Спеціальні потреби

Актуально

Україна - тема вашингтонського круглого столу. - 2004-02-18

Вашингтон - 18 лютого. Після понад дванадцяти років Незалежності Україна залишається на роздоріжжі і не може визначитися, у якому напрямку крокувати. До такого висновку прийшли учасники круглого столу, що пройшов у Вашингтоні.

Круглий стіл дискусія на тему «Україна на роздоріжжі» організавала Українсько-Американською Координаційна Рада. Участь у розмові взяли українські та американські експерти, політики, громадські лідери

Пройшло понад дванадцять років з часу здобуття Україною незалежності, а вона і досі перебуває на роздоріжжі і не може визначитися куди рухатися, зазначив, відкриваючи свій виступ на круглому столі, колишній посол США в Україні ВІЛЬЯМ МІЛЛЕР. На його думку, від проведення цьогорічних виборів президента України залежить її майбутнє. Чи вона піде олігархічним напрямком і повернеться до тоталітаризму, крокуватиме до цивілізованого суспільства.

Вибори, на думку більшості учасників круглого столу, стануть знаковою подією для української історії. У складній передвиборчій ситуації, що склалася в Україні потрібно тиснути на український уряд з вимогою забезпечити умови для чесних виборів, вважає ОРЕСТ ДЕЙЧАКІВСЬКИЙ - співробітник Гельсінської комісії Конгресу США. Так звана конституційна реформа, що зараз проводиться в Україні може драматично вплинути на результати виборів, зазначив пан ДЕЙЧАКІВСЬКИЙ, додавши, що Конгрес США буде уважно стежити за українськими виборами і відповідно реагувати на їх хід. Останнім часом українське керівництво боляче реагує на критику Заходу, називаючи її втручанням у внутрішні справи. Україна як член ОБСЄ, нагадав ОРЕСТ ДЕЙЧАКІВСЬКИЙ, повинна цивілізовано сприймати всю критику. ОРЕСТ ДЕЙЧАКІВСЬКИЙ: «Все більше ми чуємо про втручання у внутрішні справи України, таку тактику використовував Радянський Союз. Цей аргумент тепер застосовують президентські засоби масової інформації в Україні. Україна член ОБСЄ, в одному з документів якої говориться, що зобов’язання однієї країни в рамках організації безпосередньо торкаються всіх її членів. Так само українські посадовці мають право критикувати, скажімо, Сполучені Штати».

Говорячи про роздоріжжя, учасники дискусії не оминули питання Росії, яка зміцнює свою присутність в Україні. Колишній конгресмен від штату Пенсильванія ЧАРЛЬЗ ДОГЕРТІ підкресливши, що висловлює лише власну думку, назвав Росію ворогом вільної і незалежної України. Україна надзвичайно важлива для стратегічних та економічних інтересів Західної Європи та Сполучених Штатів, підкреслив пан ДОГЕРТІ, і закликав присутніх тиснути на Конгрес, який у свою чергу здатний змінити політику державного департаменту по відношенню до України.

На думку регіонального директора американського Фонду підтримки демократії НАДІ ДЮК, українські можновладці в багатьох випадках копіюють дії своїх російських колег. Як приклад вона навела складну ситуацію із засобами масової інформації, дотриманням прав людини та недержавними організаціями, діяльністю та фінансуванням яких українська влада особливо зацікавилась напередодні президентських виборів. Однак, вважає пані ДЮК, на відміну від Росії та більшості інших країн колишнього СРСР в Україні існує досить активна опозиція, хоча вона знаходиться в значно складнішій ситуації ніж, скажімо, грузинська напередодні мирної революції в Грузії.

НАДЯ ДЮК: «Ситуація погіршується і буде погіршуватися, оскільки на мою думку, партія влади настільки налаштована залишитися на своєму місці, що буде застосовувати протягом наступних кількох місяців будь-які механізми аби утриматися при владі». Учасники круглого столу також обмінялися думками стосовно того, що у даній ситуації може зробити українська діаспора та американці, яким не байдужа доля України. Було запропоновано організувати під егідою ОБСЄ групу спостерігачів за виборчим процесом, працювати з Конгресом, Державним департаментом і лідерами Сполучених Штатів. Як зазначив колишній конгресмен БОБ ШЕЙФЕР, потрібно аби американські політики високого рангу відверто на весь світ заявили, що насправді відбувається в Україні і цим самим підтримали та надихнули український народ.

Всі новини дня

Республіканець Майк Пенс оголосив про плани змагатись за пост президента США та двічі показав Путіна у власному промо-відео

Колишній віце-президент США Майк Пенс із сенаторкою Джоні Ернст у Айові, 3 червня 2023 р. AP Photo/Charlie Neibergall

Американський політик Майк Пенс, який був віце-президентом США за президентства Дональда Трампа, а нині критикує зростаючий популізм в Америці, оголосив про намір змагатись за номінацію від Республіканської партії на президентських виборах 2024 року.

У своєму промо-ролику Пенс двічі показує президента РФ Путіна – на словах про “ворогів свободи по всьому світу” та на обіцянці захистити власну націю. На одному з кадрів Пенс і Путін стоять один навпроти іншого під час особистої зустрічі.

Раніше, як повідомляв Голос Америки в огляді позицій щодо України потенційних республіканських кандидатів у президенти США, Пенс говорив, що Путін “розкрив свою справжню сутність диктатора, який прагне завоювання та готовий витратити тисячі життів за своє бажання “відновити велику Російську імперію”.

“У Республіканській партії немає місця апологетам Путіна, – заявляв Пенс. – Це не війна Америки, але якщо Путіна не зупинити та швидко не відновити суверенну націю України, він продовжить рухатися до наших союзників по НАТО, і тоді Америці доведеться надіслати свої війська”.

63-річний Пенс – колишній губернатор штату Індіана та конгресмен (член шести термінів Конгресу). Сьогодні він жорстко критикує політику чинного президента Джо Байдена. У своєму передвиборчому ролику показує президента з ріжком морозива і стверджує, Джо Байден і “радикальні ліві” “послабили Америку вдома та за кордоном”. Пенс заявляє, що країна перебуває в поганому стані, але її “найкращі дні” попереду.

За інформацією CNN, Пенс був третім за рейтингом республіканцем у Палаті представників. Сьогодні згідно з даними опитувань, наведеними виданням NBC News, Пенс займає загалом серед республіканців четверте місце за рівнем підтримки виборців, поступаючись Дональду Трампу, Рону Десантісу та Ніккі Гейлі.

Пенс називає себе насамперед християнином, а потім консерватором і республіканцем. Його книга мемуарів “І допоможи мені, Боже” усипана релігійними цитатами – писало видання Guardian. Пенс також відомий послідовними виступами проти права на обор – інформує CNN.

Як наголошує NBC News, Пенс був непохитним у своїй підтримці допомоги США Україні, “коли Трамп і Десантіс поставили під сумнів доцільність такої місії”. Свою позицію, зокрема і щодо України, оприлюднила і кандидатка-республіканка Ніккі Гейлі, яка також має намір балотуватись в кандидати від партії на виборах.

Як повідомляв Голос Америки, Президент США Джо Байден також раніше оголосив про намір балотуватись на другий термін президентства від Демократичної партії.

Поранені українські воїни взяли участь у марафоні в Колорадо. Відео

Поранені українські воїни взяли участь у марафоні в Колорадо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:33 0:00

Двоє українських військових, яких волонтери привезли на протезування до штату Колорадо, взяли участь у забігу у рамках місцевого благодійного заходу. Поки що у інвалідних візках, але місцеві спеціалісти обіцяють що з часом вони зможуть і бігати на свої нових ногах.

США надсилають 2000 нацгвардійців, 100 літаків на безпрецедентні навчання НАТО, покликані стримати Росію

Фото для ілюстрації: португальські літаки F-16 патрулюють небо над країнами Балтії (AP Photo/Mindaugas Kulbis)

БЕРЛІН. Німеччина готується прийняти найбільші навчання з розгортання авіації в історії НАТО. Навчання продемонструють силу союзникам і потенційним супротивникам, таким як Росія, заявили в середу німецькі та американські посадовці.

У навчаннях Air Defender 23, які розпочнуться наступного тижня, візьмуть участь 10 000 учасників і 250 літаків із 25 країн, які відповідатимуть на симуляцію нападу на країну-члена НАТО. Сполучені Штати направляють 2000 військовослужбовців ВПС США та близько 100 літаків для участі в тренувальних маневрах 12-23 червня.

"Це навчання справді вразить всіх, хто спостерігатиме, — сказала посол США в Німеччині Емі Гутманн. - Це безсумнівно продемонструє готовність і швидкість союзницьких сил швидкого реагування НАТО, — сказала вона журналістам у Берліні.

"Мене здивувало б, якби якийсь із світових лідерів не звернув увагу на це свідчення високого бойового духу Альянсу, його силу", — сказала Гутманн.

"Це включає і пана Путіна", - додала вона, маючи на увазі президента Росії.

Хоча навчання планувалися кілька років, вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року змусило НАТО серйозно підготуватися до можливості нападу на її територію.

У навчаннях також беруть участь Швеція, яка сподівається приєднатися до Альянсу, і Японія.

"Ми показуємо, що територія НАТО є нашою червоною лінією, що ми готові захищати кожен сантиметр цієї території, — сказав генерал-лейтенант Інго Герхарц з ВПС Німеччини, який координує навчання. - Але ми не будемо, наприклад, виконувати рейси в бік Калінінграда. Навчання призначені для захисту".

Калінінград — російський ексклав, розташований на Балтійському морі між Польщею та Литвою. Генерал-лейтенант Майкл А. Лоу, директор Повітряної національної гвардії США, сказав, що навчання виходять за рамки стримування.

"Йдеться про готовність наших сил. Йдеться про координацію не лише всередині НАТО, але й з іншими нашими союзниками та партнерами за межами НАТО", – сказав він.

Лоу сказав, що навчання стануть можливістю для молодих американських авіаторів, багато з яких здебільшого отримали досвід служби на Близькому Сході, налагодити відносини з союзниками в Європі та підготуватися до іншого військового сценарію.

"Тож мова йде про встановлення того, що означає виступати проти великої держави, у змаганні великих держав", — сказав він.

Влада заявила, що навчання призведе до певних збоїв у цивільних рейсах у Європі протягом цього періоду.

США та інші країни допомагають Україні з евакуацією із затоплених районів

Затоплені регіони поблизу Нової Каховки, 7 червня 2023 року REUTERS/Vladyslav Smilianets TPX IMAGES OF THE DAY

США та інші країни допомагають Україні в проведенні евакуації постраждалих від затоплень, через руйнування Каховської ГЕС.

"Руйнування Каховської дамби має негайний спустошливий вплив, який відчуватиметься і в майбутньому. Ми невтомно працюємо, щоб люди отримали необхідну допомогу сьогодні тепер та в наступні тижні", - заявила в серії твітів адміністраторка Агентства міжнародного розвитку США USAID Саманта Пауер.

Автобуси для евакуації. ваучери на пальне для волонтерів, які ведуть евакуацію, партнери USAID почали надавати в перші ж години після початку затоплень, твітує Пауер. Вона також відзначила, що США співпрацюють з Службою надзвичайних ситуацій України з доставки питної води, очисних об'єктів, насосів для води, моторів та частин двигунів а також послуги з оренди човнів.

Партнери USAID вже мали розміщені в регіоні ресурси для надання гуманітарної допомоги на випадок переселення людей з різних причин, заявила у вівторок речниця установи Джессіка Дженнінгс. Це дозволило швидко організувати роздачу гігієнічних наборів, продуктів харчування та питної води.

Інші країни також надають гуманітарну допомогу. Німеччина надає генератори, фільтри та намети постраждалим через руйнування дамби в Україні, заявив речник Міністерства закордонних справ країни в середу.

Уряд Великої Британії заявив, що гуманітарна допомога, яку Британія надає Україні, частково буде перенаправлена до регіону, постраждалого через підрив дамби.

"Ми вже надали багато гуманітарної допомоги Україні у співпраці з ООН та "Червоним хрестом", - заявив речник уряду країни. - Наскільки мені відомо, деякі обсяги цієї допомогти будуть переспрямовані на допомогу тим, хто змушений полишити свої оселі".

В ЄС повідомили, що нагальну допомогу Україні вже надали Німеччина, Австрія та Литва, що включає намети та устаткування, 5000 фільтрів для води та 56 генераторів від Німеччини, 20 контейнерів для води та 10 насосів з Австрії, які вже йдуть до України.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що евакуація із затоплених районі, а також забезпечення доступу до питної води - серед першочергових завдань.

Херсонська місцева влада повідомляє про обстріли під час евакуації. "Під час евакуації окупанти вдарили по мікрорайону з артилерії – поранені двоє правоохоронців, котрі допомагали людям покинути небезпечну територію", - написав в Telegram очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін про район Херсона Острів. Він наголосив - попри обстріли вдалось евакуювати 1300 херсонців.

В США та ЄС реагують на руйнацію Каховської ГЕС. ЧАС-ТАЙМ
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Традиційне українське весілля показали на Західному узбережжі Сполучених Штатів

Амбітний проект втілила у життя "Капела Романа", американський ансамбль

Український обряд одруження відтворили у Сіетлі, на західному узбережжі США.

Унікальну для Америки виставу-концерт поставила професійна капела, яка зазвичай виконує історичну сакральну музику. Опанувати незвичайний для американців народний спів учасникам колективу допомогли професійні українські співачки, вимушені переселенки.

Амбітний проект втілила у життя "Капела Романа", американський ансамбль який зазвичай виконує візантійські, давньогрецькі, християнські пісні православного обряду та іншу історичну сакральну музику.

Відтворити українські народні традиції, учасникам капели допомога американка українського походження, дослідниця фольклору Надія Тарнавська. Жінка вже тридцять років вивчає традиції українського народного співу. Стипендіатка премії “Фулбрайт” свого часу викладала у Нью-Йорку та Львові.

"Вони хотіли щось лише для жіночих голосів, і перше, про що я одразу подумала, це церемонія весілля. Жінки співають протягом усього весільного процесу, який подекуди може тривати до тижня, а у деяких місцевостях навіть два тижні. Коли печуть обрядовий весільний хліб, то співають. Коли вдягають молоду, співають, коли збираються разом плести вінки, які будуть носити молодята, співають", – Надія Тарнавска, постановниця вистави "Українське весілля"

Так Надія стала постановницею, диригенткою та солісткою вистави «Українське весілля".

Виступ відбувся у грецькій православній церкві у Сіетлі де виконали 20 народних пісень з різних регіонів України. У капелі співають американки, які ніколи не говорили українською мовою. Кажуть, вперше працювали з такою особливою вокальною технікою.

"Для мене найбільший виклик це відтворити цей унікальний український народний звук - я в хорі багато співаю сопрано, високі ноти, де багато повітря, але цей звук це щось зовсім інше", – Кетрін вен дер Солм, співачка капели.

Оволодіти технікою українського народного співу та вимовою учасницям капели допомоги українські учасниці проекту, професійні музикантки, переселенки з Києва Інна Ковтун та Ганна Тищенко.

"Звичайно це вимова, американцям навіть не просто сказати слово "дякую", вони кажуть “дієкую “ і ти їх виправляєш, але дівчата справляються на всі 1000 відсотків, мені здається інколи, що я співаю поруч з українками, які все життя говорили і співали", – каже Ганна Тищенко, учасниця вистави.

"Я захоплюсь ними, бо розумію, наскільки важко співати не своєю мовою", – каже Інна Ковтун.

Для багатьох відвідувачів вистава стала справжнім відкриттям маловідомої їм культури.

"Коли зазвучала перша пісня, вона була дуже зворушливою, пронизливою та дуже природньою. Я дуже ціную суміш щастя і меланхолії. І жарти", – розповіла Фая, відвідувачка вистави.

"Це було дуже емоційно, дуже витончено, вони співають про горе та радість жінок, нареченої. Про те, що втрачено, а що набуто з одруженням", – каже глядачка Лін Скідмор.

"Дуже особливий проект в цей час, тому що Росія намагається знищити Україну і не тільки Україну, її традиції, що в нас є така можливість поширювати наш фольклор, наші традиції. Ділитись не тільки з українцями, а й показати американцям наскільки красива українська пісня", - додає учасниця вистави Інна Ковтун.

Окрім Сіетла, «Українське весілля» побачать ще у кількох містах на Західному узбережжі США.

Дивіться також: Традиції українського весілля на Західному узбережжі США: як звучать українські весільні пісні у виконанні американців? Відео

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG