Спеціальні потреби

Входженню України в ЄС сприятимуть європейськi соцiалiсти - 2005-02-10


Київ - 10 лютого. Соціалістична партія України заручилась підтримкою соціалістів Європарламенту щодо сприяння входженню України до Євросоюзу. Протокол про співпрацю сьогодні у Києві підписали голова Соцпартії України Олександр Мороз та лідер групи соціалістів у Європарламенті Ян Марінус Вірсма.

Українські та європейські соціалісти домовились співрацювати заради поступової інтеграції України у демократичні європейські структури. Лідер групи соціалістів у Європарламенті Ян Вірсма, після зустрічі з представниками нової української влади, виглядав трохи збентежено. Журналістам він пояснив, що насправді Брюссель недооцінив серйозність прагнення України вступити до Євросоюзу: помаранчева революція змусила світ глянути на Україну іншими очима.

Європейські соціалісти, за словами Вірсми, були серед тих, хто підписав резолюцію, у якій Леоніда Кучму закликали провести переголосування другого туру виборів. Проте важливішою подією Ян Вірсма вважає резолюцію Європарламенту від 13 січня щодо підтримки Ющенка. Ця заява була спрямована на те, щоб задекларувати, що Європа тримає двері відчиненими для України.

Серед усіх зустрічей з українськими чиновниками, найбільше враження на Яна Вірсму справила розмова з віце-прем`єром з питань євроінтеграції Олегом Рибачуком. Лідер європейських соціалістів відзначив символічність того, що в кабінеті віце-прем`єра поруч з українським прапором висить прапор ЄС. До того ж його вразило, що українські урядовці вже встигли підготувати пакет документів, що мають прискорити вступ України до Євросоюзу:

«З`ясувалось, що новий уряд України вже підготував пакет документів, план дій, як наблизити вступ України до Європейського Союзу. В першу чергу це стосується економічних реформ, які мають бути проведені для того, аби Україна вступила до Світової організації торгівлі. Я думаю, що цей пакет документів стане сюрпризом для Брюсселя. А також цей пакет примусить замислитись тих представників Європарламенту у Брюсселі, які до цього часу виключали можливість вступу України до Євросоюзу».

Отже лідери українських та європейських соціалістів, підписуючи протокол про співпрацю, висловили впевненість, що у майбутньому цей договір допоможе прискорити євроінтеграційні процеси в Україні. Ян Вірсма також додав, що задоволений тим, що українські соціалісти представлені у новому українському уряді.

Між тим, українські журналісти поцікавились в Олександра Мороза, чи зможе Міністерство внутрішніх справ, очолюване тепер соціалістом Юрієм Луценком, прискорити розкриття справи Гонгадзе. На що лідер СПУ заявив, що ця справа швидше належить до компетенції Генпрокуратури, але МВС також зробить все, що від нього залежить, щоб вбивство журналіста було розкрито:

«Міністерство внутрішніх справ може посприяти тільки таким чином: оскільки виконавці цього злочину там, треба очевидно дати гарантії тим людям, які щось знають, їх не будуть переслідувати, крім тих, хто вбивали безпосередньо, і це прискорить розгляд цього питання. А заяви Віктора Андрійовича у цьому відношенні, так само, як і зустріч його з матір`ю Гонгадзе, будуть спонукати прокуратуру передавати до суду те, що є там. А суть злочину відома всім давним давно. І тому наводити туман на цю справу далі не можна».

Мороз також додав, що мабуть цього і не варто казати, але якнайшвидша передача цієї справи до суду є в насамперед інтересах генерального прокурора Святослава Піскуна. Чим швидше це відбудеться тим стабільнішою буде його позиція на цiй посадi.

XS
SM
MD
LG