Спеціальні потреби

Актуально

07.11.02  -  Звіт ВООЗ повідомляє, що тривалість життя населення планети могла б збільшитися у середньому від п’яти до десяти років, якщо вжити заходи проти найпоширених загроз здоров’ю. - 2002-11-07

Звіт має назву «Зменшення ризиків-підтримка життя.» Автори документу виявили існування десяти найбільших загроз здоров’ю у світі, цих, за словами Директора ВООЗ Гру Гарлем Брундтланд, «десяти головних вбивць.» Ось вони: незахищений секс, погане харчування, гіпертонія, тютюн та алкоголь, брудна вода, антисанітарні житлові умови, жирна їжа, дим від твердого пального, надмірна вага, або ожиріння. На долю цих ризиків припадає сорок відсотків від шістдесяти п’яти мільйонів смертей щороку у світі. А це-двадцять шість мільйонів, які вмирають від несмертельних захворювань, здебільшого через нехтування простими правилами гігієни та харчування. Пані Брундтланд закликала протягом десяти років знизити смертність від цих факторів на двадцять п’ять відсотків. Якби це вдалося, тривалість життя в розвинених країнах збільшилась би на десять років, а в країнах на шляху розвитку-на п’ять років. Це б допомогло бодай трохи зменшити шокуючий розрив, який існує між ними: так, наприклад, близько ста сімдесяти мільйонів дітей в країнах, що розвиваються,-дистрофіки, мають недостатню вагу. Це все внаслідок недоїдання. Водночас, понад мільярд людей у світі мають зайву вагу. І мешкають вони переважно у заможних індустріальних країнах, де мало рухаються і багато їдять.

На думку Брундтланд, важливо не гаяти часу. Наприклад, якщо не вдатись до негайних заходів, вже у дві тисячі двадцятому році кількість щорічних смертей від паління сягне дев’яти мільйонів від нинішніх п’яти, себто, майже подвоїться.

Вірус ВІЛ-СНІДу має величезний вплив на тривалість життя в Африці. Наразі у південній Африці вона становить сорок сім років. ВООЗ встановила, що дев’яносто п’ять процентів заражень на ВІЛ в Африці трапилися через незахищений секс, що робить нагальною потребу секс-освіти та вживання кондомів.

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG