Спеціальні потреби

У ніч з неділі на понеділок у Києві була здійснена спроба захопити приміщення спілки письменників України, стверджує її голова Володимир Яворівський. - 2003-11-03


У ніч з неділі на понеділок у Києві була здійснена спроба захопити приміщення спілки письменників України, стверджує її голова Володимир Яворівський. За його словами, озброєні автоматами люди увірвалися в будинок на вулиці Банковій і вивезли звідти охоронця. За словами Яворівського, зірвати захоплення вдалося завдяки втручанню депутатів. Письменники пов’язують конфлікт із спробою розколоти їхню організацію і звинувачують в цьому Адміністрацію президента. В понеділок зранку біля будинку Спілки письменників України на вулиці Банковій було незвично людно. Письменники та журналісти з’ясовували обставини інциденту. Як стверджувала сторожа будинку, близько 12-ї ночі озброєні чоловіки виламали двері та увірвалися в будинок. Потім відвезли двох людей, які знаходилися в приміщенні, у відділення міліції. На місце пригоди прибула група депутатів Верховної Ради і працівники спілки.

Голова Спілки Володимир Яворівський приїхав до будинку на Банковій раніше за своїх колег. Він побачив тут міліціонерів: «Коли я прийшов двері були зачинені. Сказали, що там зачинилася група письменників. Ми зайшли і побачили, що там нікого немає. Сидить Коваль за столиком і читає газети».

Роман Коваль, якого застали в будинку, член Спілки письменників. Як стверджує Яворівський, його провели в будинок за завданням Адміністрації президента, а захоплення приміщення - частина плану із розколу Спілки, яка начебто знаходиться під впливом опозиційних сил.

Коваль каже, що прийшов на Банкову захищати інтереси своєї організації через незгоду із політикою Яворівського. Однак, як він потрапив у будинок пояснити не зміг. Каже, що не захоплював приміщення. А сам став жертвою нападу: «Через вікно залізла ось ця група, яка на мене накинулася. Десять чоловік. Двоє мене тримали за руки – ці демократи. Нам тепер доводиться відмиватися». Роман Коваль визнає, що був одним із учасників альтернативного з’їзду письменників, який відбувся минулого тижня. На ньому делегати проголосували за зміщення з посади Володимира Яворівського, якого звинуватили в надмірній політизації організації. Яворівський – депутат Верховної Ради і член фракції „Наша Україна”. Однак дехто із письменників заявляє про нелегітимність цього зібрання.

Відповідальний секретар спілки письменників Ніна Гнатюк каже, що їй особисто давали хабаря за підтримку розкольників: «Мені пропонували велику квартиру в центрі міста. Я 13 років живу в гуртожитку. У Вінниці 17 письменників підписалися. Одному пропонували пенсію. Іншому ліки. Все це робилося аморально і підло».

Письменник Віктор Терен, який також прийшов сьогодні підтримати колег, вважає, що влада, яка прагне розколоти організацію досягла зворотнього результату:«Це тільки згуртувало письменників. Бо для письменників найкраще свято – це сидіти за робочим столом. Але сьогодні я бачу, що письменники відклали все і поприходили ті, кого я давно не бачив».

Декілька письменнків висловили готовність провести наступну ніч в приміщенні Спілки. Вони побоюються нових нападів. Ситуацію в Спілці планують розглянути на екстренних зборах, які заплановані на вівторок.

XS
SM
MD
LG