Спеціальні потреби

Актуально

Американська Гельсiнська комiсiя критикує президента Кучму - 2004-08-01

Вашингтон - 29 липня. Керівництво американської Гельсінської комісії видало відповідь на декларацію, підписану на початку липня дев’ятьма керівниками Співдружності незалежних держав з критикою на адресу Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі.

Декларацію СНД підписали 3 липня президенти Білорусі, Вірменії Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Узбекистану та України, яка зараз головує у цій структурі. Азербайджан та Грузія відмовились підписати цей документ, Таджикистан відсторонився від участі. В декларації, серед іншого, сказано: «Хоч і визнаючи, що ОБСЄ займає ключове місце в структурі європейської безпеки, але Організація виявила неспроможність адаптуватись до змін в політичному середовищі і в ділянці безпеки».

Керівництво американської Комісії з питань безпеки і співробітництва в Європі (так званої Гельсінської комісії) опрацювало відповіді до усіх дев’ятьох сигнаторів цієї декларації. В листі, адресованому персонально президентові Леоніду Кучмі, вказується на згоду з тим, що ОБСЄ повинна займати ключове місце в структурах безпеки Європи, і міститься надія, що усі держави, що входять в ОБСЄ, включно з Україною, докладатимуть зусиль для сприяння співпраці в рамках Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі. Водночас сказано, що із здивуванням сприйнято поміщене в Декларації твердження, що «Організація не впроваджує належним чином основні свої документи і положення». В листі-відповіді наголошується на необхідності визнати, що відповідальність за впровадження взятих ОБСЄ зобов’язань лежить на самих країнах-членах. Відповідно до цього, - підкреслюється в листі, - у випадках невиконання таких обов’язків слід звертатися до окремих урядів, а не до штаб-квартири ОБСЄ. Як зазначено, сама організція та її інституції служать знаряддям для допомоги країнам-учасницям у виконанні їх зобов’язань та відповідальностей. Проблема виникає, коли країна-учасниця не виконує взяті на себе добровільно зобов’язання і не виявляє бажання вжити корективних заходів.

В листі також сказано, що у випадку України, наприклад, попри досягнутий з часу незалежності поступ в багатьох ділянках, існують значні проблеми з впровадженням зобов’язань в гуманітарному вимірі, включно з свободою засобів масової інформації, свободою зборів і асоціацій, проблеми з корупцією, верховенством закону та виборами. Як добре відомо, - говориться в листі, - увага світу зосереджена тепер на запевненні вільних, справедливих, відкритих і прозорих президентських виборів в Україні. Ці вибори є критично-важливими для країни, але вже тепер спостерігається дуже тривожна передвиборча атмосфера, яка ставить під сумнів відданість уряду в Києві принципам ОБСЄ. Лист керівників американської Гельсінської комісії також містить сподівання, що президент Кучма вітатиме зусилля ОБСЄ стимулювати демократію і права людини в Україні, що відповідає політиці, проголошеній самою країною.

Всі новини дня

Німеччина не має систем Patriot, які вона могла б передати Україні але буде підтримувати Україну стільки, скільки потрібно - Тобіас Лінднер

Одне з відкритих питань - перспективи надання західними партнерами систем Patriot. Раніше влада Польщі запропонувала розмістити на українській території систему Patriot, яку Німеччина запропонувала надати Польщі.

Потік переселенців не зменшується: як у Молдові благодійники вітають українців. Відео

За минулі майже 10 місяців, понад півмільйона вимушених переселенців із України перетнули кордон із Молдовою у пошуку безпечного притулку. Благодійники, які й організовують тимчасовий прихисток для українців, кажуть: потік переселенців не зменшується.

США будуть посилювати санкції проти Ірану та Росії. Відео

США будуть посилювати санкції проти Ірану та Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:30 0:00

Сполучені Штати оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 275 мільйонів доларів. Фокус саме цього пакету - на укріпленні протиповітряної оборони України та захисті життєво-важливої інфраструктури.

«Цей пакет надасть Україні нові спроможності для посилення протиповітряної оборони», – речниця Білого Дому Карін Жан-П’єр. Відео

«Цей пакет надасть Україні нові спроможності для посилення протиповітряної оборони та протидії загрозам, які надходять від іранських безпілотників, які Росія використовує для нападу на життєво важливу інфраструктуру України та вбивства українських цивільних», – Карін Жан-П’єр, речниця Білого Дому

Іранська підтримка російського війська зросте у найближчі місяці, очікують в Білому домі  

Фото оприлюднене армією Ірану через АР. Дрон, запущений із військового корабля. 25 серпня 2022 року. Associated Press

Військова співпраця Росії та Ірану перетворилась на “повноцінне оборонне партнерство” і лише зростатиме найближчим часом, - про це під час розмови з журналістами у п'ятницю, 9 грудня,заявив Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США у Білому домі.

“Ми очікуємо, що іранська підтримка російського війська лише зростатиме у найближчі місяці. Ми навіть вважаємо, що Іран розглядає питання продажу сотень балістичних ракет з Ірану в Росію. Ми також бачили повідомлення про те, що Москва та Тегеран розглядають можливість створення лінії спільного виробництва смертоносних дронів у Росії. Ми закликаємо Іран змінити курс, і не вдаватись до цих дій”, - заявив Кірбі.

За його словами, Росія зі свого боку пропонує Ірану “безпрецедентний рівень військової та технічної підтримки”, зокрема із розробки зброї та тренування військових.

Джон Кірбі: “В рамках цієї співпраці нас турбує, що Росія має намір надати Ірану передові військові компоненти. Москва може надавати Тегерану таке обладнання, як вертольоти та системи ППО. Є повідомлення, що цієї весни іранські пілоти тренувалися в Росії, щоб навчитися управляти Су-35. Це свідчить про те, що Іран може почати отримувати літаки протягом наступного року. Ці винищувачі значно посилили б військово-повітряні сили Ірану, порівняно з їхніми регіональними сусідами”.

Сполучені Штати вважають російсько-іранське партнерство таким, що несе загрозу “не лише Україні, але й для сусідів Ірану в регіоні”.

“Ми поділилися цією інформацією з партнерами на Близькому Сході по всьому світі, - заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки у Білому домі. - І ми збираємося використовувати всі інструменти, які є в нашому розпорядженні, щоб викрити та перешкодити цій діяльності”.

Представник Білого дому оголосив, що Сполучені Штати 9 грудня запровадили санкції щодо трьох російських організацій, причетні до придбання та використання іранських безпілотників.

“До цих суб'єктів належать Повітряно-космічні сили Росії, які, як вважається, є бенефіціаром угоди між Росією і Іраном про передачу дронів, російський 924-тий державний центр дронної авіації, який відправляв персонал до Ірану для навчання на іранських безпілотниках”, - розповів Джон Кірбі.

За його словами, США мають намір створити групу із країн-однодумців, щоб обговорити загрози від російсько-іранської співпраці.

“Ми продовжуватимемо працювати з нашими союзниками та партнерами, а також з ООН, щоб притягнути їх до відповідальності. Ми працюємо з іншими країнами, аби гарантувати, що їхня юрисдикція не буде експлуатована Росією чи Іраном, і щоб запобігти оборонним транзакціям для підтримки цієї діяльності”, - повідомив Джон Кірбі.

Кірбі запевнив, що США продовжуватимуть співпрацювати з союзниками та партнерами, аби Україна мала все, що їй потрібно для захисту та відновлення, зокрема, обладнання протиповітряної оборони та підтримку для захисту електромереж.

Більше

XS
SM
MD
LG