Спеціальні потреби

Дебати з приводу володіння зброєю - 2003-05-30


В політичних колах Вашинґтона відбуваєтьмя запекла боротьба з приводу майбутнього закону тисяча дев’ятсот дев’яносто четвертого року, який забороняє володіння де’вятнадцятьма видами напівавтоматичної зброї. Прибічники існування цього закону стверджують, що він на сьогоднішній день є одним з найважливіших нормативних актів з контролю зброї, затвердженим Конгресом. Критики закону кажуть, що він є неефективним та порушує права власників зброї.

Нещодавно розпочата боротьба стосовно контролю зброї була ініційована лідером Республіканської партії в Палаті Представників, конгресменом ТОМом ДИЛЕєм, представником штату Техас.

Когресмен ДИЛЕЙ нещодавно заявив про готовність більшості конгресменів Палати представників не продовжити термін дії існуючого Закону про заборону нападницької зброї. Такі наміри сколихнули ряди прибічників жорсткого контролю зброї, які вважають закон, прийнятий у тисяча дев’ятсот четвертому році, одним з найважливіших законів про обмеження використання військової напівавтоматичної нападницької зброї. Існуючий закон забороняє володіння дев’ятнадцятьма видами зброї, в тому числі нападницькою гвинтівкою «АК сорок сім» та автоматом «УЗІ».

Більшість, але не всі демократи підтримують продоження терміну дії закону в наступному році. Зараз вони намагаються дістати підтримку громадськості для збереження діючого нормативного акту.

Сенатор Нью Йорку ЧАРЛЬЗ ШУМЕР вже на протязі багатьох років є одним з найзапекліших прибічників існування жорсткого законодавства з контролю володіння зброєю. Нещодавно він оприлюднив новий звіт Дослідницької служби Конгресу, який застерігає, що прогалини в існуючому законодавстві з контролю зброї можуть бути використані міжнародними терористами.

Прогалини в американському законодавстві в галузі котролю зброї є здійсненням мрій таких терористичних угруповань, як Аль Кайда. На сьогоднішній день, якщо член Аль Кайди, який мешкає в Сполучених Штатах кілька місяців вирішить відкрити стрілянину в, скажімо, торговому центрі, він може пройти перевірку чи пітти на виставку зброї, де взагалі перевірка не проводиться, та купити собі будь-яку зброю. Прибічники продовження існування Закону кажуть, що він ефективно тримає небезпечні види зброї подалі від рук злочинців. За їх словами, використання нападницьких видів зброї під час скоєння злочинів значно знизилось після того, як був введений в дію цей нормативний акт. Міністерсто Юстиції каже, що вплив закону на систему контролю зброї є насправді невизначеним та зараз проводить дослідження його ефективності. Борці за право володіння зброєю наполягають, що закон порушує їх конституційне право посідати зброю, а види нападницької зброї, заборонені законом, не є типовими для використання злочинцями.

ВЕЙН ЛА ПЬЄР є виконавчим віце-президентом Національної Асоціації власників вогнепальної зброї. Він каже, що уряд має зосередитись на переслідуванні тих, хто використовує зброю зі злочинними намірами, а не на утриманні певних видів зброї від рук громадян які не вдаються до злочинів. Національна Асоціація власників вогнепальної зброї є однією з найвпливовіших лобістських груп у Вашинґтоні, яка підтримує адміністрацію БУШа, не поділяє, однак, спільних поглядів стосовно цього питання з Президентом.В програмі своєї президентської кампанії у двохтисячному році пан БУШ заявив, що підтримує продовження дії існуючого Закону про заборону нападницької зброї.

За словами Речника Білого Дому, АРІ ФЛАЙШЕРа, Президент, як і раніше не має намірів змінити свою позицію з приводу цього питання. Деякі демократи звинувачують президента в тому, що, публічно підтримуючи збереження цього нормативного акту, пан БУШ все ж таки приховано сподівається на непродовження в наступному році його дії контрольованою республіканцями Палатою представників.

Демократи, в тому числі Сенатор штату Нью Йорку ЧАРЛЬЗ ШУМЕР, вважають. що Президент має наполегливо вимагати від республіканців в Конгресі підтримки продовження чинності закону. Однак, деякі демократи в Конгресі, особливо представники північних штатів та регіонів з малою кількістю великих міст, вважають політично ризикованою підтримку закону на виборах в наступному році. Насправді, досить велика кількість політичних аналітиків вважають, що прийняття закону у тисяча дев’ятсот дев’яносто четвертому році сприяло перемозі республіканців в Палаті Представників, а невтручання в обговорення питання контролю за зброєю було однією з причин поразки Віце-президента АЛБЕРТа ҐОРа на президентських виборах у двохтисячному році.

Відео - найголовніше

Церква в пам'ять жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00
XS
SM
MD
LG