Спеціальні потреби

Актуально

Американська Гельсiнська комiсiя критикує президента Кучму - 2004-08-01

Вашингтон - 29 липня. Керівництво американської Гельсінської комісії видало відповідь на декларацію, підписану на початку липня дев’ятьма керівниками Співдружності незалежних держав з критикою на адресу Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі.

Декларацію СНД підписали 3 липня президенти Білорусі, Вірменії Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Узбекистану та України, яка зараз головує у цій структурі. Азербайджан та Грузія відмовились підписати цей документ, Таджикистан відсторонився від участі. В декларації, серед іншого, сказано: «Хоч і визнаючи, що ОБСЄ займає ключове місце в структурі європейської безпеки, але Організація виявила неспроможність адаптуватись до змін в політичному середовищі і в ділянці безпеки».

Керівництво американської Комісії з питань безпеки і співробітництва в Європі (так званої Гельсінської комісії) опрацювало відповіді до усіх дев’ятьох сигнаторів цієї декларації. В листі, адресованому персонально президентові Леоніду Кучмі, вказується на згоду з тим, що ОБСЄ повинна займати ключове місце в структурах безпеки Європи, і міститься надія, що усі держави, що входять в ОБСЄ, включно з Україною, докладатимуть зусиль для сприяння співпраці в рамках Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі. Водночас сказано, що із здивуванням сприйнято поміщене в Декларації твердження, що «Організація не впроваджує належним чином основні свої документи і положення». В листі-відповіді наголошується на необхідності визнати, що відповідальність за впровадження взятих ОБСЄ зобов’язань лежить на самих країнах-членах. Відповідно до цього, - підкреслюється в листі, - у випадках невиконання таких обов’язків слід звертатися до окремих урядів, а не до штаб-квартири ОБСЄ. Як зазначено, сама організція та її інституції служать знаряддям для допомоги країнам-учасницям у виконанні їх зобов’язань та відповідальностей. Проблема виникає, коли країна-учасниця не виконує взяті на себе добровільно зобов’язання і не виявляє бажання вжити корективних заходів.

В листі також сказано, що у випадку України, наприклад, попри досягнутий з часу незалежності поступ в багатьох ділянках, існують значні проблеми з впровадженням зобов’язань в гуманітарному вимірі, включно з свободою засобів масової інформації, свободою зборів і асоціацій, проблеми з корупцією, верховенством закону та виборами. Як добре відомо, - говориться в листі, - увага світу зосереджена тепер на запевненні вільних, справедливих, відкритих і прозорих президентських виборів в Україні. Ці вибори є критично-важливими для країни, але вже тепер спостерігається дуже тривожна передвиборча атмосфера, яка ставить під сумнів відданість уряду в Києві принципам ОБСЄ. Лист керівників американської Гельсінської комісії також містить сподівання, що президент Кучма вітатиме зусилля ОБСЄ стимулювати демократію і права людини в Україні, що відповідає політиці, проголошеній самою країною.

Всі новини дня

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. Раніше законопроект був затверджений у Сенаті та Палаті Представників. Подробиці про це, а також про обшук будинку колишнього президента США Трампа – від Юлії Ярмоленко.

Джо Байден - про прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції: двері альянсу залишаються відчиненими для країн Європи. Відео

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. "Путін хотів, щоб Фінляндія була поза НАТО, але він отримує НАТОзацію Фінляндії разом із Швецією."

Перспективи обмеження видачі туристичних віз росіянам Європою – подробиці. Відео

Естонія та Фінляндія на тлі війни Росії проти України закликали припинити давати туристичні візи всім росіянам. Деталі про це, а також про реакцію Європи на заборону Росією доступу американських інспекторів до своїх арсеналів ядерних озброєнь – від Богдана Цюпина.

У Білому домі прокоментували вибухи на аеродромі в Криму 

Дим внаслідок вибухів в окупованому Криму 9 серпня 2022 року 

США підтримують зусилля України із захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, - так прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у вівторок, 9 серпня.

На питання журналіста про “серію вибухів на російській авіаційній базі в Криму”, і чи США вважають Крим правомірною ціллю для ЗСУ, яким Пентагон надав зброю, речниця Білого дому відповіла:

“Як ви знаєте, ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету і своєї територіальної цілісності, як ми багато разів говорили. Боротьба триває на сході та південному заході країни, і ще далека від закінчення. Ми попереджали, що це може бути довга і затяжна війна. Ми продовжуватимемо забезпечувати, щоб Україна могла протистояти неспровокованій агресії Росії, і це - в центрі нашої уваги”, - сказала Карін Жан-П'єр.

Пізніше на уточнення питання, вона додала: “Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в їхній боротьбі за свою свободу, в їхній боротьбі за свій суверенітет проти брутального нападу з боку Росії”.

У вівторок на військовому аеродромі у Новофедорівці в окупованому Криму, що неподалік міста Саки, пролунало кілька вибухів. Прес-служба Міноборони України заявила, що “не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях”.

Дивіться також: Лідерка білоруської опозиції Тихановська - про можливі сценарії закінчення війни та ситуацію в Білорусі

Ексклюзивне інтерв’ю зі Світланою Тихановською: про політичну ситуацію в Білорусі і відносини України та Білорусі на тлі війни. Відео

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила про створення Об'єднаного перехідного кабінету. Про політичну ситуацію в Білорусі, відносини України та Білорусі на тлі війни та можливі сценарії її закінчення зі Світланою Тихановською говорила Мирослава Ґонґадзе.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG