Спеціальні потреби

Актуально

Новi звинувачення на адресу Юлiї Тимошенко - 2004-06-10

Київ – 10 червня. Генеральна прокуратура України направила подання до Верховної Ради про притягнення до кримінальної відповідальності і згоду на арешт народного депутата Юлії Тимошенко – за спробу дати хабаря суддям. Юлія Тимошенко заявляє, що справа проти неї сфабрикована як проти лідерки опозиції.

Про направлення подання заявив на брифінгу у Києві Генеральний прокурор Геннадій Васильєв. Як він нагадав, 19 травня проти Тимошенко було порушено кримінальну справу за спробу підкупити суддів. Народний депутат робила це начебто з метою закрити судову справу відносно її родичів та соратників по ЄЕСУ. Слідством доведено, каже Генпрокуратура, три епізоди передачі грошей від Тимошенко посереднику Боровку загальною сумою в 125 тисяч доларів. І нібито після того, як розгляд справи щодо родичів Тимошенко відбувся не на її користь, вона стала вимагати у Боровка, щоб він ці гроші повернув. Тоді буцімто Боровко вирішив записати розмову з нею на відео і передав касету в Генпрокуратуру.

Попередню експертизу відеоплівки провели, і вона, каже пан Васильєв, довела: плівка справжня, монтажу немає. Цікава деталь – як сказав Генпрокурор, судді, яких начебто намагалися підкупити, отой хабар в 125 тисяч доларів не отримали. Тобто до них звертались і гроші пропонували, але вони відмовились брати. Тому, власне, звинувачення й сформульоване як “організація давання хабара”, або “замах на давання хабара”.

Генпрокурор Геннадій Васильєв категорично заперечив, що подання проти Юлії Тимошенко має будь-яке відношення до президентських виборів в Україні і того факту, що Тимошенко – один з головних кандидатів від опозиції. Як він сказав, кримінальна справа, пов’язана з родичами і соратниками Тимошенко, тягнеться вже давно, більше року:

«Так скажіть будь ласка, при чому тут вибори? Якщо це стосується ось якого періоду часу. І взагалі Верховна Рада для Тимошенко сьогодні – як отой височенний паркан, через який не може перестрибнути навіть Сергій Бубка. Ось вона сховалася за цим парканом»!

На брифінгу Геннадій Васильєв також заявив, що для Генпрокуратури принципове значення має видача Павла Лазаренка Україні та повернення вкрадених ним грошей. А щодо Тимошенко, то пан Васильєв висловив сподівання, що найближчим часом Верховна Рада розгляне подання про притягнення її до кримінальної відповідальності.

Сама ж Юлія Тимошенко після закінчення брифінгу в Генеральній прокуратурі провела під її стінами імпровізовану прес-конференцію. Вона твердить, що справа проти неї сфабрикована, а Боровко, якому вона нібито давала гроші для підкупу суддів – засланий козачок. Як сказала лідерка опозиції, “вони його створили, вони його профінансували, вони його заслали в нашу команду”. А потім сфальсифікували аудіозапис і наклали на відео зустрічі. Як каже Тимошенко, Боровко є одним з тисяч її позаштатних помічників по Україні. Вона твердить, що ніяких грошей йому не давала і бачила його на цій зустрічі вперше:

«Ці люди прийшли з дуже серйозним питанням. Вони сказали, що вони знають трьох людей з силових структур, які приймали участь безпосередню у вбивстві Георгія Гонгадзе. Вони сказали, що вони хочуть мені цих людей представити і хочуть дати всі необхідні матеріали для публічного озвучення. Я не мала права не піти на цю зустріч, а те, що вона була записана, це ще раз свідчить про те, що це було підготовлено силовими структурами. Потім на цей відеоряд наклали аудіозапис, який нічого спільного з розмовою, яка там була, не має».

Юлія Тимошенко заявила, що сприймає чергове подання Генпрокуратури проти неї як комплімент – мовляв, влада спрямовує на її переслідування стільки зусиль, значить визнає в ній небезпечного ворога. Вона також сказала, що головна мета нового подання Прокуратури – перешкодити союзу її опозиційного блоку з блоком Віктора Ющенка, і заявила, що зняття депутатської недоторканості не боїться: з недоторканістю чи без, у в’язниці чи на свободі далі боротиметься проти нинішньої влади.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG