Спеціальні потреби

Зa спрaведливі вибори - 2001-11-20


ВСТУП: НА ПОЧАТКУ ЦЬОГО МІСЯЦЯ КОЛИШНІЙ ПРЕМ’ЄР МІНІСТР УКРАЇНИ ВІКТОР ЮЩЕНКО ВІДВІДAВ НЬЮ-ЙОРК І ВAШІНҐТОН ДЛЯ ЗУСТРІЧЕЙ З ЧІЛЬНИМИ АМЕРИКАНСЬКИМИ УРЯДОВИМИ І ГРОМАДСЬКИМИ ДІЯЧАМИ. ЙОГО МЕТA - ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЧЕСНИХ, ПРОЗОРИХ І СПРАВЕДЛИВИХ ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ В УКРАЇНІ. ПЕРЕД ВІДЛЬОТОМ ПAНA ЮЩЕНКA ДОДОМУ, ЮРІЙ САЄВИЧ ВЗЯВ У НЬОГО ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ’Ю. МИ ВИБАЧАЄМОСЬ ЗА НИЗЬКУ ТЕХНІЧНУ ЯКІСТЬ ЗВУКОЗАПИСУ. ВОНA СПРИЧИНЕНA, МОЖЛИВО, ПЕРЕШКОДAМИ РAДІОСТAНЦІЇ AБО ЕЛЕКТРОННОЇ AПAРAТУРИ МІСЦЕВОГО AЕРОПОРТУ ЧИ ПОСОЛЬСТВ, ЯКІ РОЗМІЩЕНІ ПОБЛИЗУ МІСЦЯ ІНТЕРВ’Ю. РОЗМОВA ВІДБУЛAСЯ, СAМЕ, БІЛЯ ПАМ’ЯТНИКА ТАРАСОВІ ШЕВЧЕНКУ В АМЕРИКАНСЬКІЙ СТОЛИЦІ.

ЮС: «ВІКТОРЕ АНДРІЙОВИЧУ, ВИ ТУТ ПРИБУЛИ ЯК ПРИВАТНА ОСОБА, АЛЕ ВАШ ВІЗИТ ЗДОБУВ ДУЖЕ ШИРОКИЙ РЕЗОНАНС, БУЛО ВЕЛИКЕ ЗАЦІКАВЛЕННЯ ВАШИМИ ВІДВІДИНАМИ ВАШІНҐТОНУ. ЯК ЦЕ ПОЯСНЮВАТИ»?

ВЮ: «Я думаю, що перш за все це є повага до тих партнерів до тих політичних сил, які стоять біля мене і які представляють цей політичний блок під назвою ‘Наша Україна’. Крім того, я думаю, що надзвичайно важливо була й історія, історія пов’язана із моїм перебуванням в уряді, на чолі Національного банку, де, на моє відчуття було зроблено дуже багато справ в ім’я України».

ЮС: «ВИ ЗУСТРІЧАЛИСЯ З ЦІЛИМ РЯДОМ ВИСОКОПОСТАВЛЕНИХ ОСІБ. СКАЖІТЬ БУДЬ-ЛАСКА, ЯКА ГОЛОВНА ІДЕЯ, ЯКЕ ГОЛОВНЕ ПОСТАННЯ, ЩО ВИ ХОТІЛИ ЇМ ПРЕДСТАВИТИ?»

ВЮ: «Головна ідея, головний сигнал, який весь час перебував у колі наших переговорів це – Україна сьогодні святкує десяті роковини. Це прекрaсне свято української ідеї, української незалежності. Десять років ми жили цим почуттям, воно для нас святе. Але безумовно для того, щоб говорити про майбутнє України, в широкому розумінні цього слова, безумовно самої, вірніше, одної незалежності є замало. Наша мета – зробить ефективний політичний блок, який би застабілізував українську демократію і зробив би незворотні ті процеси, які потрібні для формування відкритого, прозорого, громадянського суспілсьтва, ефективної економіки і суспільних, моральних духовних цінностей».

ЮС: «ЩО НА ВАШ ПОГЛЯД ЗМІНИЛОСЯ, ЩО ДАЄ ВАМ ПІДСТАВИ СПОДІВАТИСЬ НА ГАРНІ РЕЗУЛЬТАТИ НА ВИБОРАХ 2002 РОКУ ДО ПАРЛАМЕНТУ»?

ВЮ: «Мені здається, що із кожним днем, який нас приближає до виборів, відчувається консолідація демократичних сил. Ми не є такі різні, ми не є в такому розбратіє, як можливо ще рік назад були. Це надзвичайно важливо. Адже головна мета політичного блоку «Наша Україна», це представить таку політику, яка б об’єднала українців, які проживають на Західній Україні і на Східній Україні, або в інших теренах України. Як перегорнути сторінку по тих негативах, які сьогодні у спадок нам далися від попередніх часів і попередніх режимів, як продемонструвати, що демократичні сили сьогодні поділяють відповідальність за майбутнє, вони відкидають речі, які не є важливі і об’єднуються навколо одної генеральної ідеї, суть якої – Україна понад усе».

ЮС: «ТАК ЯК ВИ ВІДЧУЛИ НА ВАШИХ ЗУСТРІЧАХ, ЯКИЙ ІНТЕРЕС АМЕРИКИ, В ТОМУ ЩО ВИ НАМАГАЄТЕСЬ ДОСЯГНУТИ»?

ВЮ: «Перш за все це утвердити демократію в українській державі, українському суспільстві. Я думаю, що це дуже очевидні сигнали, дуже чіткі і недвозначні заяви підтримки в цьому плані».

ЮС: «ВАШІ НЕДРУГИ І СУПЕРНИКИ ТВЕРДЯТЬ, ЩО ВИ Є ПРОЗАХІДНОЇ, ПРОАМЕРИКАНСЬКОЇ ОРІЄНТАЦІЇ І НАВІТЬ КАЖУТЬ, ЩО ВИ Є УЛЮБЛЕНЦЕМ АМЕРИКИ. ЯК АМЕРИКАНЦІ СПРИЙМАЛИ ЦЕ, ЩО ЦЕ ТРАКТУЄТЬСЯ ЯК МОВЛЯВ ТАВРО НА ВАС»?

ВЮ: «Я думаю, що мене спасає в цьому сенсі одна життєва позиція. Я ніколи не був ні про-російським, ні про-американським. Я завжди був про-українським. Люба країна зрозуміє політичну силу, чи лідера політичної сили, яка чітко стоїть, логічно продовжує, супроводжує, свої національні інтереси. З цієї позиції я і представляв програму блок «Наша Україна в Америці».

XS
SM
MD
LG