Спеціальні потреби

Київський «Континент» знято з ефiру. - 2004-03-03


Київ - 3 березня. Сьогоднi у Києві було припинено трансляцію програм радіостанції «Континент». За словами працівників радіостанції, в обід представники міліції та Укрчастотнагляду розпочали конфіскацію техніки радіостанції.

Передавач «Континенту» був виключений близько першої години дня. Як повідомив технічний директор радіостанції Олександр Демідов, приміщення, у якому знаходиться передавач було відкрито без його дозволу. Під час вилучення обладнання були присутні представники Укрчастотнагляду, міліції та університету, в якому знаходиться передавач. Працівникам «Континенту» було показано дозвіл Укрчастотнагляду, проте детальніше ознайомитись із ним, технічний директор не мав можливості.

Нагадаємо, що працівники «Континенту» вже неодноразово заявляли про проблеми з трансляцією, які виникли після того, як на його хвилях розпочала мовлення радіостанція «Свобода». За словами директора радіо «Континент» Сергія Шолоха, ще минулого тижня радіостанцію почали «глушити», її не можна було почути у деяких районах Києва. Тоді «Континент» звернувся до президента України з проханням вжити заходів для забезпечення безперешкодної діяльності засобу масової інформації. Голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко назвав ситуацію, що склалась навколо «Континенту» відвертим блокуванням станції:

«Щодо Континенту, то це відверте блокування ретрансляції або трансляції в даному випадку і Німецької хвилі і Бі-Бі-Сі і вже Свободи, яка домовилась із Континентом, я бачу це, як цілковито політичне рішення, глушіння от якось так випадково співпало з такою активною позицією, зокрема, Німецької хвилі, яка в цій історії виявилась медіа-посередником, чи медіа-комутатором».

Коментуючи ситуацію, директор «Континенту» Сергій Шолох заявив, що протягом останнього часу йому погрожували представники СДПУ (о). За його словами, вони казали, що якщо він почне транслювати «Свободу», то знищать і його і радіо. Шолох стверджує, що позаминулої суботи близько 7-ої години вечора його намагались схопити невідомі, які представились працівниками міліції і повідомили, що в них є постанова на примусовий привід на допит. Директор «Континенту» каже, що тоді йому вдалось втекти. Зараз Сергій Шолох перебуває за кордоном і про дату свого повернення поки що навіть не повідомляє.

XS
SM
MD
LG