Спеціальні потреби

Актуально

В Україні триває обговорення громадського мовлення - 2005-02-11

Київ - 11 лютого. Сьогодні в Україні відбулося відразу декілька дискусій довкола створення громадського телебачення. Одну з них організував “Дім Свободи”. Нині 13 недержавних організацій створили коаліцію під назвою “Суспільне мовлення”. Вони ставлять собі за мету виробити принципи роботи системи громадського мовлення в Україні. Втім вже зараз існує багато точок зору щодо того, як має функціонувати така система та хто буде її ініціатором.

“Громадське мовлення” – це поняття все частіше чують українці. Нині ряд недержавних організацій та міжнародних структур i фондів ініціюють обговорення, яким має бути громадське телебачення. А відомий журналіст та телепродюсер Олександр Ткаченко навіть розробив власну концепцію "Громадського телебачення" та представив її на обговорення. Не проти ніби й представники влади, однак вони кажуть, що створити таке телебачення без широкого обговорення неможливо. Зараз дуже мало людей в Україні розуміє, чим це громадське телебачення відрізнятиметься від існуючого державного –каже експерт Телекритики Борис Бахтєєв:

«Вивіска нова – кажуть краще, що громадське телебачення краще, ніж державне, державне це минулий день, громадське – завтрашній. Але коли розписують деталі, то виходить, що це теж саме, але під новою назвою».

Під час круглого столу, організованого "Домом Свободи", експерти казали про те, що спочатку українці б мали добре ознайомитися із принципами функціонування такого телебачення в інших країнах. Говорить голова правління Харківської асоціації “Журналістська ініціатива” Ангеліна Солдатенко:

«Треба повернутися на початок дискусії. Треба поговорити про терміни, що це за суспільне мовлення, що це за формат такий. А це відповідна редакційна політика, це добір відповідних джерел інформації, відповідний фандрейзінг. Ми працювали з менеджерами з усього світу».

Нині в Україні значно більше питань щодо створення громадського телебачення, аніж відповідей. Зокрема, чи має воно створюватися на базі державного телебачення, що тоді буде з понад двома тисячами працівників НТКУ, хто його контролюватиме та очолюватиме, і одне з головних питань – хто за це все платитиме. Нині вся система державного телебачення постійно відчуває гострий брак коштів, а відтак і кадрів, кажуть журналісти. Знову Ангелiна Солдатенко:

«До цього часу говорилося – вас годує держава, і ви будете говорити те, що вам скажуть. І коли я наприклад вставала і говорила, що держава - це податки людей, і ми повинні захищати інтереси людей, то мені відповідали “ні”; треба захищати тих, хто вам зарплату платить. Ось таке було розуміння державного телебачення, і це було беззаперечно».

І ще одне питання, на якому мало акцентують увагу на відкритих дискусіях – чи достатньо нині політичної волі у нового українського керівництва замінити таке контрольоване медіа, як УТ-1, незалежним, потужним і добре фінансованим каналом, адже незабаром парламентські вибори, на яких власне і вирішуватиметься, хто надалі буде владою в Україні.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG