Спеціальні потреби

Актуально

Леонід Голопатюк про Шкідченка - 2003-06-23

Начальник управління Єроатлантичного співробітництва Генерального штабу Збройних Сил Леонід Голопатюк переконаний, що відставка міністра оборони Володимира Шкідченка не вплине на процес вступу України до НАТО.

Шкідченко подав рапорт про відставку 20 червня після того як Президент розкритикував хід реформування Збройних Сил України, роботу Міністерства оборони і Генерального штабу Збройних Сил.

Леонід Голопатюк погодився із критикою Президента про повільність реформування армії. Але, за словами генерал-майора, подібні проблеми доводиться долати більшості колишніх країн варшавського блоку. В той же час Голопатюк заперечив, що експерти НАТО давали будь-які негативні оцінки процесу реформування українських збройних сил.

Леонід Голопатюк високо оцінив професійні якості Володимира Шкідченка. Таку ж оцінку йому давали голови оборонних відомств країн-членів НАТО. Він вільно говорив англійською мовою і мав гарні стосунки із своїми колегами.

Леонід Голопатюк припустив, що країни НАТО вітатимуть призначення в Україні цивільного міністра оборони. Однак він виключив можливість будь-якого тиску на українське керівництво щодо призначення невійськового міністра.

За словами Голопатюка його підрозділ вже завершив розробку чорнового варіанту плану дій Україна-НАТО на наступний рік. Він прогнозує що його повне узгодження і затвердження відбудеться до кінця вересня.

Всі новини дня

Мецола закликала країни ЄС розглянути можливості надати винищувачі Україні

Архівне фото: Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола заявляє, що Євросоюз має перейти до наступного кроку і розглянути можливості надати винищувачі Україні.

«Ми надаємо військові допомогу і обладнання. Зараз країни-члени ЄС мають перейти до наступного кроку й розглянути можливості надати винищувачі і зброю дальньої дії. Наша відповідь має бути пропорційна загрозі, а вона – дуже велика», – заявила Мецола перед виступом президента України Володимира Зеленського у Європарламенті.

«Вам не потрібно переконувати всіх нас у тому, наскільки ці літаки важливі… Ми маємо вжити конкретних заходів, щоб наблизити перемогу і реальний мир. Ми маємо притягнути до відповідальності відповідальних за злочини. Хочу повторити обіцянку, дану мною, коли я приїхала минулого року до Києва, – ми з вами, ми є з вами і будемо з вами», – додала президентка Європарламенту.

Днем раніше, 8 лютого, під час зустрічі в Парижі президент України Володимир Зеленський закликав лідерів Франції й Німеччини «якомога швидше» надати Україні винищувачі, щоб відбити наступ Росії. Вони пообіцяли продовжувати підтримку України, в тому числі військову, «стільки, скільки буде потрібно» до перемоги.

Американсько-Українська Ділова Рада 30 років залучає інвестиції в Україну, і продовжує робити це у воєнний час. Відео

Збирати міни замість врожаю, терпіти фінансові збитки, але не згортати бізнес. Щонайменше 200 американських компаній продовжують працювати в Україні в умовах війни за підтримки однієї з найбільших торгових асоціацій – Американсько-Української Ділової Ради у Вашингтоні. 

Джо Байден у промові «Про стан справ в країні» згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Відео

7 лютого Президент Джо Байден звернувся до Конгресу США з промовою «Про стан справ в країні». Байден згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Колеги-демократи назвали це звернення «рузвельтівським», а парламентарі з Республіканської партії освистали виступ. 

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:36 0:00

Радбез ООН вдруге на цьому тижні провів засідання, присвячене Україні. Сьогодні брифінг скликала Росія, аби обговорити «перспективи мирного врегулювання кризи довкола України в контексті збільшення поставок західної зброї». За засіданням у штаб-квартирі ООН стежила Ірина Соломко.

Деталі візиту президента України до Великобританії: зустріч з Ріші Сунаком, аудієнція у короля, виступ перед парламентом. Відео

Президент Зеленський наперед «подякував» Лондону за потужні британські літаки під час свого візиту до Великої Британії. Можливість відправлення Україні винищувачів для захисту у війні проти РФ не зняте з порядку денного, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. 

Більше

XS
SM
MD
LG