Спеціальні потреби

Актуально

Витрати кандидатiв на виборчу кампанiю - 2004-09-14

Київ – 14 вересня. Віктор Янукович – лідер за обсягами фінансування виборчої кампанії. Наразі кандидат від влади витратив зі свого офіційного виборчого фонду 211 тисяч доларів США; усі гроші пішли на біл-борди. Перші результати громадського моніторингу фінансування виборчої кампанії оприлюднив Антикорупційний комітет Коаліції громадських організацій “Свобода вибору”.

Віктор Янукович, який втішається найбільшою увагою українських телеканалів, наразі ні копійки не заплатив за політичну телерекламу. Маючи змогу заощадити на безплатному телебаченні, пресі та радіо, кандидат від влади усі гроші зі свого офіційного виборчого фонду витрачає на біл-борди. На усміхнені портрети з написом “ТОМУ ЩО” вже пішло 211 тисяч доларів США. Таку цифру називає Антикорупційний комітет громадської Коаліції “Свобода вибору”, що веде моніторинг фінансування виборчої кампанії, починаючи з 1 серпня. Громадські експерти нагадують слова керівника виборчого штабу Януковича, Сергія Тігіпка, про 250 біл-бордів, встановлених по всій Україні, і натомість називають власну цифру – 966. Стільки рекламних щитів чинного прем`єра нараховано й сфотографовано лише в тих тридцяти містах, де ведеться моніторинг. Найбільше їх у Києві – 165. І як каже координатор програми моніторингу Ганна Ярова, самі лише біл-борди зробили Януковича лідером серед усіх кандидатів за обсягом витрат на політичну рекламу:

«За нашими даними, за період з 1 серпня по 5 вересня не було жодного рекламного ролика ні на телебаченні, ні на радіо, жодної оплаченої друкованої реклами у пресі. І лише за рахунок біл-бордів ми можемо поставити Януковича на перше місце у рейтингу вартості політичної реклами. Це свідчить про те, що Янукович не потребує політичної реклами оплаченої на телебаченні як такої за рахунок прихованої реклами у новинних інформаційних повідомленнях.

Другий за витратами на виборчу кампанію – Ющенко. 128 тисяч доларів він витратив, переважно на рекламу в засобах масової інформації, і 3 тисячі – на біл-борди, встановлені здебільшого у Західній Україні. Одразу ж за Януковичем і Ющенком за обсягом виборчих витрат ідуть, як їх називають аналітики, “технічні” кандидати. Пани Козак, Яковенко та Базилюк виклали кожен на свою рекламну кампанію від сімдесяти до п` ятдесяти тисяч доларів США. Їх ролики, втім, були не так рекламою власне цих кандидатів, як антирекламою Ющенка. Як каже координатор коаліції “Свобода вибору” Владислав Каськів, цифри їхніх витрат наочно ілюструють їх місію як “інформаційних кілерів”:

«Залишаємо поза дужками питання, хто оплачує цю політичну рекламу і як сформувався виборчий фонд, але тим не менше, зрозуміло, що основною ціллю їхньої політичної реклами є не підвищення свого політичного рейтингу, а пониження рейтингу інших, квазі для них конкурентів і застосування цих рекламних роликів в маніпулятивному форматі».

Далі в рейтингу витрат на рекламу ідуть Мороз, Симоненко, Черновецький, Кінах і Вітренко. Жоден кандидат у Президенти наразі не вийшов за межі дозволеної суми на виборчу кампанію, яка еквівалентна двом мільйонам доларів США. Проте, як зазначають експерти Коаліції “Свобода вибору”, ця сума в два мільйони вочевидь недостатня для ведення кампанії, що примушує кандидатів діяти поза межами офіційних виборчих фондів. У нинішній кампанії – кажуть вони – задіяні надзвичайно великі обсяги прихованої політичної реклами та завуальованої агітації. Коли, наприклад, кандидат від влади представляє український спорт як голова Національного олімпійського комітету.

Що ж до загальної вартості виборів, то коаліція “Свобода вибору” нагадує, що на організацію нинішньої кампанії з держбюджету виділено 391 мільйон гривень – втричі більше, ніж на президентські вибори 1994 року. Це означає, що кожному середньому платникові податків можливість прийти проголосувати 31 жовтня обійдеться в 11 гривень.

Всі новини дня

Столтенберґ: Якщо Путін переможе – це буде сигналом іншим авторитарним режимам. Відео

«Якщо президент Путін переможе в Україні, це дасть сигнал про те, що авторитарні режими можуть досягати своїх цілей за допомогою грубої сили», - заявив генсек НАТО Єнс Столтенберґ.

Перед відступом росіяни нашпигували все навколо вибухівкою: як розміновують деокуповані території на Миколаївщині. Відео

Японія нещодавно оголосила, що передасть Україні сучасне обладнання для розмінування. Група експертів Державної служби з надзвичайних ситуацій пройшла тренування із використання приладів у Камбоджі, а зараз продовжує курс навчання безпосередньо у Японії. Тим часом...

Нема ознак, щоб Україна використовувала американські гроші не за призначенням - Мінфін США 

"Ми вітаємо зусилля української влади щодо співпраці з нами, аби допомога США доходила до тих, кому вона призначена”, - заявила речниця Міністерства фінансів США. 

Міністерство фінансів США заявило, що не бачить жодних ознак того, що українці використовували американські кошти не за призначенням.

Відомство має намір тісно співпрацювати з українською владою, щоб забезпечити належні гарантії для запобігання корупції. Заява американського Мінфіну пролунала у вівторок, 31 січня, через кілька днів після того, як в Україні звільнили низку високопосадовців за звинуваченнями в причетності до корупції.

"У нас немає жодних ознак того, що кошти США були використані не за призначенням в Україні, - коментар речниці Міністерства фінансів США Меган Аппер опублікувала агенція Reuters. - Ми вітаємо зусилля української влади щодо співпраці з нами, аби забезпечити належні гарантії, щоб допомога США доходила до тих, кому вона призначена".

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Речниця також повідомила, що Міністерство фінансів США разом зі Світовим банком відстежують американські виплати, "щоб підтвердити, що вони використовуються за призначенням, а також щоб з Україною та іншими партнерами боротися з корупцією".

Станом на грудень Світовий банк виділив Україні понад 13 мільярдів доларів через програму PEACE на державні витрати для підтримки адміністративної спроможності України. Значна частина цих коштів надходить саме зі Сполучених Штатів.

Програма PEACE, організована Світовим банком, дозволяє міжнародним донорам об’єднати зусилля для надання швидкої та адресної фінансової підтримки. За даними Світового Банку, ця програма покриває виплати пенсій та зарплат працівникам Державної служби з надзвичайних ситуацій, фінансує соціальну допомогу малозабезпеченим та дітям з особливими потребами, покриває оплату комунальних послуг, субсидії внутрішньо переміщеним особам, медичні послуги в лікарнях та поліклініках.

Як повідомляв Голос Америки, минулого тижня в Україні запрацювала "гаряча лінія" Служби інспектора Агенції з міжнародної допомоги США (USAID). Метою її роботи - нагляд за використанням коштів і ресурсів, наданих американськими платниками податків на підтримку України.

За даними Transparency International у щорічному Індексі сприйняття корупції Україна посідає 116 місце зі 180 країн світу.

"Вбивці танків". У Пентагоні показали, як вантажать БМП Bradley для України

Завантаження БМП Bradley у порту в Північній Кароліні, 25 січня 2023. Фото U.S. Transportation Command by Oz Suguitan

Перша партія бойових машин Bradley відправлена до України, повідомив Пентагон. Вантаж, що містить понад 60 БМП у межах угоди про військову допомогу Сполучених Штатів у 2,85 мільярда доларів, залишив американський порт поблизу Чарльстона у штаті Південна Кароліна.

"Bradley – це дуже потужний автомобіль, який ми надаємо українцям, – сказала підполковник армії Ребекка Д’Анджело, яка контролювала процес завантаження обладнання. - Сподіваюся, вони зможуть просуватися вперед на полі бою та відновити втрачені позиції, маючи обладнання, яке дорівнює тому або перевищує те, що є у росіян".

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Як повідомляв Голос Америки, надані українцям спроможності від США можуть змінити "розстановку сил на полі бою". У попередніх двох пакетах військової допомоги Сполучені Штати оголосили про передачу Україні 109 бойових машин піхоти Bradley, яких називають "вбивцями танків". Після цього для українських військових організували кількатижневі тренування на цих системах у Німеччині.

Щоразу коли ми говорили, що нова зброя для Києва може призвести до ескалації, ми помилялись - Борис Джонсон у Вашингтоні

Колишній прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон у Вашингтоні закликав надати Україні усе спорядження, яке їй необхідно.

Західним союзникам потрібно якнайшвидше надати Києву всю необхідну зброю, щоб Україна змогла перемогти у російській війні вже цього року. Про це колишній премʼєр-міністр Великої Британії заявив під час візиту до США, де відвідав Український дім у Вашингтоні й провів сніданок і прес-конференцію із посолкою України Оксаною Маркаровою.

"Я тут, тому що я підтримую Україну з гордістю, а також щоб донести важливий меседж, що США відіграли провідну роль у допомозі нашим українським друзям, які захищають себе від жорстоких і непотрібних атак Путіна і російських збройних сил", - заявив Джонсон.

Він пояснив: "Я хочу донести у Вашингтоні, що немає жодної причини відкладати допомогу. Наші українські друзі мають отримати усе, що потрібно, щоб вигнати росіян з усієї території України якомога швидше. Щоб це сталося цього року – 2023. Це найкраще для України, Заходу та Росії. Закінчімо цю катастрофу якнайшвидше".

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Говорячи про надання Україні досконалішої зброї, включно із винищувачами F-16, колишній британський прем'єр зауважив: "Щоразу коли ми говорили, що не маємо надавати певний тип зброї через ризик ескалації, досвід показав, що це була помилка (...). Ще зовсім недавно казали, що про танки не треба й думати, а зараз ми даємо танки. Отже, мій головний аргумент: продовжуймо обговорення. Але не відкладаймо. Це життєво важливо, щоб Україна отримала техніку, яка їй необхідна, якнайшвидше. Це гуманна річ для України й всього світу".

Відповідаючи на питання Голосу Америки щодо відповіді президента США Джозефа Байдена напередодні про те, що США не будуть надавати Україні винищувачі F-16, Джонсон відповів, що захоплюється тим, що робить адміністрація Байдена, яка витратила 23 мільярди доларів лише на військову допомогу Україні, і що він сподівається, що вона буде будувати на цих досягненнях.

"Я вважаю, що інвестиції, які Сполучені Штати зробили у вирішення цього конфлікту, є насправді розумною річчю в довгостроковій перспективі для всієї євроатлантичної зони. Зі стриманням російської агресії та відсічу російській агресії в Україні загальна економія в довгостроковій перспективі буде величезною", - сказав він.

Також він повторив свій заклик про те, що безпека України має бути гарантована таким же чином, як й для країн НАТО. За його словами, він змінив свою думку щодо членства України в Альянсі.

"Я раніше думав, що в основному нам потрібно знайти спосіб забезпечити безпеки України обладнанням, розвідкою, тренуваннями, щоб вони більше ніколи не могли бути атаковані. Але ви знаєте, тепер я думаю, що досить вже двозначностей. Ми десятиліттями намагалися не мати України в НАТО, що призвело до найгіршої війни в Європі за 80 років".

Більше

XS
SM
MD
LG