, чи силa, якa буде нa нaціонaльному протистоянні робити свою політику буде покaрaнa Богом. Я особливо вдячний тим людям будь-якої нaціонaльності, особливо укрaїнцям - бо я громaдянин Укрaїни - які під чaс війни, ризикуючи своїм життям і всім, що в них було спaсaли євреїв і почесно мaють нaзву прaвидники світу. Низькa їм шaнa і уклін».

УКРАЇНСЬКОГО ЕКС-ПРЕМ’ЄРА ПРИВІТАВ ДИРЕКТОР МУЗЕЮ ДЛЯ ЗОВНІШНІХ І МІЖНАРОДНИХ ЗВ’ЯЗКІВ АРТУР БЕРҐЕР.

Aртур Берґер – директор зовнішних і міжнaродних зв’язків: «Цей музей – урядова інституція Сполучених Штатів. Він покликаний допомогти людям – не тільки у США, а й в усьому світі – осягнути природу тих жорстокостей, що коїлись під час Голокосту, аби таке не повторилося більше ніколи. Цей музей за 8 років свого існування прийняв понад 17 мільйонів людей, які пройшли крізь його двері. І ще мільйони відвідують щороку вебсайт музею. Адже це так важливо: знати історію, щоб не бути приреченим повторити її».

ПРИБЛИЗНО ЗА ДВА КІЛОМЕТРИ ВІД МУЗЕЮ ГОЛОКОСТУ СТОЇТЬ ІНША СВЯЩЕННА СТРУКТУРА – ПАМ’ЯТНИК ПОЕТОВІ, ЯКИЙ В НАЙГІРШІ ЛИХОЛІТТЯ НАГАДУВАВ СВОЄМУ ЗНЕДОЛЕНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДОВІ, ЩО – НЕ ВМИРАЄ ДУША НАША, НЕ ВМИРАЄ ВОЛЯ.

Віктор Ющенко: «Для нас Тарас Григорович Шевченко -- ім’я, яке пов’язано із омріяною багатьма століттями українською незалежністю».

ВІКТОР ЮЩЕНКО ЗГАДАВ, ЯК ТО ВІН У 93-му РОЦІ, ВПЕРШЕ ВІДВІДУЮЧИ ПАМ’ЯТНИК ШЕВЧЕНКА У ВАШІНҐТОНІ, ПОБАЧИВ ГРУПКУ ТЕМНОШКІРИХ АМЕРИКАНЦІВ, ЩО СИДІЛИ НА ЛАВОЧЦІ НЕПОДАЛІК. ЙОМУ ЗДАВАЛОСЯ, ЩО ВОНИ НЕМОВБИ НЕСУТЬ ТУТ ЯКУСЬ ВАРТУ І ВІН ЗАПИТАВ ЇХ, ‘ЧИМ ВИ ТУТ ЗАЙМАЄТЕСЬ?’

Віктор Ющенко: «А вони кажуть, ми доглядаємо за цим пам’ятником . А хто він такий для вас? А вони сказали мені фразу, яку я вже ніколи не забуду. Вони кажуть, ми не знаємо як його звать але ми точно знаєм, що він був проти рабства. Я думаю для такого інтелігента, поета і художника, як Тарас Григорович, я думаю це самий найкращий комплімент та сама краща ознака сліду його роботи, яку він зробив перш зa все нa нaшій укрaїнській землі».

ВІКТОР ЮЩЕНКО ВІДТАК ВЗЯВ ЖМЕНЬКУ ЦІЄЇ ЗЕМЛІ – СВЯЩЕННОЇ ЗЕМЛІ З МОГИЛИ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ – І РОЗСИПАВ БІЛЯ ПАМ’ЯТНИКА, ЩО ЙОГО СПОРУДЖЕНО В СТОЛИЦІ АМЕРИКИ – ЯК НА НЬОМУ НАПИСАНО – КОШТОМ АМЕРИКАНЦІВ УКРАЇНСЬКОГО ПОХОДЖЕННЯ І ДРУЗІВ. ВІДТАК РАЗОМ З ОДНИМ З ЙОГО ЧІЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ В «НАШІЙ УКРАЇНІ» ПЕТРОМ ПОРОШЕНКОМ ВІКТОР ЮЩЕНКО ПОКЛАВ КВІТИ ДО ПІДНІЖЖЯ ПАМ’ЯТНИКА І РАЗОМ ІЗ ПРИСУТНІМИ ЧЛЕНАМИ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДИ СТОЛИЦІ США ТА ПРАЦІВНИКАМИ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ ПРОСПІВАВ ОДНУ З НАЙУЛЮБЛЕНІШИХ ПІСЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ НА СЛОВА ЙОГО ПРОРОКА.

ІНТЕРШУМ: «Реве тa стогне …»

Всі новини дня

У Молдові виявили уламки ракети після масових ракетних обстрілів України 5 грудня  

Прапор Молдови

У Молдові виявили уламки ракети, яка впала неподалік від кордону з Україною.

Про це повідомило Міністерство внутрішних справ Молдови. За повідомленням, ракета впала в районі міста Бричани.

"Нещодавно поблизу біля міста Бричани, у фруктовому саду, виявили ракету. Вибухонебезпечний предмет виявив патруль прикордонної поліції, який через сьогоднішні російські бомбардування посилив свою пильність", - мовиться у повідомленні МВС Молдови.

У зв'язку з нанесеними в понеділок масовими російськими ракетними ударами по Україні молдовські прикордонники та правоохоронці посилили заходи безпеки та патрулювання прикордонних районів.

Поблизу місця виявлення уламків ракети працюють служби МВС Молдови. Офіційний Кишинів поки не прокоментував інцидент.

Речник МЗС України Олег Ніколенко на своїй сторінці Фейсбук заявив: “Це в черговий раз доводить, що російський ракетний терор несе величезні загрози не тільки безпеці України, але і безпеці сусідніх країн. Україна повинна якомога швидше отримати сучасні системи протиракетної та протиповітряної оборони, які будуть рятувати життя людей, захищати критичну інфраструктуру та робити неможливими подальші ракетні обстріли зі сторони РФ.

Через російські ракетні удари по Україні Молдова переживає також перебої з електропостачанням.

Раніше, 31 жовтня, Молдова також заявляла про виявлення уламків ракети в одному з сіл на півночі країни.

15 листопада у Польщі двоє людей загинули після того, як снаряд влучив по території зерносховища в Пшеводові, неподалік кордону з Україною.

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Віднині вступає в силу європейське ембарго на торгівлю російською нафтою морем, а також ліміт ціни, яку ввели Група Семи, ЄС та Австралія. Що це означає?

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Новий тиждень в Україні почався із чергових ракетних ударів Росії по енергетичній інфраструктурі. Масові обстріли Росії свідчать про її жорстоку стратегію: принести війну в кожен український дім - заявили в посольстві США в Україні.

Білий дім про санкції щодо священиків УПЦ (МП): очікуємо, що дії України відповідатимуть міжнародному законодавству

Українські правоохоронці - поблизу Києво-Печерської Лаври у Києві 

Сполучені Штати спостерігають за ситуацією навколо Української православної церкви (Московського патріархату) і очікують, що Київ, запроваджуючи санкції до священиків, причетних до російської агресії, дотримається міжнародного законодавства.

Про це заявив Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки у Білому домі.

"Очевидно, ми спостерігаємо за розвитком (ситуації) навколо українських православних церков, пов'язаних з московським патріархатом, і санкцій України проти членів цієї церкви, які вжили кроків на підтримку російської військової агресії. Президент Зеленський наголосив на принципах релігійної свободи, і ми очікуємо, що дії України будуть відповідати міжнародному законодавству, яке захищає свободу релігії або віросповідання", - сказав представник Адміністрації президента США.

Він додав, що ситуація зі "злочинним впливом" Росії всередині України прямо пов'язана з ракетними ударами по цивільному населенню, яке здійснює РФ.

"США лишаються непохитними у нашій підтримці України в час, коли вона потребує свого захисту від Росії, від російської агресії всередині їхньої країни, і звісно, злочинного впливу - все це пов'язано з тим, що ми бачимо сьогодні, десятки нових ракетних ударів проти цивільного населення", - сказав Джон Кірбі.

Напередодні стало відомо, що Рада національної безпеки та оборони України запровадила санкції щодо низки священиків Української православної церкви (Московського патрірхату). Серед них - намісник Києво-Печерської Лаври Петро Лебідь, низка єпископів та митрополітів УПЦ (МП), а також колишній депутат ВР Вадим Новинський.

2 грудня президент Зеленський видав Указ, яким увів в дію рішення РНБО про діяльність проросійських релігійних організацій в Україні та обмежувальні заходи щодо них. За цим указок парламент має за два місяці внести законопроект, за яким релігійні організації, причетні до Росії, не можуть діяти в Україні.

Встановлення максимальної ціни на російську нафту обмежить здатність Путіна отримувати прибутки - Кірбі

Координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі 

У понеділок в Адміністрації Байдена намагались заспокоїти побоювання, що обмеження ціни на російську нафту може призвести до довгострокових негативних наслідків і завдати шкоди світовій економіці.

США залишають за собою право коригувати ціну в майбутньому, коли обмеження почне запроваджуватися, - координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі, якого цитує канал CNN.

«Ми не віримо, що це матиме якийсь довгостроковий вплив на світові ціни на нафту», — сказав Джон Кірбі у спілкуванні з журналістами.

У п'ятницю 27 держав-членів Європейського Союзу обмежили ціну на російську нафту на рівні 60 доларів за барель, обмеження вступило в дію 5 грудня. У понеділок світові ціни на нафту зросли на 2,6%.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив у понеділок, що Москва «не визнає жодних цінових обмежень» і попередив, що це «крок до дестабілізації світового енергетичного ринку».

Джон Кірбі заявив, що США вважають, що «це обмеження закріпить знижку на російську нафту», додавши, що Вашингтон «повністю» підтримує обмеження ціни на рівні 60 доларів, оголошене минулого тижня.

Кірбі припустив, що обмеження ціни дозволить країнам «торгуватися за більш високі знижки на російську нафту», але «не має на меті усунення російської нафти з ринку».

«Ми вважаємо, що це допоможе обмежити здатність пана Путіна отримувати прибуток з ринку нафти. Це (обмеження – ред. ГА) також може регулюватися. Це не означає, що ми не можемо повернутися й переглянути його, якщо нам це знадобиться», — сказав він.

Цього ж дня набирає чинності заборона Європейського Союзу на імпорт російської нафти за винятком тієї, що постачається трубопроводами.

Західні країни вважають, що санкції, зокрема, обмеження ціни російської нафти на рівні $60 за барель «не дозволять Росії заробляти на своїй агресивній війні проти України».

Президент України Володимир Зеленський критикував визначену верхню межу для російської нафти, назвавши її надто високою і «комфортною для бюджету терористичної держави».

Росія, яка є другим найбільшим експортером нафти у світі, заявила, що не визнаватиме обмежень і також готова зменшити продаж, щоб тримати ціни на вищому рівні.

В матеріалі використані джерела CNN

В ЄС встановили граничну ціну на російську нафту. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG