Спеціальні потреби

Актуально

Штаб Ющенка вимагає вiд ЦВК зробити другий тур прозорiшим - 2004-11-12

Київ – 11 листопада. Святкуючи перемогу свого кандидата, штаб Ющенка підбиває правові уроки першого туру президентських виборів. Представники опозиційного кандидата вимагають від Центрвиборчкому вжити низку заходів, щоб зробити прозорішим другий тур. Як кажуть у штабі Ющенка – якщо навіть масштабні фальсифікації в першому турі не дали спотворити результат виборів, то в разі їх уникнення в другому турі Ющенко переможе з великим відривом.

В другому турі не буде “виборців багаторазового використання”, маніпуляцій списками та коригування протоколів у місцевій адміністрації. На це сподівається штаб опозиційного кандидата, що подав до Центрвиборчкому низку вимог, як підвищити рівень довіри до результатів другого туру. Серед тих пропозицій – забезпечити рівнями захисту відкріпні талони, які досі були просто папірцями і які можна надрукувати у будь-якій кількості на кольоровому ксероксі. Відкріпні талони треба друкувати на банково-монетному дворі, бо це такий самий документ, що й виборчий бюлетень – вважають у штабі Ющенка. Пропонується також захистити та ввести сувору звітність щодо бланків протоколів, які в ці вибори дуже часто мандрували з дільничної до територіальної комісії кружним шляхом через місцеву адміністрацію. Особливо ж підірвало довіру виборців до Центрвиборчкому те, що між відправкою даних з тервиборчкому і їх отриманням ЦВК іноді минало по 9 годин – опозиція підозрює, що весь цей час їх вивчали в Адміністрації Президента, де був встановлений транзитний сервер. Штаб Ющенка вимагає від Центральної виборчої комісії перевести операторів, що працюють з системою попереднього електронного підрахунку голосів, у публічне приміщення, а також дублювати електронні повідомлення телеграфом. Старий добрий телеграф не зависає десь годинами і надходить без затримок. Пропонується також забезпечити рівне представництво двох кандидатів у дільничних виборчкомах, вивівши звідти представників усіх тих кандидатів, які вибули з перегонів, і залишивши тільки представників Януковича і Ющенка. Ці та інші корективи дадуть змогу уникнути фальсифікацій, а виборці зможуть вірити результатам Центрвиборчкому. Як каже представник Віктора Ющенка в ЦВК Юрій Ключковський, деякі з їхніх пропозицій уже враховані:

«Деякі вже враховані. Скажімо, вжиті заходи щодо підвищення рівня захисту відкріпних посвідчень, і вчора прийнято роз`яснення ЦВК, яким дозволено дільничним виборчим комісіям виправляти помилки у відомостях про громадян. Я вважаю, що це хороші кроки. Для інших ще є час – аби була добра воля Центрвиборчкому. Я, наприклад, не бачу проблеми з тим, щоб комп`ютер був винесений – хай у відгороджену зону, але відкритого залу, де буде видно, як вводяться протоколи і як вони з`являються. Я не бачу проблеми з тим, щоб у відомості, які повинні повідомляти дільничні і територіальні виборчі комісії, були введені відомості про кількість відкріпних посвідчень і кількість виборців, які проголосували по відкріпних посвідченнях – тут немає жодних проблем. Я теж не бачу жодних технологічних чи організаційних проблем з тим, щоб повідомлення електронне дублювалося телетайпом. Все це речі, які легко зробити, які не вимагають жодних додаткових витрат. Потрібна тільки добра воля і бажання».

Як кажуть в штабі Ющенка, основний урок першого туру полягає в тому, що попри широкомасштабні фальсифікації, владі не вдалося деформувати результати виборів настільки, щоб це призвело до якісних змін. За словами заступника керівника штабу “Сила народу” Петра Порошенка, хоч результат переможця суттєво занижений, Ющенко залишився переможцем, і це величезний позитивний імпульс для суспільства:

«Незважаючи на ту кампанію фальсифікації, яка була владою організована, абсолютно чітка позиція виборців України продемонструвала абсолютну неефективність, марність надій і зусиль владних органів викривити волевиявлення громадян. Ющенко переміг в першому турі, і ми абсолютно переконані, що перемога Ющенка в другому турі буде набагато більш переконливою», - зазначив Порошенко.

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG