Спеціальні потреби

Леонід Кучма може балотуватися на посаду Презиеднта України, постановив Конституційний суд. - 2003-12-30


Український Президент Леонід Кучма отримв непоганий новорічний подарунок. Дідом Морозом для нього були судді Конституційного суду – одинадцять з них проголсоували за те, що Кучма може балотуватися на виборах-2004.

Лише четверо суддів були проти такого рішення. З прийняттям Конституції в 96 – увесь законодавчий масив був або скасований, або втратив законодавчу чинність, вважають судді. З 96 до 99 року Кучма виконував функції президента за повноваженнями, визначеними в Конституції, оскільки це тривало лише три роки, а не п'ять це не може вважатися Президентським терміном – каже суддя Василь Німченко. За його словами, конституційний суд підтримали всі вищі юридичні школи.

Натомість незалежні оглядачі називають таке рішення суду необгрунтованим, а опозиційні політики взгалі заявляють, що Коснтитуційний суд підірвав свій аторитет і не може називатися незалежним органом влади. Прес-служба блоку «Наша Україна» оприлюднила коментар свого лідері Віктора Ющенка. який з іронією зазначає: «Тепер в Україні є не лише власні поняття про демократію, але і своє неповторне бачення арифметики». Представник Блоку Юлії Тимошенко Анатолій Матвієнко каже, що рішення суду засвідчило – влада думає лише про своє самозбереження. Він прогнозує велику кількість «звернень» від різних громадських організацій та трудових колективів до Леоніда Кучми з проханям балотуватися на виборах у 2004 році. Однак чи погодиться Кучма залишається великим питанням. Він неодноразово заявляв, що на вибори не піде. Відтак не виключено, що питання третього терміну триматиме у напрузі політикум та суспільство і відволікатиме увагу від конституційної реформи. Якщо ж Кучма від третього президентства відмовиться, це може послугувати покращенню його іміджу, що актуально зважаючи на хід політичної реформи.

Незалежно від того, чи братиме участь Кучма у перегонах-2004, він може бути обраний парламентом у 2006-му, якщо така норма таки буде схвалена парламентом. Суддя Німченко заявив, що навіть після перемоги на виборах наступного року Леонід Кучма може обиратися ще й парламентом, оскільки п'ятерічного терміну не добуде.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG