Спеціальні потреби

Актуально

США стурбованi територiяльною цiлiснiстю України - 2004-11-29

Вашингтон - 29 листопада. Сьогоднiшнiй бріфинг у Державному департаменті США був присвячений великою мірою ситуацiї в Українi, зокрема нерозв’язаному питанню президентських виборів. В центрi уваги стояли територiяльна цiлiснiсть України та необхiднiсть мирного полагодження iснуючого протистояння.

Речник Державного департаменту Рiчард Баучер повідомив, що Держсекретар Колiн Павелл, у телефонних розмовах у понеділок з президентом Леонiдом Кучмою і міністром закордонних справ Росії Сергiєм Лавровим, виклав те, в чому зацікавлені Сполучені Штати стосовно України. По-перше, США рішуче і непохитно підтримують територіальну цiлiснiсть України, її суверенітет, свободу та незалежність. По-друге, те щоби обидві сторони виборчого протистояння дотримувалися мирного підходу в розв’язанні проблем України. По-третє, щоби обидві сторони шукали мирної розв’язки через правовий, політичний процес, який, як зазначив Баучер, розпочався в Україні за допомогою людей із зовні, якщо це буде відповідно і корисно. Як приклад такого посередництва він вказав на участь президента Польщі Александра Квасневського у недавніх політичних переговорах в Києві. Речник Держдепартамент далі висловив сподівання американського уряду, що Верховний Суд України вичерпно і серйозно розгляне скарги опозиції про порушення виборчих законів і винесе неупереджене рішення.

Баучер сказав, що американський уряд знає про демонстрації і заклики до створення автономії в східних областях України і занепокоєний iснуючими сепаратистськими настроями. Він ще раз підкреслив, що Сполучені Штати рішуче виступають проти будь-яких сепаратистських ініціатив в окремих регіонах України.

Щодо виборів, Ричард Баучер заявив, що для Сполучених Штатів сам результат голосування не такий важливий. Найважливіше це те, щоб він був справжнiм віддзеркаленням волi українського народу і не підривав правових інститутів та політичних процесів в Україні.

Всі новини дня

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Більше

XS
SM
MD
LG