Спеціальні потреби

Ющенко продовжує кампанiю - 2004-09-20


Київ – 19 вересня. Один із лідерів передвиборчих перегонів Вiктор Ющенко вперше після тижневої перерви з`явився на публіці. Майже тиждень він провів у закордонній клініці, де лікувався від наслідків отруєння, яке, можливо, було замахом на його життя.

У суботу Віктор Ющенко після майже тижневої перерви відновив свій передвиборчий тур. Він виступив із програмною промовою перед багатьма тисячами своїх прихильників у Києві на Європейській площі. Виступ опозиційного кандидата транслювався на великих екранах у більшості обласних центрів України. Це була перша поява Ющенка на публіці після перерви, викликаної важким отруєнням. Майже тиждень він лікувався у віденській клініці.

Австрійські лікарі визначили, що причиною отруєння були хімічні речовини, яких не могло бути в їжі. Хоча медики не змогли встановити їх походження. Керівник передвиборчого штабу Олександр Зінченко напередодні заявив, що мав місце замах на життя кандидата. Звертаючись до своїх прихильників на мітингу, сам Ющенко натаякнув, кого він вважає організатором замаху:

«Я міг не стояти перед вами, і навіть не сидіти в інвалідній колясці. Але я тут. І хотів би сказати окремий комплімент до влади. Ви нас не отравите, у вас не вистачить куль, не вистачить КАМАЗів».

Багато пристутніх на мітингу помітили, що Ющенко не зовсім одужав від хвороби. Ліва частина обличчя виглядала паралізованою, він повільно говорив. Один із керівників передвиборчого штабу кандидата Ігор Гринів, каже, що був шокований, коли вперше побачив Ющенка після лікування:

«Мені надзвичайно боляче було дивитися. І фізично видно було, на скільки велика була загроза. Те, що сьогодні в нього такий стан, що він може виступати на мітингу – це для мене героїчно. І свідчить тільки про одне – що у нього дійсно дуже добре здоров’я».

І хоча Гринів упевнений, що отруєння було невипадковим, він висловив сумнів, що Ющенко подаватиме якісь заяви до Генпрокутарури або СБУ із вимогою проведення розслідування.

«Генпрокуратура або суд, або ЦВК для мене до жовтня не існують як ті органи, до яких можна апелювати як до правосуддя. Особисто моє бачення всiх цих органів – як дуже далеке від правосуддя».

Гринів каже, що після інциденту кандидата будуть ретельніше охороняти, бо не виключено, що спроби замаху повторються. Тим часом прес-служба блоку «Наша Україна» повідомляє, що стан здоров`я Ющенка поступово покращується і він продовжить передвиборчий тур. Медики вважають, що подальше лікування вже не потребує стаціонарних умов.

XS
SM
MD
LG