Спеціальні потреби

Зa Біблійним зaкликом - 2002-01-18


ВСТУП: У ДВAДЦЯТЬЧЕТВЕРТІЙ ГЛAВІ П’ЯТОЇ КНИГИ МОЙСЕЯ В БІБЛІЇ МОВA ПРО ЇЖУ, ЩО ЗAЛИШAЄТЬСЯ НA ПОЛІ ПІСЛЯ ЖНИВ. ЦЯ СТРОФA СЛУЖИТЬ ЗAКЛИКОМ ДЛЯ ОДНІЄЇ AМЕРИКAНСЬКОЇ БЛAГОДІЙНОЇ ОРГAНІЗAЦІЇ, ЧЛЕНИ ЯКОЇ ВІРЯТЬ, ЩО СВЯТЕ ПИСЬМО ВКAЗУЄ: НA ПОЛЯХ ДІЙСНО ДОСИТЬ ЇЖІ, AБИ ПРОГОДУВAТИ СВІТ. ЮРІЙ КРAВЦІВ РОЗПОВІДAЄ.

Збирaч №1 (чоловік): «Поглянь на оцю. Бачиш – жовта, ані тобі цяточки гнилої».

НА ДРУГИЙ ДЕНЬ ПО ТОМУ ЯК НА ЦЬОМУ ПОЛІ ЗІБРАЛИ ДИНІ І БІЛЬШІСТЬ ВРОЖАЮ СПРОДАЛИ НА КОМЕРЦІЙНОМУ РИНКУ, ГРУПА ВОЛОНТЕРІВ ШУКАЄ ТЕ, ЩО ЗАЛИШИЛОСЬ. ЦЕ ЧЛЕНИ ПРОГРАМИ ДОПОМОГИ НУЖДЕННИМ В АМЕРИЦІ -- “МЕРЕЖА ЗБИРАЧІВ КОЛОСКІВ”. ХРИСТИЯНСЬКА БЛАГОДІЙНА ГРУПА, ЗАСНОВАНА ТОВАРИСТВОМ СВЯТОГО АНДРІЯ.

Збирaч №1 (жінкa): «Є тут чоловіки це підняти»?

ЯК КАЖЕ ТОМ ЧЕНДЛЕР, ДИРЕКТОР ВАШИНГТОНСЬКОГО ОСЕРЕДКУ “ЗБИРАЧІВ”, ЦЯ ПРАКТИКА СЯГАЄ КОРІННЯМ БІБЛІЙНИХ ЧАСІВ.

Том Чaндлер – директор вaшінґтонського осередку “Збирачів”: «Це не наша ідея. Це Божа ідея. В законі сказано: “Як жатимеш на полі твоєму, і забудеш сніп на полі, то не вертайся взяти його, хай він залишиться прибульцю, сироті і вдові”. То були бідні тих часів і то була система соціальної допомоги – збір колосків».

СЬОГОДНІ БІЛЬШІСТЬ “ЗБИРАЧІВ” ПРИЙШЛИ НА ЦЮ ФЕРМУ В ШТАТІ МЕРІЛЕНД З БІДНИХ ОКОЛИЦЬ ВАШИНГТОНА. ВОНИ ТУТ НА ЗАПРОШЕННЯ ГОСПОДАРЯ ФЕРМИ, КРІСА ПАРКЕРА.

Кріс Пaркер – фермер: «Ми співпрацюємо зі “Збирачами колосків”, відколи заснували організацію. Це вже, напевно, років 12, 14. І ми віримо в принцип – біблійний принцип, який давненько вже проголошено, що не можна нічого марнувати».

ЦЕ ГОЛОВНА ІДЕЯ ЗБИРАННЯ ПІСЛЯ ЖНИВ – ВІДДАТИ БІДНИМ ПЛІД, ЩО ІНАКШЕ ЗГНИВ БИ НА ПОЛІ.

Кaрлтон: «Поріжешся, Чарлі»!

Чaрлі: «Не поріжусь, нічого мені в дідька не зробиться. Люди голодні. Глянь, як це гарно».

ІНША МЕТА “ЗБИРАЧІВ”, КАЖЕ ТОМ ЧЕНДЛЕР, -- ЗМУСИТИ ВБОГИХ ДОПОМОГТИ СОБІ САМИМ.

Том Чaндлер – директор вaшінґтонського осередку “Збирачів”: «Найважче з усього того – це, напевно, мати справу з людьми, в яких характер з червоточинкою, і працювати разом з ними».

Чaрлі: «Смачна. Така солодка

Том Чaндлер – директор вaшінґтонського осередку “Збирачів”: «І в нас є люди, яким з тих або інших причин не вдалось наладнати своє життя. І коли разом збираються ось такі “з різного поля ягоди”, то примусити їх всіх працювати разом – проблема, але це виходить і це вдається. І вже багато, багато людей казали нам, що атмосфера нашої спільної праці тут на полях, праці для того, щоб нагодувати бідних, дуже незвичайна, і вони не знаходять нічого подібного деінде.

ВІД СВОГО ЗАСНУВАННЯ НА ПОЧАТКУ ДЕВ”ЯНОСТИХ МЕРЕЖА “ЗБИРАЧІВ” СТАЛА НАЦІОНАЛЬНОЮ ПРОГРАМОЮ, ЩО ДІЄ ВЕСЬ РІК. КОЛИ СЕЗОН ЗБОРУ ВРОЖАЮ ЗАКІНЧИТЬСЯ В ОДНІЙ ЧАСТИНІ КРАЇНИ, ПРОДУКЦІЮ, ЯКУ БІЛЬШЕ НЕ МОЖНА ПРОДАТИ НА КОМЕРЦІЙНОМУ РИНКУ, ВВОЗЯТЬ З МІСЦЬ З ТЕПЛІШИМ КЛІМАТОМ, ЯК ОЦІ ПЕРСИКИ З ФЛОРИДИ. ЗА ОЦІНКАМИ “ЗБИРАЧІВ”, ЩОРОКУ 20 ТИСЯЧ ДОБРОВОЛЬЦІВ БЕРУТЬ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ, “ЗБИРАЮЧИ” ПОНАД 3 МІЛЬЙОНИ КІЛОГРАМІВ ПРОДУКТІВ. І ВСЕ-ТАКИ, КАЖЕ ЧЕНДЛЕР, МОЖНА ЗРОБИТИ ДАЛЕКО БІЛЬШЕ.

Том Чaндлер – директор вaшінґтонського осередку “Збирачів”: «Ми збираєм не більше одного-двох процентів від усього існуючого потенціалу. Є більш ніж досить фруктів та овочів, щоб годувати бідних. Нема причин, щоб хтось голодував».

ІНТЕРШУМ: двигун вaнтaжної мaшини

ВТІМ, ДОПРАВИТИ ПЛОДИ З ФЕРМ У МІСТА, ДЕ ЗДЕБІЛЬШОГО Й МЕШКАЮТЬ БІДНІ, ДОРОГО КОШТУЄ. МІНІСТЕРСТВО СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА США ПІДТРИМУЄ “ЗБИРАЧІВ”, ПОКРИВАЮЧИ ДЕЯКІ З ТРАНСПОРТНИХ ВИТРАТ. ОДИН З НАЙБІЛЬШИХ КЛІЄНТІВ ТОМА ЧЕНДЛЕРА – ПРОГРАМА ДОПОМОГИ БЕЗДОМНИМ У ВАШИНГТОНІ, ЩО ЗАЙМАЄТЬСЯ “КУХНЯМИ НА КОЛЕСАХ”.

Волонтер: «Ось картопля й інше, що ви нам приносите».

ПРАЦЮЮЧИ РАЗОМ, ЦІ ОРГАНІЗАЦІЇ КООРДИНУЮТЬ СВОЇ РЕСУРСИ, ДАЮЧИ НОВЕ ЖИТТЯ СТАРІЙ ІДЕЇ.

Бездомнa: «Смакує добре. Хіба що трохи додати солі».

XS
SM
MD
LG