Спеціальні потреби

Актуально

Зa Біблійним зaкликом - 2002-01-18

ВСТУП: У ДВAДЦЯТЬЧЕТВЕРТІЙ ГЛAВІ П’ЯТОЇ КНИГИ МОЙСЕЯ В БІБЛІЇ МОВA ПРО ЇЖУ, ЩО ЗAЛИШAЄТЬСЯ НA ПОЛІ ПІСЛЯ ЖНИВ. ЦЯ СТРОФA СЛУЖИТЬ ЗAКЛИКОМ ДЛЯ ОДНІЄЇ AМЕРИКAНСЬКОЇ БЛAГОДІЙНОЇ ОРГAНІЗAЦІЇ, ЧЛЕНИ ЯКОЇ ВІРЯТЬ, ЩО СВЯТЕ ПИСЬМО ВКAЗУЄ: НA ПОЛЯХ ДІЙСНО ДОСИТЬ ЇЖІ, AБИ ПРОГОДУВAТИ СВІТ. ЮРІЙ КРAВЦІВ РОЗПОВІДAЄ.

Збирaч №1 (чоловік): «Поглянь на оцю. Бачиш – жовта, ані тобі цяточки гнилої».

НА ДРУГИЙ ДЕНЬ ПО ТОМУ ЯК НА ЦЬОМУ ПОЛІ ЗІБРАЛИ ДИНІ І БІЛЬШІСТЬ ВРОЖАЮ СПРОДАЛИ НА КОМЕРЦІЙНОМУ РИНКУ, ГРУПА ВОЛОНТЕРІВ ШУКАЄ ТЕ, ЩО ЗАЛИШИЛОСЬ. ЦЕ ЧЛЕНИ ПРОГРАМИ ДОПОМОГИ НУЖДЕННИМ В АМЕРИЦІ -- “МЕРЕЖА ЗБИРАЧІВ КОЛОСКІВ”. ХРИСТИЯНСЬКА БЛАГОДІЙНА ГРУПА, ЗАСНОВАНА ТОВАРИСТВОМ СВЯТОГО АНДРІЯ.

Збирaч №1 (жінкa): «Є тут чоловіки це підняти»?

ЯК КАЖЕ ТОМ ЧЕНДЛЕР, ДИРЕКТОР ВАШИНГТОНСЬКОГО ОСЕРЕДКУ “ЗБИРАЧІВ”, ЦЯ ПРАКТИКА СЯГАЄ КОРІННЯМ БІБЛІЙНИХ ЧАСІВ.

Том Чaндлер – директор вaшінґтонського осередку “Збирачів”: «Це не наша ідея. Це Божа ідея. В законі сказано: “Як жатимеш на полі твоєму, і забудеш сніп на полі, то не вертайся взяти його, хай він залишиться прибульцю, сироті і вдові”. То були бідні тих часів і то була система соціальної допомоги – збір колосків».

СЬОГОДНІ БІЛЬШІСТЬ “ЗБИРАЧІВ” ПРИЙШЛИ НА ЦЮ ФЕРМУ В ШТАТІ МЕРІЛЕНД З БІДНИХ ОКОЛИЦЬ ВАШИНГТОНА. ВОНИ ТУТ НА ЗАПРОШЕННЯ ГОСПОДАРЯ ФЕРМИ, КРІСА ПАРКЕРА.

Кріс Пaркер – фермер: «Ми співпрацюємо зі “Збирачами колосків”, відколи заснували організацію. Це вже, напевно, років 12, 14. І ми віримо в принцип – біблійний принцип, який давненько вже проголошено, що не можна нічого марнувати».

ЦЕ ГОЛОВНА ІДЕЯ ЗБИРАННЯ ПІСЛЯ ЖНИВ – ВІДДАТИ БІДНИМ ПЛІД, ЩО ІНАКШЕ ЗГНИВ БИ НА ПОЛІ.

Кaрлтон: «Поріжешся, Чарлі»!

Чaрлі: «Не поріжусь, нічого мені в дідька не зробиться. Люди голодні. Глянь, як це гарно».

ІНША МЕТА “ЗБИРАЧІВ”, КАЖЕ ТОМ ЧЕНДЛЕР, -- ЗМУСИТИ ВБОГИХ ДОПОМОГТИ СОБІ САМИМ.

Том Чaндлер – директор вaшінґтонського осередку “Збирачів”: «Найважче з усього того – це, напевно, мати справу з людьми, в яких характер з червоточинкою, і працювати разом з ними».

Чaрлі: «Смачна. Така солодка

Том Чaндлер – директор вaшінґтонського осередку “Збирачів”: «І в нас є люди, яким з тих або інших причин не вдалось наладнати своє життя. І коли разом збираються ось такі “з різного поля ягоди”, то примусити їх всіх працювати разом – проблема, але це виходить і це вдається. І вже багато, багато людей казали нам, що атмосфера нашої спільної праці тут на полях, праці для того, щоб нагодувати бідних, дуже незвичайна, і вони не знаходять нічого подібного деінде.

ВІД СВОГО ЗАСНУВАННЯ НА ПОЧАТКУ ДЕВ”ЯНОСТИХ МЕРЕЖА “ЗБИРАЧІВ” СТАЛА НАЦІОНАЛЬНОЮ ПРОГРАМОЮ, ЩО ДІЄ ВЕСЬ РІК. КОЛИ СЕЗОН ЗБОРУ ВРОЖАЮ ЗАКІНЧИТЬСЯ В ОДНІЙ ЧАСТИНІ КРАЇНИ, ПРОДУКЦІЮ, ЯКУ БІЛЬШЕ НЕ МОЖНА ПРОДАТИ НА КОМЕРЦІЙНОМУ РИНКУ, ВВОЗЯТЬ З МІСЦЬ З ТЕПЛІШИМ КЛІМАТОМ, ЯК ОЦІ ПЕРСИКИ З ФЛОРИДИ. ЗА ОЦІНКАМИ “ЗБИРАЧІВ”, ЩОРОКУ 20 ТИСЯЧ ДОБРОВОЛЬЦІВ БЕРУТЬ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ, “ЗБИРАЮЧИ” ПОНАД 3 МІЛЬЙОНИ КІЛОГРАМІВ ПРОДУКТІВ. І ВСЕ-ТАКИ, КАЖЕ ЧЕНДЛЕР, МОЖНА ЗРОБИТИ ДАЛЕКО БІЛЬШЕ.

Том Чaндлер – директор вaшінґтонського осередку “Збирачів”: «Ми збираєм не більше одного-двох процентів від усього існуючого потенціалу. Є більш ніж досить фруктів та овочів, щоб годувати бідних. Нема причин, щоб хтось голодував».

ІНТЕРШУМ: двигун вaнтaжної мaшини

ВТІМ, ДОПРАВИТИ ПЛОДИ З ФЕРМ У МІСТА, ДЕ ЗДЕБІЛЬШОГО Й МЕШКАЮТЬ БІДНІ, ДОРОГО КОШТУЄ. МІНІСТЕРСТВО СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА США ПІДТРИМУЄ “ЗБИРАЧІВ”, ПОКРИВАЮЧИ ДЕЯКІ З ТРАНСПОРТНИХ ВИТРАТ. ОДИН З НАЙБІЛЬШИХ КЛІЄНТІВ ТОМА ЧЕНДЛЕРА – ПРОГРАМА ДОПОМОГИ БЕЗДОМНИМ У ВАШИНГТОНІ, ЩО ЗАЙМАЄТЬСЯ “КУХНЯМИ НА КОЛЕСАХ”.

Волонтер: «Ось картопля й інше, що ви нам приносите».

ПРАЦЮЮЧИ РАЗОМ, ЦІ ОРГАНІЗАЦІЇ КООРДИНУЮТЬ СВОЇ РЕСУРСИ, ДАЮЧИ НОВЕ ЖИТТЯ СТАРІЙ ІДЕЇ.

Бездомнa: «Смакує добре. Хіба що трохи додати солі».

Всі новини дня

«Ми повинні працювати в коаліції», – конгресвумен-демократка Марсі Каптур. Відео

«Ми повинні працювати в коаліції», – конгресвумен-демократка Марсі Каптур. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

«Ми повинні працювати в коаліції. Це не є питанням, яке Сполучені Штати можуть вирішити самостійно», – конгресвумен-демократка Марсі Каптур.

Зеленський прокоментував повідомлення про можливу зустріч з Байденом у Польщі

Президенти України Володимир Зеленський та Австрії Александер Ван дер Беллен, Київ, 1 лютого 2023. REUTERS/Viacheslav Ratynskyi

Президент України Володимир Зеленський прокоментував повідомлення про його можливу зустріч з президентом США Джо Байденом наприкінці лютого під час його візиту до Польщі.

"Що стосується президента США – ми інколи зустрічаємося з ним. Мене не запрошували в Польщу", – сказав він під час брифінгу з президентом Австрії Александером Ван дер Белленом, повідомляє Радіо Свобода.

Польські видання припускали, що зустріч Байдена, Зеленського та Анджея Дуди може відбутися у Варшаві чи Жешуві.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Як Голос Америки писав раніше, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що президент США Джо Байден, ймовірно, відвідає Центральну Європу в лютому, але додав, що невідомо, до яких саме країни він приїде.

Натомість минулого тижня координатор стратегічної комунікації Ради національної безпеки США Джон Кірбі в інтерв'ю цю інформацію не підтвердив.

«Давно пора». Західні експерти про антикорупційні кроки Зеленського

Західні ЗМІ звертають увагу на те, що обшуки пройшли в «одного з найбагатших людей країни» Ігоря Коломойського.

Західні експерти з надією відгукнулися на антикорупційні кроки президента України Володимира Зеленського, який заявив у вівторок увечері, що планує додаткові зміни в своєму уряді перед зустріччю до з представниками Європейського Союзу в п’ятницю.

Західні видання повідомили, що в Україні «розпочалася нова хвиля антикорупційних рейдів проти високопосадовців». Зокрема у репортажі американського телеканалу CNN звертають увагу на те, що обшуки пройшли в «одного з найбагатших людей країни» Ігоря Коломойського, а також «у рамках очевидної чистки» – у колишнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Також за підозрою в корупції було звільнено керівництво митної служби України і за результатами розслідувань повідомлено про підозри топменеджменту ПАТ «Укртатнафта».

Генеральний прокурор України Андрій Костін у середу заявив, що «корупція під час війни – це мародерство». Він зазначив, що чотирьом посадовцям – ексзаступнику міністра оборони та ексміністру енергетики і вугільної промисловості, чинному та колишньому посадовцям Міноборони було повідомлено про підозру. «Жодні посади не дозволять уникнути відповідальності», – додав Костін на своїй сторінці у фейсбуці.

Дослідник американського аналітичного центру "Атлантична рада" Андерс Аслунд вважає, що це - «добрі новини».

«Україна починає справді серйозно боротися з корупцією», – твітує експерт, який стежить за Україною впродовж багатьох десятиліть.

Інший відомий економіст, який має багатолітній досвід у регіоні Східної Європи, Тімоті Еш каже, що обшук у будинку Коломойського свідчить про те, що« Зеленський серйозно взявся за боротьбу з корупцією» напередодні зустрічі з керівництвом ЄС.

«Давно пора, - твітує експерт. – Я вважаю, що він хоче надіслати потужний сигнал для просування швидкого вступу до ЄС».

Як заявив Зеленський, він планує кадрові зміни в уряді та «нові реформи», які мають змінити «соціальну, правову та політичну реальність» з метою наближення України до членства у Європейському Союзі. Після подачі заявки на вступ до ЄС через кілька днів після початку російського вторгнення у лютому 2022 року, Київ почав переговори, які мають змінити українську правову, політичну та економічну систему та подолати корупцію.

У червні ЄС офіційно надав Україні статус кандидата на членство. На думку оглядачів, процес приєднання може тривати багато років, але Київ може пришвидшити його, якщо почне активніше боротися з корупцією.

Оглядачі зауважують, що це вже друга хвиля звільнень чиновників після того, як минулого тижня було звільнено низку урядовців, включно зі заступником міністра оборони. Тоді уряд не надав жодних причин для цих кроків, які стали найбільшою кадровою зміною з моменту вторгнення, але оглядачі зауважили, що вони відбулися після публікацій журналістських розслідувань про закупівлі продовольства за завищеними цінами. Міністр оборони Олексій Резніков назвав звинувачення «абсолютною нісенітницею» і продуктом «викривленої інформації».

Професор Школи публічної політики Університету Гарріса Чикаго Костянтин Сонін вважає, що «звільнення ряду високопоставлених чиновників із закупівель, підозрюваних у корупції, є сміливим і важливим кроком».

Він звертає увагу на те, що не було жодних нарікань на Україну з приводу можливих зловживань великою міжнародною допомогою, яку Київ отримує з початку широкомасштабної агресії.

Як повідомляв «Голос Америки», у понеділок Міністерство фінансів США заявило, що не бачить жодних ознак того, що українці могли зловживати американськими коштами.

«У нас немає жодних ознак того, що кошти США були використані не за призначенням в Україні, - заявила речниця Міністерства фінансів США Меган Аппер у коментарі для агентства Reuters. Вона додала, що США вітають зусилля української влади, щоб гарантувати, «щоб допомога США доходила до тих, кому вона призначена».

Також для забезпечення прозорості та звітності щодо наданої допомоги, в Україні працюють спеціальні аудитори від уряду США, Світового банку і міжнародної компанії Deloitte, які мають наглядати за тим, щоб американська допомога виокристовувалася за призначенням. Про це минулого тижня під час слухань у Комітеті з міжнародних справ Сенату США повідомила заступниця держсекретаря з політичних питань Державного департаменту Вікторія Нуланд.

Американська громадська радіостанція NPR нагадує, що Україна, яка після розвалу Радянського Союзу з його командною економікою потрапила в умови «дикого Заходу», вже раніше робила спроби боротися з корупцією, але не завжди вони були вдалими.

Економіст Костянтин Сонін також зауважує, що нинішніх кроків України може бути недостаньо через українську репутацію, яка була «заплямована корупцією минулих урядів» і може відіграти велику негативну роль для підтримки України у світі.

«Звільнення є ще одним сигналом того, що Зеленський дуже серйозно ставиться до репутації української влади. Щоб зберегти громадську підтримку в усьому світі, що має вирішальне значення для військової та гуманітарної допомоги, уряд не повинен терпіти корупцію», – каже Сонін.

Чиказький економіст родом з Росії нагадує, що Зеленський прийшов на посаду президента з антикорупційним мандатом і «війна дала йому шанс зробити ще більше». І тут він бачить «величезний контраст з Росією».

«Путінські генерали та їхні заступники казково збагатилися на державній службі. Можливо, російська армія не воювала б так погано, якби не була настільки корумпованою. Але тоді вони б не пішли воювати, якби не були», – твітує Сонін.


Оглядачі кажуть, що Зеленський посилає сигнал союзникам, що він не терпітиме марнотратства та шахрайства у своєму уряді. Як зауважує газета New York Times, це особливо важливо зараз, тому, що український президент попросить про додаткову військову допомогу, яка обчислюється мільярдами доларів.

Перед голосуванням бюджету США на 2023 рік, у якому закладено допомогу Україні на суму понад 45 мільярдів доларів, законодавці-республіканці заявили, що вимагатимуть перевірки фінансової допомоги та озброєння, наданого під час війни. Деякі з них стверджують, що Україна отримала і має отримати від США майже 100 мільярдів доларів і надання допомоги в майбутньому має бути обмеженим.

Згідно з даними Transparency International, міжнародної організації, що визначає сприйняття корупції у світі, оцінка України покращилася до 33 з 30 (зі 100 пунктів), що свідчить про збільшення прозорості в державному секторі.

Брифінг Голосу Америки. Корупція в Україні у 2022 – як змінилось її сприйняття
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

США ввели санкції проти підставних компаній, що допомагали оборонному комплексу Росії обходити обмеження

Міністерство фінансів США запровадило нові обмеження щодо осіб та компаній, пов'язаних із Кремлем. У санкційний список потрапили 22 фізичних та юридичних осіб у кількох країнах, пов’язаних із мережею, що допомагала Росії обходити запроваджені раніше санкції та підтримувала її оборонний комплекс. Про це йдеться на сайті Міністерства фінансів США.

"Відчайдушні спроби Росії використати підставні компанії, щоб обійти санкції США, доводять, що обмеження зробили відновлення постачання військової машини Путіна значно складнішим і дорожчим для російського військово-промислового комплексу", - заявив заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо.

Запроваджені обмеження зокрема спрямовані проти російської мережі, яку очолює торговець зброєю з Росії та Кіпру Ігор Зіменков. За даними Міністерства фінансів США, учасники "мережі Зіменкова" брали участь у проектах, пов'язаних із російським оборонним комплексом, зокрема постачанням високотехнологічних пристроїв Росії після початку її повномасштабної війни проти України.

Окремі учасники "мережі Зіменкова" також підтримували підсанкційні державні російські оборонні підприємства "Рособоронекспорт" і державну корпорацію "Ростех", які є ключовими для російського військово-промислового комплексу.

За даними Мінфіну США, Ігор Зіменков разом із сином Джонатаном вели пряме листування з російськими оборонними компаніями, що були під санкціями США, а також брали участь у численних угодах з продажу російських засобів кібербезпеки та гелікоптерів в інші країни.

Крім того, Ігор Зіменков підтримував білоруський військово-промисловий комплекс, та сприяв торгівлі підсанкційного білоруського оборонного підприємства «Белспецзнештехніка» у Латинській Америці.

У Мінфіні США заявляють, що "мережа Зіменкова" використовувала підставні компанії для переміщення грошей всередині мережі, намагаючись при цьому зберегти законний вигляд.

"Усе майно та частки у власності зазначених осіб, що розташоване у Сполучених Штатах, у володінні чи під контролем осіб США, заблоковане. Крім того, блокуються будь-які організації, які належать, прямо чи опосередковано, 50 або більше відсотками одній чи кільком заблокованим особам," - повідомили в Міністерстві фінансів США. Також учасникам мережі та пов'язаним із нею особам і компаніям заборонено проводити будь-які фінансові транзакції на території США.

У Чикаго відбувся щорічний фестиваль «Колядуймо разом». Відео

У Чикаго відбувся щорічний фестиваль «Колядуймо разом». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:31 0:00

У Чикаго відбувся щорічний фестиваль «Колядуймо разом». Послухайте, як це було.

Більше

XS
SM
MD
LG