Спеціальні потреби

Актуально

Гельсiнська комiсiя США про вибори в Українi - 2004-11-16

Вашингтон – 15 листопада. Американська урядова Комісія з питань безпеки і співробітництва в Європі - так звана Гельсінська комісія - назвала президентські вибори в Україні найважливішою подієї в історії країни з часу проголошення її незалежності в 1991 році.

Комісія США з питань безпеки і співробітництва в Європі, в офіційному прес-релiзi, висловлює переконання, що другий тур виборів 21 листопада між прем’єр-міністром Вiктором Януковичем i лідером опозиції Вiктором Ющенком може стати доленосним для майбутнього України.

Місія Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі, яка надіслала на перший тур виборів в Україні понад 600 спостерігачів, прийшла до висновку, що він не відповідав значній кількості стандартів ОБСЄ щодо демократичних виборів і становив крок назад в порівнянні з парламентськими виборами дві тисячі другого року. На погляд місії ОБСЄ, як у передвиборчій кампанії, так і пiд час самого голосування зафiксовано серйозні порушення норм демократичних виборів.

Далі у повідомленні американської комісії говориться: незважаючи на нерівні правила гри, численні зловживання адміністративним ресурсом і грубі порушення законів, що, як сказано, створило для Вiктора Ющенка несприятливі умови, Центральна виборча комісія проголосила його переможцем першого туру виборів.

Голосування у другому турі виборів матиме вирiшальний вплив на те, чи - здійсниться прагнення України до демократії та інтеграції в євроатлантичну спільноту, чи - закріпиться скорумпований статус кво і країна котитиметься до авторитаризму євразійського зразка – сказано в прес-релiзi американською державної комісії.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG